BDAR
gdpr

Konkursas „WANTED: LIFE SCIENCES INNOVATOR!”

Esi studentas, tyrėjas, domiesi ar dirbi gyvybės mokslų, biotechnologijų, sveikatos ar kitose srityse ir nori „įdarbinti“ savo žinias? Dalyvauk konkurse ir padedamas ekspertų išvystyk savo idėją. Sudrebink ne tik Lietuvos, bet ir užsienio gyvybės mokslų industrijos rinką kaip tai jau padarė „Droplet Genomics“, „Oxipit“, „Biomatter Designs“, „CasZyme“ ar praėjusių metų konkurso nugalėtojai „Ligence“ bei „Cumulatis“ ! 

Geriausių idėjų autoriai:

 • vyks į užsienyje vykstančią konferenciją, partnerių paieškos ar idėjų pristatymo (angl. pitch) renginį;
 • dalyvaus didžiausioje Baltijos šalyse gyvybės mokslų konferencijoje „Life Sciences Baltics 2021“ ir jos metu pristatys savo idėją užsienio investuotojams;
 • bus apdovanoti konsultacijomis su pačių laimėtojų pasirinktos srities (pvz. teisės, sertifikavimo, marketingo ar kt.) ekspertais. Bendra konsultacijų vertė – 3500 eurų.

Pildyk supaprastintą paraiškos formą iki 2021 m. kovo 31 d. ir gauk nemokamą konsultaciją su MITA ekspertu ir/ar atitinkamos technologijos ekspertu dėl idėjos tobulinimo!

 

KONKURSO ETAPAI

I. Idėjų teikimas (vasario 2 d. – kovo 31 d.)

II. Paraiškų vertinimas ir atrinktų idėjų paskelbimas (iki balandžio 6 d.).
Į antrąjį etapą atrinktos idėjos patenka į konkurso finalinį renginį „Ultimate Life Sciences Pitch Challenge“. 
Idėjų autoriai apdovanojami kvietimu į pavasarį vyksiančią startuolio vystymo „Life Sciences Start-up Masterclass“ programą, kurioje galės vystyti savo idėją padedami įvairių sričių profesionalų. 
Antrajame etape įsteigtų ar dalyvaujančių įmonių atstovams paslaugos teikiamos de minimis* pagrindu.

III. Konkurso finalinis renginys „Ultimate Life Sciences Pitch Challenge“ (balandžio mėn.)
Jo metu atrinktų idėjų autoriai savo verslo idėjas pristatys MITA, mokslo ir technologijų parkų ekspertų, mokslo ir studijų institucijų atstovų, startuolių, rizikos kapitalo fondų ir kitų su startuolių ekosistema susijusių specialistų komisijai. 
Jei į geriausiųjų trejetuką pateks fiziniai asmenys, jie visais konkurso prizais pasinaudoti galės, jei ne vėliau kaip per 21 dieną nuo finalinio renginio dienos įsteigs juridinį asmenį.

GALIMOS IDĖJŲ TEMOS

 • Medicinos inžinerija
 • Farmacija ir raudonoji biotechnologija
 • Sveikatos informatika ir bioinformatika
 • Ikiklininkiniai ir klinikiniai tyrimai

TIKLSINĖS GRUPĖS:

 • tyrėjai (dirbantys mokslo ir studijų institucijose arba verslo sektoriuje);
 • studentai;
 • asmenys, turintys inovatyvių idėjų, norintys steigti verslą Lietuvoje;
 • smulkaus ar vidutinio verslo subjektai, veikiantys iki 12 mėnesių nuo veiklos registravimo dienos, vystantys inovatyvų produktą GMI srityje.

IDĖJŲ VERTINIMAS IR ATRANKA

Teikiamos idėjos turi būti parengtos pagal Lietuvos sumanios specializacijos prioritetą „Sveikatos technologijos ir biotechnologijos“ ir atitikti Lietuvos gyvybės mokslų industrijos plėtros gairėse apibrėžtas gyvybės mokslų industrijos kryptis.

Idėjos bus vertinamos pagal šiuos kriterijus: idėjos inovatyvumą ir išskirtinumą, jos galimą naują pritaikymą, mokslinių rezultatų naudojimą, vartotojų poreikių tenkinimą, naujų vartotojų, rinkų sukūrimą, technologijos konkurencinį pranašumą, produkto gamybos kaštų racionalumą, finansinį pagrindimą, galimybę patentuoti ar registruoti produkto dizainą. Kiekvieną idėją vertins ne mažiau kaip 3 ekspertai. 

KONKURSO „IEŠKOMAS GYVYBĖS MOKSLŲ INOVATORIUS“ NUOSTATAI

De minimis – juridiniams asmenims teikiama valstybės pagalba. Plačiau.

 

NORITE SUŽINOTI DAUGIAU?

Kreipkitės į gyvybės mokslų industrijos inovacijų konsultantę dr. Liną Kisielę. Tel. +370 600 45965, el. p. lina.kisiele@mita.lt

Konkurso tikslas – skatinti gyvybės mokslų industrijos įmonių plėtrą, o ypač naujų inovatyvių gyvybės mokslų industrijos įmonių, atžalinių įmonių kūrimąsi ir augimą bei jų mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų potencialo vystymą, taip pat paskatinti studentų, tyrėjų ir kitų verslui imlių mokslinės bendruomenės atstovų įmonių kūrimą bei visų tipų įmonių mokslo ir studijų institucijose sukurtų mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros rezultatų pagrindu vystomų inovatyvių produktų komercinimą. Jis organizuojamas pagal MITA iniciatyvą „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-12