„Lietuviškų inovacijų gide“: šimtametės ir šiandienės inovacijos

Data

2019 06 18

Įvertinimas
2
LIG_1000.jpg

Kviečiame susipažinti su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) parengtu leidiniu „Lietuviškų inovacijų gidas“. Vos atsivertę leidinį atsidursite savotiškoje inovacijų „laiko mašinoje“. Juk pernai triukšmingai atšventėme Lietuvos šimtmetį, tad verta prisiminti, jog mūsų šalį jau tada,  garsino inovatyvūs ir išskirtiniai sprendimai. Ar žinojote, jog pirmuosius praktinius išradimus 1925 metais pristatė Alfonsas Mažonis? Vienas iš jo išradimų buvo elektrinis skambutis naudojamas mokyklose ir universitetuose. Iki tol pamokos ar paskaitos pradžią ir pabaigą skelbdavo paprastu varpeliu.

Šiandien mūsų jau nebestebina vos ne kasdien tobulėjantys mobilieji telefonai. Tačiau ar žinojote, jog dar 1962 metais buvo sukurta pirmoji lietuviška elektroninė mašina-kompiuteris „Rūta“.

Na ir žinoma mobiliųjų telefonų, kaip ir kompiuterių šiandien neįsivaizduojame be interneto. Pastarojo gimtadienį minime nuo 1991 metų. Tądien pirmasis signalas Lietuvai buvo pasiųstas iš Goštauto g. 12  pastato, kur dabar yra įsikūrusi MITA.

Versdami puslapius toliau rasite daugiau nei 20 šiandienių išradimų, be kurių dažnas jau nebeįsivaizduojame savo kasdienybės. Taip pat galite atrasti naujų, dar neatrastų Lietuvos inovatorių išradimų. Pavyzdžiui, ar naudojatės virtualia pinigine ir virtualiosiomis kriptovaliutomis. Ne? Atsiverskite leidinį ir sužinokite apie tai daugiau.

O gal teko susidurti su unikaliais lietuvių medicinos išradimais? Inovatoriai siūlo įvairius sprendimus, kurie padeda diagnozuoti ligas, išgydyti jas ar bent jau sumažinti simptomus.

Dar viena sritis, kurioje lietuvių inovatoriai stebina išradingumu – aktyvus laisvalaikis. Šiandien ko gero pasiteisinti laiko stoka trukdančia rasti laiko aktyviam laisvalaikiui nebegalėtumėme. Išmanūs treniruokliai ir programėlės padeda išlikti sveikiems, aktyviems ir energingiems tiek namuose, tiek darbe.

Dar viena aktuali ir vis populiarėjanti tema, kuri rūpi  ne tik Lietuvos inovatoriams, bet ir visuomenei  – ekologija bei draugiški sprendimai gamtai. Šiame leidinyje susipažinkite su kuprinėmis, piniginėmis, kosmetinėmis gaminamomis iš popieriaus, kuris išgaunamas iš kultivuojamo pluošto bei multifunkciniu baldu, kuris gali būti transformuojamas, tad užtenka turėti vieną daiktą, vietoje kelių ar netgi keliasdešimties.

Be abejo, tai – tik nedidelė inovacijų, itin išsamiai aprašomų „Lietuviškų inovacijų gide“, dalis. Visos inovacijos leidinyje suskirstytos į 7 skyrius. Todėl lengvai ir paprastai turinyje galite rasti būtent jums įdomiausius ir aktualiausius  išradimus.

Leidinio pabaigoje rasite „Inovacijų labirintą“, kuriame  raidžių užduotyje  ieškodami žodžių   pasitikrinsite, kaip įsisavinote informaciją apie inovacijas.

  

 

Foto: E. Genio/LRT nuotr.