Konferencija „How to get into Horizon2020: Challenges and Opportunities?“

Pradžia

2018-10-18 10:00

Pabaiga

16:30

Vieta: ARKANGELO konferencijų ir meno centras  Maironio g. 11, LT-01124, Vilnius

Kviečiame dalyvauti Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) organizuojamoje metinėje konferencijoje „How to get into Horizon2020: Challenges and Opportunities?“ bei B2B susitikimuose. Konferencijos moderatorius – „Nextury ventures“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas. Konferencijos metu turėsite unikalią galimybę išgirsti žymiausių Europos ir Lietuvos ekspertų įžvalgas apie tarptautines mokslinių tyrimų ir inovacijų  programas. 

Renginio tikslas – skatinti Lietuvos atstovų dalyvavimą tarptautinėje ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje šiose sumanios specializacijos srityse – nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos;  energetika ir tvari aplinka; transportas, logistika ir informacinių ryšių technologijos. Šiuo metu didžiausioje ES bendrų mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje „Horizontas 2020“ Lietuvos įmonės vykdo 68 projektus, kurių bendra vertė siekia 12 858 394,00 Eur.

Konferencijos metu turėsite galimybę išgirsti pranešėjų, kurie pasidalins savo ekspertine patirtimi. Viena jų - Europos Komisijos (EK)  transporto ir logistikos ekspertė Julija Sakovica. Pranešėja išskirtinį dėmesį skirs tarptautinių programų privalumams, pridėtinę vertę ir naudą mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje „Horizontas 2020“ dalyvaujančioms įmonėms. Kitas pranešėjas Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Transporto ir logistikos kompetencijos centro koordinatorius dr. Algirdas Šakalys pristatys transporto ir logistikos sektoriuje esančių inovacijų galimybes ir perspektyvas.

Bio-pramonės konsorciumo programų koordinatorius ir įmonės „Emerencia Consultancy“ vadovas iš Belgijos –  Nelo Emerencia išskirtinį dėmesį skirs energetikos ir tvarios aplinkos sričiai bei viešojo ir privataus sektorių partnerystei „Bio-pramonės bendroji iniciatyva“ (angl. Bio-based Industries Joint Undertaking, BBI JU). Pranešėjas pristatys pagrindines paraiškų rengimo ir vertinimo taisykles.

Pranešimą skaitys José Ruiz Espi, Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato (DG AGRI) atstovas, kuris pasidalins įžvalgomis apie 2019-2020 m. darbo programą. Pranešėjas supažindins su kvietimais apimančiais mokslinių tyrimų sritis, kuriose ES-13 mokslininkai turi didelę kompetenciją, apžvelgs kvietimus, kuriuose taikomi atviros mokslo prieigos, lyčių ar daugelio veikėjų įtraukimo reikalavimai, informuos apie tarptautinio bendradarbiavimo galimybes.

Charizmatiškasis ir populiarusis Christoph Sollich ko gero yra vienas žinomiausių ir geriausių startuolių mentorių Vokietijoje ir už jos ribų. Jis jau prisidėjęs prie daugiau nei 1000 sėkmingų startuolių bei daugybės renginių, tokių kaip – Airbus BizLab, Techstars Metro, Google Launchpad, Bayer Grants4Apps, YouIsNow Accelerator, Deutsche Bahn Next Station, Berlin Hardware Accelerator, Pitch Marathon, Founder Institute ir kt., kuriuose Ch. Sollich buvo mentorius ir pristatymų (pitch) ekspertas, padėjęs startuoliams pritraukti investicijas arba rasti partnerius užsienio šalyse. Renginio metu dalyviai turės išskirtinę galimybę išgirsti, kaip teisingai pristatyti tiek save, tiek kuriamą inovaciją potencialiems investuotojams. 

Be to, konferencijos dalyviai bus pakviesti sudalyvauti interaktyvioje diskusijoje tarp verslo ir mokslo atstovų, jos metu bus siekiama atskleisti bendradarbiavimo privalumus ir trūkumus. Diskusijoje dalyvaus Kauno technologijos universiteto (KTU) prof. Arminas Ragauskas bei specializuotas palydovinės informacijos paslaugas teikiančios įmonės „Geomatrix“ direktorius dr. Gediminas Vaitkus. 


