Nuo idėjos iki tarptautinio projekto

Pradžia

2018-11-06 09:00

Pabaiga

13:00

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia dalyvauti renginyje „Nuo idėjos iki tarptautinio projekto“, kuris vyks lapkričio 6 d. Workland, Gedimino pr. 20, Vilniuje. Renginys skirtas pristatyti tarptautinių programų galimybes įmonėms, kuriančioms ir diegiančioms inovatyvias pažangias technologijas. Renginyje bus pristatytos tarptautines programos, projektų finansavimo galimybes, paraiškų teikimo esminiai aspektai bei dalyvių geroji patirtis. Pasidalinta įžvalgomis kaip pateikti sėkmingą paraišką ir dalyvauti tarptautinėse programose.

Renginio metu MITA ekspertai ir projektų vykdytojai pasidalins patarimais kokie žingsniai yra nuo idėjos iki prototipo sukūrimo ar produkto pateikimo rinkai bei komercinimo, nuo ko pradėti  dalyvauti tarptautinių programų  projektuose. Šiais metais tarptautinės Europos inovacijų programos „Eurostars 2“ metu finansuojama net 17 Lietuvos kartu su užsienio partneriais įgyvendinamų projektų, ir jiems įgyvendinti 2018 m. skiriama daugiau kaip 1 mln. eurų biudžetas. 

Dalyvavimo šioje programoje taisykles pristatys MTEPI ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyriausioji specialistė, Daiva Keršienė. Naudinga informacija ir praktine patirtimi įgyvendinant „Eurostars 2“ programos projektus pasidalins UAB „Softneta“ direktorius Vytautas Baublys bei UAB „Elas“ gamybos padalinio vadovas dr. Valdemar Stankevič.

Europos tarpvalstybinio bendradarbiavimo programa „Eureka“ remiančiai į rinką orientuotus mokslinių tyrimų, technologijų plėtros ir inovacijų projektus, kuriuos įgyvendina verslas su mokslu iki 2020 metų numatyta skirti beveik 3 mln. eurų Lietuvos struktūrinių fondų lėšų. Kaip atrasti sėkmės raktą programos jungiančios 41 Europos valstybę projektuose, aktualijomis ir galimybėmis pasidalins  MITA visuotinės dotacijos skyriaus vedėjas - Mantas Biekša, turintis ilgametę patirtį administruojant struktūrinių fondų programas. Taip pat asmeninę dalyvavimo „Eureka“ programoje patirtį ir iššūkius atskleis Lietuvos sporto universiteto prof. Jonas (Liudas) Poderys - projekto „CareWare“ koordinatorius bei UAB „Bioanalizės sistemos“ direktorius dr. Marius Dagys.

Renginio metu MTEPI ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyriausioji specialistė dr. Edita Bagdonaitė  pristatys ES bendrosios mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ smulkiojo ir vidutinio verslo tarptautinei plėtrai skirtos MVĮ priemonės ypatybes, bei pateiks patarimus į ką atkreipti dėmesį norint sėkmingai dalyvauti šioje programoje.

Renginyje ypač laukiami smulkiojo ir vidutinio verslo turintys inovatyvių idėjų, vykdantys ar planuojantys vykdyti veiklą sumanios specializacijos kryptimis, kurie turės galimybę ne tik išgirsti ekspertų patarimus, bet ir užduoti rūpimus klausimus.

Dalyvavimas renginyje yra nemokamas, tačiau registracija būtina dėl riboto vietų skaičiaus.

Renginio programa

09:00 – 09:20 

REGISTRACIJA. PASITIKIMO KAVA

09:20 – 09:50

Inovacijų skatinimui – Eurostars2 programa
Daiva KERŠIENĖ, MTEPI ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyriausioji specialistė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

09:50 – 10:15

Projekto MULTILAS įgyvendinimas: nuo idėjos iki sėkmingo realizavimo
dr. Valdemar STANKEVIČ, UAB „Elas“ gamybos padalinio vadovas

10:15 – 10:40

Sėkmės formulė – „Eurostars“
Vytautas BAUBLYS, UAB „Softneta“ direktorius

10:40 – 11:00

Kavos pertraukėlė

11:00 – 11:40

EUREKA – priemonė tarptautinei sėkmei
Mantas BIEKŠA, Visuotinės dotacijos skyriaus vedėjas, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

11:40 – 12:00 

Išmanioji apranga individualiems sporto ir sveikatinimo sprendimams
dr. Kristina PODERIENĖ, prof. Jonas PODERYS,  Lietuvos sporto universitetas
prof. Liepa BIKULČIENĖ, Kauno technologijos universitetas

12:00 – 12:25

Karbamido biojutikliai ir analizatoriai – Eureka projekto patirtis
dr. Marius DAGYS, UAB Bioanalizės sistemos direktorius

12:25 – 13:00

Horizontas 2020 MVĮ priemonė – smulkaus verslo tarptautinei plėtrai
dr. Edita BAGDONAITĖ, MTEPI ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyriausioji specialistė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Renginys organizuojamas pagal projektą „Technologijų ir inovacijų populiarinimas“, kuris yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projekto tikslas – populiarinti technologijų pažangą ir inovacijas, informuojant verslą ir verslui imlią visuomenę apie mokslinių tyrimų vykdymo ir inovacijų diegimo naudą. Projektą vykdo MITA.