BDAR

Konkursas „WANTED: LIFE SCIENCES INNOVATOR!” (pasibaigęs)

Informacija atnaujinta 2020 m. balandžio 30 d.

Atlikus paraiškų vertinimą į antrąjį konkurso etapą pateko 17 idėjų, jų autoriai informuoti asmeniškai.

Dėl LR vyriausybės kovo 16 – gegužės 11 d. Lietuvoje paskelbto karantino ir po jo kurį laiką liksiančių ribojimų, keičiasi konkurso etapuose numatytų renginių datos:

 • „Blitz Pitch Workshop Event“ – liepos 2 d.
  Renginio metu konsultuojami tarptautinio šios srities eksperto atrinktų idėjų autoriai tobulins viešojo kalbėjimo gebėjimus ir gaus vertingų patarimų, kaip savo idėja finaliniame konkurso renginyje sudominti ekspertus bei investuotojus. Tai uždaras, tik finalininkams skirtas renginys.
 • Finalinis konkurso renginys „Ultimate Pitch Challenge“ – liepos 9 d.
  Jo metu konkurse dalyvaujančių idėjų klausysis ne tik konkurso idėjų vertinimo komisija, bet ir patyrę investuotojai.
 • „Life Science Start-up Master Class“ startuolių vystymo programa į antrą etapą patekusių idėjų tobulinimui su įvairių sričių specialistais nukelta į rudenį.

Renginių vietos bus patikslintos artėjant renginio datai.

Šiuo metu visi konkurso dalyviai kviečiami dalyvauti intensyviose programos „Inostartas“ konsultacijose ir pasinaudoti ypač palankiomis sąlygomis – dėl laikinosios tvarkos priemonės intensyvumas šiuo metu siekia net 90 proc.
 

2020 m. sausio 9 d. informacija

Esi studentas, tyrėjas, domiesi ar dirbi gyvybės mokslų srityje ir nori įdarbinti savo žinias?

Dalyvauk konkurse ir su ekspertų pagalba pradėk dirbti sau šiandien!

Išvystyk savo idėją iki verslo modelio dalyvaudamas intensyviuose „Life Sciences Start-up Masterclass“ mokymuose: išspręsk technologinius iššūkius, parenk verslo planą, rask savo klientą, išmok pitch‘o subtilybių, pristatyk savo technologiją investuotojams ir pritrauk investiciją!

Geriausios idėjos turės galimybę dalyvauti perspektyvioje akceleravimo programoje ir įgyti neįkainojamos patirties viename iš JAV akceleratorių!

„CasZyme“, „Oxipit“, „Droplet Genomics“, „Fidens“ – tai tik keletas Lietuvos startuolių „žvaigždžių“ vardų, kurių tikrai pristatinėti nebereikia jau ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Dalyvauk konkurse, pateik paraišką ir galbūt tu busi tas startuolis, kuris sudrebins ne tik Lietuvos, bet ir užsienio gyvybės mokslų industrijos rinką.

Konkurso etapai:

PIRMAS - idėjų atranka iki 2020 m. vasario 29 d.

Turi nuostabią idėją, produktą, paslaugą, prototipą ar kitą inovaciją gyvybės mokslų industrijos srityje? Pildyk supaprastintą paraiškos formą iki 2020 vasario 29 d. ir gauk nemokamą konsultaciją su MITA ekspertu ir/ar atitinkamos technologijos ekspertu dėl idėjos tobulinimo.

PILDYTI PARAIŠKĄ

ANTRAS - nuo 2020 m. vasario 29 d. paraiškų vertinimas iki kovo 15 d. ir atrinktų idėjų paskelbimas.

Vertiname ir skelbiame geriausias idėjas.** 

Visi į antra etapą patekusių idėjų autoriai bus pakviesti į intensyvią startuolio vystymo „Life Sciences Start-up Masterclass“ programą, kurioje galės vystyti savo idėją padedami įvairių sričių profesionalų. 

Visi dalyviai gaus intensyvias programos „Inostartas“ konsultacijas bei turės galimybę pristatyti savo idėją investuotojams.

Šiame etape įsteigtų įmonių atstovams paslaugos teikiamos de minimis pagalbos pagrindu.

TREČIAS – programos finalas

Geriausiai įvertinti startuoliai finalinio renginio metu bus apdovanoti:

 • piniginiu prizu (bendra prizų vertė siekia 3,5 tūks. eurų: 1 vieta – 2 tūkst.; 2 vieta – 1 tūkst.; 3 vieta – 500 eurų);
 • komandiruote į užsienyje vykstančią konferenciją, partnerių paieškos renginį ar „pitch“ renginį;
 • galimybe turėti asmeninį priemonės „Inostartas“ konsultantą; 
 • galimybe išvykti į komandiruotę viename iš JAV akceleratorių;
 • pietumis su investuotoju;
 • galimybę pristatyti savo idėją užsienio investuotojams didžiausioje Baltijos šalyse gyvybės mokslų konferencijoje „Life Sciences Baltics 2020“.

* Tikslinės grupės:

 • tyrėjai (tiek dirbantys mokslo ir studijų institucijose, tiek verslo sektoriuje);
 • studentai;
 • asmenys, turintys inovatyvių idėjų, norintys steigti verslą Lietuvoje;
 • smulkaus ar vidutinio verslo subjektai, veikiantys iki 12 mėnesių nuo veiklos registravimo dienos, vystantys inovatyvų produktą GMI srityje.

** Idėjų vertinimas ir atranka

Idėjos bus vertinamos pagal šiuos kriterijus: idėjos inovatyvumą ir išskirtinumą, jos galimą naują pritaikymą, mokslinių rezultatų naudojimą, vartotojų poreikių tenkinimą, naujų vartotojų, rinkų sukūrimą, technologijos konkurencinį pranašumą, produkto gamybos kaštų racionalumą, finansinį pagrindimą, galimybę patentuoti ar registruoti produkto dizainą. Kiekvieną idėją vertins ne mažiau kaip 3 kompetentingi ekspertai. 

Teikiamos idėjos turi būti parengtos pagal Lietuvos sumanios specializacijos Sveikatos technologijos ir biotechnologijos kryptį ir atitikti Lietuvos gyvybės mokslų industrijos sąvoką. 

Galimos idėjų temos:

 • Medicinos inžinerija;
 • Farmacija ir raudonoji biotechnologija;
 • Sveikatos informatika ir bioinformatika;
 • Ikiklininkiniai ir klinikiniai tyrimai.

PAKEISTI PROJEKTO „GYVYBĖS MOKSLŲ INDUSTRIJOS PLĖTROS SKATINIMAS“ KONKURSO „IEŠKOMAS GYVYBĖS MOKSLŲ INOVATORIUS“ NUOTATAI.

PROJEKTO „GYVYBĖS MOKSLŲ INDUSTRIJOS PLĖTROS SKATINIMAS“ KONKURSO „IEŠKOMAS GYVYBĖS MOKSLŲ INOVATORIUS“ NUOTATAI.

 

Norite sužinoti daugiau?

Dėl papildomos informacijos ir susitikimų suorganizavimo kreipkitės į projekto konsultantę:
Dr. Lina Kisielė, Inovacijų vadybininkė, Tel. +370 600 45965, el. p. lina.kisiele@mita.lt

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-10-28