Atviros prieigos infrastruktūra

Verslo sėkmei būtini mokslo laimėjimai. Todėl investavome į aukščiausios kvalifikacijos specialistus ir moderniausią įrangą tam, kad šiandien Lietuva būtų vienu iš pažangiausių mokslo centrų Centrinėje ir Rytų Europoje.

„Open R&D Lietuva“ – tai atviras Lietuvos mokslo ir inovacijų tinklas, vienijantis MTEP rezultatus generuojančias bei MTEP paslaugas teikiančias institucijas, kurios yra aprūpintos moderniausia įranga ir pažangiausiomis technologijomis. Sutelkta aukščiausios kokybės infrastruktūra bei aukščiausios kvalifikacijos specialistai ir partneriai verslininkams yra tiesiog ranka pasiekiami. Vienas iš „Open R&D Lietuva“ tinklo tikslų yra pritraukti užsakovus iš užsienio, kad šie naudotųsi lietuvių mokslininkų paslaugomis bei užsakinėtų įvairiausius tyrimus.

„Open R&D Lietuva“ tinklas jungia 14 valstybinių universitetų, 13 valstybinių mokslinių tyrimų institutų, 8 mokslo ir technologijų parkus ir 25 atviros prieigos centrus.

Atviros prieigos MTEP laboratorijos – tai moderniausios įrangos, pažangiausių technologijų ir mokslinės patirties vietos, kur galima sukurti naujausiais moksliniais tyrimais paremtą produktą. Atviros prieigos laboratorijose dirbantys mokslininkai ir kompetentingi technologijų perdavimo specialistai padės įgyvendinti verslo idėjas ir tapti pirmaujančia įmone rinkoje. Partnerystė su laboratorijomis gali būti naudinga, kai :

 • reikalingi eksperimentai, analizės ar įvairūs matavimai;
 • norite pasigaminti prototipą;
 • reikia sukurti ar patobulinti turimą technologiją;
 • reikalinga profesionali konsultacija mokslinių tyrimų, technologijų ir inovacijų diegimo klausimais.

E-mokslo vartai leidžia daug efektyviau vykdyti bei užsakinėti mokslinius tyrimus ir pristatyti juos užsienio rinkoms. Ši sistema palengvina mokslininkų ir užsakovų bendradarbiavimą, o kartu leidžia skaidriai sekti vykdomų mokslo tyrimų eigą, įrenginių užimtumą, investicijų į MTEP srautus. E-mokslo vartai veikia patogiu vieno langelio principu ir atveria galimybes Lietuvos ir užsienio verslo subjektams, mokslo ir studijų institucijoms, tyrėjams ir kitiems vartotojams lengvai ir patogiai gauti informaciją apie visas Lietuvoje teikiamas mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) paslaugas, finansavimo programas, inovatyvius produktus bei idėjas ir padeda sklandžiau įgyvendinti mokslinių tyrimų projektus.

E-mokslo vartai gali padėti Lietuvos bei užsienio verslui rasti bei užsisakyti:

 • mokslinius tyrimus;
 • konkrečius išradimus;
 • technologijas;
 • galimybių studijas;
 • naujas metodikas;
 • prototipus ar produktus.

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. lapkričio 10 d. įsakymu Nr. V-2117, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūrai pavesta administruoti Atviros prieigos išteklių ir paslaugų registrą bei vykdyti kitas atviros prieigos valdymo reglamente nustatytas funkcijas, susijusias su atviros prieigos išteklių ir paslaugų valdytojų veikla. 

Vadovaudamasi reglamentu, MITA:

 • koordinuoja atviros prieigos išteklių ir paslaugų duomenų bazę;
 • vertina atviros prieigos  išteklių ir paslaugų valdytojo pateiktą informaciją apie paslaugas ir išteklius, galimus atlikti mokslinius tyrimus ir bandymus, taisykles bei kitą susijusią informaciją;
 • priima sprendimą dėl atviros prieigos išteklių ir paslaugų valdytojo registravimo.

Svarbūs dokumentai - Atviros prieigos valdymo reglamentas

Kontaktai pasiteirauti dėl APC registravimo
Martynas Survilas
Tel. (8 5) 2 644 711, el. paštas apc@mita.lt

Leidiniai

 

Atviros prieigos centrų leidiniai 

   
   
   
   
   
   
   

Paskutinė atnaujinimo data: 2018-12-20