Inovacijų paroda: ateik, pamatyk ir išbandyk!

Pradžia

2018-09-26 11:00

Pabaiga

2018-09-27 19:30

Vieta: prekybos centras „Panorama“, Saltoniškių g. 9

Rugsėjo 26 - 27 d., vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami apsilankyti „Inovacijų parodoje“ prekybos centre „Panorama“, Saltoniškių g. 9.  Parodos darbo laikas 11:00 – 19:30 val.

Nors įprastai lietuviai labiausiai didžiuojasi sporto pasiekimais šios „Inovacijų savaitės“ metu kviečiame didžiuotis Lietuvos inovatoriais. Išskirtiniai ir inovatyvūs sprendimai mus supa beveik kiekviename žingsnyje. Dažnai jų net neįvardijame kaip inovacijų arba nežinome, jog jas sukūrė mūsų tautiečiai. Inovatyvūs sprendimai – kelias į progresą. Kiekviena įmonė norinti išlikti konkurencinga bei išskirtinė turi ieškoti naujų ir unikalių sprendimų. Tobulinti jau kuriamus produktus ar paslaugas, o ištikus nesėkmei nebijoti keistis, galbūt imtis visiškai naujo produkto ar paslaugos kūrimo. Inovacijos gali tapti ne tik vienos įmonės, bet ir visos šalies sėkmės garantu. 

Tad šios parodos metu visuomenei suteikiama unikali galimybė ne tik susipažinti su šiomis lietuviškomis inovacijomis, bet ir jas išbandyti.

1. „Abili“ – nestabili platforma pusiausvyros lavinimui „Abili Balance Trainer“. Šis treniruoklis padeda sumažinti nugaros skausmus tiek sporto mėgėjams, tiek profesionalams. Išskirtinė šio produkto savybė - nestabili platforma judanti tik horizontalioje plokštumoje.

2. MB „Tausanas“ – 3D spausdintuvu pagamintas robotas-padėjėjas, kuris gali padėti atlikti buities darbus -  atnešti maistą ir gėrimus iš šaldytuvo, tai pat paimti ir nešti kitus smulkius daiktus. Šis robotas gali būti valdomas išmaniuoju telefonu nuotoliniu būdu arba dirbtiniu intelektu.

3. „Iron cat“ – smegenų bangomis valdoma pramoga, futuristinė virtualių dviračių atrakcija, papildytos realybės nuotykis. Inovacijos kūrėjai kviečia įdarbinti savo mintis ir pasitikrinti savo gebėjimą kuo ilgiau išlikti susikoncentravusiems. Ši technologija gali būti naudojama tiek pramogai, tiek darbo aplinkoje.

4. „Printaprint“ – interaktyvus foto stendas, bus galimybė atsispausdinti savo nuotrauką. Su „PrintaPrin“t renginio svečiai gali atsispausdinti puikios kokybės nuotraukas naudodamiesi tik telefonu ir Instagram‘o programėle. Tad kaip visa tai veikia? Jeigu renginyje žmogus nusifotografuoja ir grotažyme pažymi tam tikrą žodžių junginį, jis tampa atpažįstamas nuotraukų aparatui ir šis nuotraukas atspausdina. Ši paslauga ne tik renginiui suteikia gyvumo, bet ir mažina kaštus, galima atsisakyti brangių fotografo ar nuotraukų spausdinimo paslaugų. Tereikia turėti prieigą prie interneto ir paskyrą Instagram socialiniame tinkle.

5. MB „Creatus“ (UPE) – edukacinis medinis konstruktorius - žaidimas, padedantis vaikams mokytis skaityti, rašyti ir skaičiuoti. Kiekviena raidė ar skaičius sudedamas iš atskirų detalių. Tokiu būdu vaikas skatinamas atpažinti raides bei eksperimentuoti su šriftu. Tai pirmasis žaidimas pasaulyje, kuris moko rašyti ir skaityti ne dėliojant jau turimas raides, tačiau atpažįstant esminę raidės formą ir ją sukuriant pačiam.

6. „March design“ – kuria autorinius dizainus įvairiems daiktams. Gimstančių objektų spektras gana platus: nuo tamsoje saugančių modernių atšvaitų iki lengvai surenkamo inkilo. Jei idėja išlaiko vartotojų testą, imamasi daiktų gamybos ir pardavimo. Inovatoriai bendradarbiauja su kitais dizaineriais, padeda jiems ieškoti naujų ir išskirtinių sprendimų.

7. „Parkis“ – dviračio parkavimo įrenginys + dviratis. Tai yra pirmasis pasaulyje mechaninis vertikalus dviračių parkavimo keltuvas, kuris dviratį pakelia pats. „Parkis“ šiuo metu yra pritaikytas naudoti viešose vietose. Įrenginys tinka įvairaus padangų tipo dviračiams –  miesto, kalnų. Kitas naujas „Parkio“ privalumas – galimybė prirakinti dviratį.

