Verslininkams ir mokslininkams patars, kaip sėkmingai pradėti bendradarbiauti su Europos kosmoso agentūra

Data

2018 01 26

Įvertinimas
1
esa_solid_blue_logo_1000.jpg

Verslo ir mokslo atstovai, besidomintys galimybėmis inicijuoti naujus projektus ir siūlyti savo idėjas Europos kosmoso agentūrai, kitą savaitę turės puikią progą išgirsti gerosios praktikos pavyzdžių ir sužinoti, ko reikia, kad pateiktas projektas sulauktų sėkmės.

Ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) antradienį, sausio 30 d., organizuoja nemokamą seminarą-apskritojo stalo diskusiją, kurios metu ekspertai ir programos dalyviai pasidalins įžvalgomis ir patarimais, kaip sėkmingai pateikti projekto idėją, o diskusijų su ekspertais ir individualių konsultacijų metu bus suteikta visa reikalinga informacija ir metodinė pagalba besirengiantiesiems teikti siūlymus.

Ūkio ministerija ir Europos kosmoso agentūra (EKA) sausio pradžioje paskelbė trečiąjį konkursą Lietuvos verslo ir mokslo projektams pagal EKA programas vykdyti, šio kvietimo biudžetas – 2,5 mln. eurų.

Pasiūlymai šiam konkursui priimami iki kovo 9 d., tad įvairios Lietuvos technologijų, inžinerinių ar skaitmeninių paslaugų, elektronikos, robotikos, gynybos pramonės ir kitų sričių įmonės, inovatyvūs startuoliai bei mokslininkai turi visas galimybes pradėti bendradarbiauti su EKA. Vienam projektui skiriama suma gali siekti nuo 50 iki 400 tūkst. eurų. Paraiškos konkursui teikiamos per EKA elektroninę paraiškų teikimo sistemą EMITS.

Pasiūlymus Europos kosmoso agentūrai galima teikti pagal 5 temas. Pirmoji tema yra susijusi su EKA misijoms reikalingų kosminių skrydžių techninės įrangos kūrimu, vieno projekto finansavimo suma gali siekti 400 tūkst. eurų.

Antroji tema susijusi su EKA aktualios mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklomis – technologijų demonstravimu ir pramoninių procesų sertifikavimu, kurie skirti naujiems produktams (technologinei ir programinei įrangai) kurti arba standartinėms technologijoms pakartotinai naudoti. Pagal šią temą vieno projekto finansavimo suma gali siekti 200 tūkst. eurų.

Trečioji tema skirta su kosmoso technologijomis susijusiems produktams ir paslaugoms, kurie kuriami naudojant esamas arba artimiausiu metu planuojamas paleisti kosmines infrastruktūras, vystyti. Šios temos vieno projekto finansavimo suma gali siekti 150 tūkst. eurų.

Ketvirtoji tema apima parengiamąsias veiklas (galimybių studijas, naudotojų reikalavimus, rinkos tyrimus ir pan.), kurie reikalingi su EKA programomis susijusiam nacionaliniam konkurencingumui didinti. Pagal šią temą vieno projekto finansavimo suma gali siekti 75 tūkst. eurų.

Penktoji tema susijusi su visuomenės švietimu ir edukacine veikla – kosmoso technologijos ir jų praktinis pritaikymas. Pagal šią temą vieno projekto finansavimo suma gali siekti 50 tūkst. eurų.

Nuo 2014 metų, kai buvo paskelbtas pirmasis EKA kvietimas teikti paraiškas, Lietuvoje jau įgyvendinama 14 Lietuvos atstovų mokslinių, technologinių ir edukacinių projektų. Tiek per pirmą, tiek per antrąjį kvietimą buvo atrinkta po 7 projektus.

Nemokamas seminaras „Kaip pateikti sėkmingą paraišką Europos kosmoso agentūrai: 3-iasis kvietimas teikti paraiškas“ vyks sausio 30 d. 10 val. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje, A. Goštauto g. 12-219, Vilniuje (1 salė). Registracija į renginį vyksta MITA svetainėje.