Inovacijų proveržis. Verslo ir mokslo sinergija

Pradžia

2018-10-24 09:30

Pabaiga

2018-10-24 16:30

Data: spalio 24 d. 09:30 – 16:30
Vieta: Kultūros fabrikas, Bangų g. 5A, LT-91250 Klaipėda.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia dalyvauti renginyje „Inovacijų proveržis. Verslo ir mokslo sinergija“. Renginys skirtas mokslo ir verslo bendradarbiavimui skatinti. Turintiems idėją bei norintiems vykdyti inovacinę veiklą, renginyje bus suteikiama galimybė išgirsti apie programų pagalbą siekiant gauti finansavimą ir keliaujant nuo idėjos iki produkto, prototipo sukūrimo. Tačiau, kokie pagrindiniai aspektai siekiant pateikti savo idėją rinkai,  kokia bendradarbiavimo nauda ir pridėtinė vertė?

Verslas ir mokslas – vienas kitą papildančios sritys. Bendradarbiavimas suteikia galimybę mokslinius tyrimus, įgytas žinias bei kompetencijas  pritaikyti verslo vystymui, produkto ar prototipo sukūrimui, komercializavimui ir žinomumui ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Ekspertai teigia, kad produktai sukurti verslo ir mokslo bendradarbiavimo metu dažniau sulaukia sėkmės, pripažinimo bei yra patikimesni, nes atidžiau įvertinamos tiek rizikos, tiek ateities perspektyvos.

Inovacijų ekosistemos aktualijomis, kokia dabartinė situacija tarp verslo ir mokslo sinergijos bei kokios bendradarbiavimo galimybės  plačiau pasidalins Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto prodekanė Rasa Viederytė. Besidomintieji, kaip pateikti savo idėją, produktą ar prototipą užsienio rinkai, ar  kaip gauti finansavimą turės progą išgirsti unikalių patarimų, kaip dalyvauti tarptautinėse programose, kokia jų nauda  ir kokią įtaką daro mokslo ir verslo bendradarbiavimas. Tarptautinių programų esminius aspektus aptars MTEPI ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyr. specialistė Daiva Keršienė. Apie patirtį dalyvaujant tarptautinėse ir nacionalinėse programose, sėkmės istorijomis bei praktiniais patarimais pasidalins Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto laivyno vadovas, dr. Nerijus Blažauskas.

Taip pat renginyje išgirsite naudingos informacijos apie priemones skirtas tiek jauniems, pradedantiesiems verslams, tiek jau inovacinę veiklą vykdantiems. Šiemet inovacinių čekių skirtos sumos projektams  išaugo daugiau nei 10 kartų: nuo 6 iki 76 tūkst. eurų, o „Inostarto“ jaunam verslui skirtai priemonei, skiriama 9,4 mln. eurų ES investicijų iki 2020 m..  Apie priemonių ypatybes, galimybes bei dalyvavimą informaciją pateiks MITA atstovas Raimondas Pučka.

Konferencijoje ypač laukiami smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai, kurie vykdo ar planuoja vykdyti inovacinę veiklą. Jie turės galimybę ne tik išgirsti ekspertų pastebėjimus, bet ir užduoti rūpimus klausimus.

Dalyvavimas renginyje yra nemokamas, tačiau registracija būtina dėl riboto vietų skaičiaus.

Registracija į renginį.

PROGRAMA

Moderatorė: Rasa VIEDERYTĖ, Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto prodekanė

09:30 – 10:00

REGISTRACIJA. PASITIKIMO KAVA

10:00 – 10:30

MTEP versle ir aukštajame moksle: situacijos apžvalga
Pranešėjas: Rasa VIEDERYTĖ, Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto prodekanė

10:30 – 11:00

Ikiprekybiniai pirkimai - inovacijos viešajam sektoriui
Pranešėjas: Raimondas PUČKA, Mokslo inovacijų ir technologijų agentūros ekspertas

11:00 – 11:35

Galimybės inovacijoms – „Inočekiai“, „Inostartas“ ir „Inopatentas“
Pranešėjas: Raimondas PUČKA, Mokslo inovacijų ir technologijų agentūros ekspertas

11:35– 12:35

Pietūs

12:35 – 13:40

Verslo - mokslo bendradarbiavimas kelias į tarptautines programas
Pranešėjas: Daiva KERŠIENĖ, MTEPI ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyr. specialistė

13:40 – 14:10

Sėkmės raktas dalyvaujant tarptautinėse ir nacionalinėse programose
Pranešėjas: dr. Nerijus BLAŽAUSKAS, Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto laivyno vadovas

14:10 – 14:40

Kavos pertraukėlė

14:40 – 16:30

Diskusijos. Individualios konsultacijos.

Renginys organizuojamas pagal projektą „Technologijų ir inovacijų populiarinimas“, kuris yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projekto tikslas – populiarinti technologijų pažangą ir inovacijas, informuojant verslą ir verslui imlią visuomenę apie mokslinių tyrimų vykdymo ir inovacijų diegimo naudą. Projektą vykdo MITA.