Besidominčius naujovėmis viešųjų pirkimų srityje kviečiame dalyvauti tarptautinėje TAFTIE konferencijoje

Data

2018 05 16

Įvertinimas
0
TAFTIE big.jpg

Birželio 7 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) organizuoja ir kviečia dalyvauti tarptautinėje TAFTIE konferencijoje „Ikiprekybinių, inovatyviųjų viešųjų ir funkcionaliųjų viešųjų pirkimų poveikis inovacijoms“, kuri vyksta Lietuvos pirmininkavimo Europos inovacijų agentūrų asociacijai TAFTIE metu. Tai trečiasis 2018 metų Lietuvos pirmininkavimo renginys.

Konferencijoje pranešimus skaitys patyrę ekspertai iš Europos Komisijos, Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO), Lietuvos banko, Norvegijos kompanijos „Innovation Norway“, Švedijos Lundo universiteto, Austrijos mokslinių tyrimų skatinimo agentūros FFG. Į šią konferenciją susirinks TAFTIE tinklo atstovai iš 28 šalių, taip pat Lietuvos viešojo sektoriaus, verslo, mokslo, kitų organizacijų atstovai. Į renginį taip pat yra pakviesti ir Latvijos atstovai, kurie dar nėra TAFTIE tinklo nariai. Planuojama, kad konferencijoje dalyvaus daugiau kaip 100 Lietuvos ir užsienio ekspertų.

 „Organizuodami tokią konferenciją tikimės paskatinti diskusiją apie kitokius viešuosius pirkimus ir patirties pasidalijimą Europos lygiu atliekant mokslinių tyrimų ir inovacijų veiklas. Lietuva jau pradėjo vykdyti ikiprekybinius pirkimus, kuomet kitu būdu, nei įprasta, įsigyjamos MTEP paslaugos. Tokie pirkimai skatina viešąjį sektorių dirbti inovatyviau, teikti kokybiškas paslaugas, o verslą prisidėti prie naujų produktų kūrimo ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio rinkose“, – teigia Birutė Bukauskaitė, TAFTIE organizacinio komiteto sekretorė, MITA direktoriaus vyriausioji patarėja.

Tarptautinė konferencija yra skirta aptarti trijų rūšių viešuosius pirkimus: ikiprekybinius (PCP), inovatyviuosius (PPI) ir funkcionaliuosius. PCP, PPI pirkimai yra gerai žinomi tarp Europos Sąjungos valstybių narių kaip inovacijų skatinimo priemonės. Vis dėlto funkcionalieji viešieji pirkimai tampa nauja tendencija naudoti viešuosius pinigus inovacijų skatinimo būdui. Šios konferencijos tikslas – pasidalinti patirtimi ir įžvalgomis apie teigiamas ir neigiamas PCP, PPI ir funkcionaliųjų viešųjų pirkimų puses, jų vaidmenį ir poveikį inovacijų skatinimui.

Tarptautiniai ekspertai padės atsakyti konferencijos dalyviams į tokius klausimus kaip, ar PCP, PPI ir funkcionalieji viešieji pirkimai skatina inovacijas; kodėl ir kada galima pasirinkti PCP, PPI ar funkcinius viešuosius pirkimus.

Konferencija vyks  Lietuvos mokslų akademijoje, Gedimino pr. 3, Vilnius

Registracija į konferenciją.

Dalyvavimas renginyje – nemokamas.