Konferencijoje laukiami verslo bei mokslo atstovai, mentoriai, konsultantai, kurie vykdo, planuoja vykdyti, ar prisideda prie inovacinės veiklos. Renginyje turėsite galimybę ne tik išgirsti ekspertų įžvalgas, bet ir užduoti rūpimus klausimus. Konferencijos dalyviai kviečiami registruotis į B2B konsultacijas su MITA ekspertais: 

  • Aistė Mančiakaitytė „Kaip pasinaudoti „Inostarto" priemone“,  
  • Daiva Keršienė „Kaip dalyvauti tarptautinėse programose“,  
  • Ieva Kalpokaitė „Kaip pasinaudoti „Inočekių" priemone“,  
  • Sigutė Stankevičiūtė „Kaip pasinaudoti „Ikiprekybinių pirkimų" priemone“, 
  • Mindaugas Kaziukonis „Kaip pasinaudoti „Inopatentas" priemone“
  • Viktorija Bražiūnaitė H2020 programos „Pažangus, ekologiškas ir integruotas transportas“ galimybės.
  • Žanas Matuzanis, MITA ekspertas, konsultuos apie  H2020 programos galimybes, „Informacinės ir komunikacijos technologijų (IRT)“ srityje.

Dalyvavimas renginyje yra nemokamas, tačiau registracija būtina dėl riboto vietų skaičiaus.

Konferencijos programa

09:30 –10:00 

REGISTRATION and networking time

10:00-10:10

Welcome Greetings

Mr. Kęstutis ŠETKUS, Director of the Agency for Science, Innovation and Technology (MITA)

10:10-10:40

H2020: Lithuanian success so far?

Mr. Ričardas VALANČIAUSKAS, Head of R&D&I Programmes and international Cooperation Department, Agency for Science, Innovation and Technology (MITA)

Ms. Donata MAURICAITĖ, Policy Analyst, Lithuanian RDI Liaison Office in Brussels – LINO

10:40-11:20

Interactive Discussion: Science + Business = Partnership: Mission (Im) Possible? prof. Arminas RAGAUSKAS, Kaunas University of Technology (KTU); dr. Gediminas VAITKUS, UAB „Geomatrix“, Director; MrJulius DENAFAS, UAB "Soli Tek R&D" Director; Mr. Ričardas VALANČIAUSKAS, Head of R&D&I Programmes and international Cooperation Department, Agency for Science, Innovation and Technology (MITA)

11:20-11:40

Coffee break

11:40-12:10

Insights into the Horizon 2020 Societal Challenge 2 work programme 2019-2020

Mr. José Ruiz ESPI, Research Policy Officer, EC, DG AGRI 

12:10-12:40

The new Bio-based Industries Initiative (BBI) bridging the gap between lab and market and meeting societal challenges

Mr. Nelo EMERENCIA, Director Programming Bio-based Industries Consortium 

12:40-13:25

Life's a Pitch - so you better be good at pitching

Mr. Christoph SOLLICH, The Pitch Doctor, Germany

13:25-14:20

Lunch and networking time 

14:00-16:00

B2B EVENT

14:20-14:50

How to become successful in Horizon 2020

Mr. Annamalai Arun JUNAI, Managing Director of EU-Support. 

14:50-15:10

A road to successful participation in transport projects. Societal Challenge 4 Work Programme

Ms. Julija SAKOVICA, Transport Research and Innovation, European Commission

15:10-15:30

The develoment and clustering of the results of projects financed by different programmes and  funds

Dr. Algirdas ŠAKALYS, Vilnius Gediminas Technical University, The Competence Centre of Intermodal Transport and Logistic

15:30-16:00

Creative performance. 

Otherwise about innovation. Improvisation Theater „Kitas kampas“

16:00-16:30

CLOSING REMARKS

Renginys organizuojamas pagal projektą „Technologijų ir inovacijų populiarinimas“, kuris yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projekto tikslas – populiarinti technologijų pažangą ir inovacijas, informuojant verslą ir verslui imlią visuomenę apie mokslinių tyrimų vykdymo ir inovacijų diegimo naudą. Projektą vykdo MITA.