8. „Neurotechnology“ – daugiau nei 28 metus tiria ir kuria pažangias technologijas: biometrinius pirštų atspaudų, veido, akies rainelės, delno atspaudo ir balso identifikavimo algoritmus, objektų atpažinimo, robotikos, dirbtinio intelekto, ultragarso, dirbtinių neuroninių tinklų technologijas.

  Inovatoriai pristatys šiuos išradimus:

SentiBotics – autonominis robotas, važiuojantis apmokyta teritorija.

SentiMask – realaus laiko 3D veido sekimo technologijos, skirtos judesiams užfiksuoti ir kontroliuoti 3D skaitmeninio pobūdžio veido išraiškas, animuoti paveikslus ant žmogaus veido.

Skybiometry – technologija, kuri aptinka veidus nuotraukoje ir aprašo veido atributus (lytis, amžius, šypsena, akiniai), lūpos (uždaros/atviros), emocijos (neutralumas, pyktis, pasibjaurėjimas, baimė, laimė, liūdesys, nuostaba)).

Ultragarso kolonėlė – inovatoriška technologija, kur ultragarsas yra panaudojamas pernešti garsą. Garsas nuo šios kolonėlės sklinda kaip siauras spindulys ir garsas yra girdimas tik šiame spindulyje. Naudojant šį garsiakalbį galima perduoti garsą konkrečiam žmogui, o šalia esantys žmonės visai to negirdės.

Ultragarso manipuliatorius – su šiuo manipuliatoriumi galėsite levituoti daleles ir jas nešioti ore su nematoma ultragarsinių bangų galia.

9. „SPYNDI“ – funkcionalus ir unikalus baldas, galintis tapti šezlongu, stalu, kėde, pertvara, foteliu, suolu ar dar kitu baldu. Baldą-konstruktorių sudaro nuo 61 iki 76 vnt. unikalių elementų, pagamintų iš daugiau nei 1600 smulkių medinių detalių. Elementų sistemą, leidžia performuoti baldą pagal poreikius.

10. „ZBIKE“ - tai Lietuvoje sukurti ir pagaminti elektriniai dviračiai. Z1 modelio 10 kW galios elektriniuose varikliuose įdiegta lygių neturinti aktyvaus aušinimo skysčių sistema, kuri ekstremaliais potyriais leidžia mėgautis nepalyginamai ilgiau. Šio dviračio anglies pluošto rėmas - ne tik lengvas, bet ir neįtikėtinai stiprus, bei atlaikantis deformaciją.

11. „ViLim Ball“ – Lietuvos startuolio „Fidens“ sukurta technologija (kamuoliukas), padedanti sumažinti vieną iš esencialinio tremoro simptomų – nekontroliuojamai drebančias rankas. 

12. „MoQ“ – nemokama trijų mobiliojo ryšio operatorių sukurta mokėjimų platforma, kuri vartotojui leidžia mobiliuoju telefonu atsiskaityti už prekes ir paslaugas. 

13. „Tata Paper“ – tai iš veganiškos odos pasiūti galanterijos gaminiai (veganiškos odos rankinės). 

14. Nissan LEAF automobilis – elektromobilis, turintis ne tik autonominio valdymo elementų, bet ir elektros energijos kaupyklą, kurią bus galima panaudoti buitinėje elektros tiekimo infrastruktūroje. 

15. „HiMirror Plus+“ – tai prijungiamas išmanusis veidrodis, kuris atlieka odos sveikatos analizes bei dalina asmeninius grožio patarimus. 

16. Levituojantis vazonas „Lyfe“ – tai dekoratyvinis vazonėlis, kuris levituoja ant natūralios medienos pagrindo. Nulinės gravitacijos sistema suteikia galimybę auginti savo mėgstamus augalus ore.

17. „SUPASTAR Innovations“ kuria naujos kartos hologramines technologijas.

Taigi parodoje sau įdomiausią, unikaliausią ir geriausią inovaciją sau išsirinks tiek suaugusieji, tiek vaikai.
Ši paroda tai dalis rugsėjo 24 – 29 d. vykstančio renginio „Inovacijų savaitė“. Daugiau apie renginį informacijos galite rasti čia:https://www.inovacijusavaite.lt/lt

Straipsnių ciklas parengtas pagal projektą „Technologijų ir inovacijų populiarinimas“, kuris yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projekto tikslas – populiarinti technologijų pažangą ir inovacijas, informuojant verslą ir verslui imlią visuomenę apie mokslinių tyrimų vykdymo ir inovacijų diegimo naudą. Projektą vykdo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).