BDAR
gdpr

Aplinkos tausojimui – savaitgalio idėjų maratonas

Data

2021 11 11

Įvertinimas
0
guillaume-de-germain-6Xw9wMJyHus-unsplash.jpg

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) projektas „TechHub“ kviečia dalyvauti hakatone, skirtame surasti geriausius aplinką tausojančius sprendimus: apsaugoti gyvūnus pasienyje, sumažinti aplinkos taršą miestuose ir toksiškų žaliavų panaudojimą bei paskatinti atliekų surinkimą panaudojant moderniausias technologijas. Lapkričio 19-21 d. vyksiančiame hakatone „INNOVATION HACK. SOCIETY GOES GREEN!“ visas dėmesys bus skiriamas „žaliesiems“ sprendimams surasti. 

„Viliamės hakatone sulaukti idėjų, kurios padėtų miestų gyventojams gyventi švariau, sveikiau ir saugiau. Šiandien aplinkos tarša miestuose yra labai opus klausimas, todėl norime šiai temai skirti daugiau dėmesio ir surasti pačius geriausius sprendimus, kurie galėtų būti realiai įgyvendinami ir pagerintų miestiečių gyvenimo kokybę“,– sako MITA „TechHub“ projekto vadovė Gintarė Narakienė.

Nuo valstybės apsaugos iki taršos mažinimo miestuose

Trijų dienų programinės įrangos kūrėjų maratonas skirtas ieškoti tvarių ir naujoviškų sprendimų net keliose srityse. Viena jų – valstybinės sienos apsauga kuo mažiau kišantis į natūralų pasienio ruožo gyvūnų gyvenimą. Kaip žinoma, siekiant užtikrinti maksimalų sienos saugumą, yra naudojamos įvairios priemonės, kurios neretai trukdo išsaugoti natūralius gyvūnų migracijos takus, neleidžia apsaugoti gyvūnų jauniklių, neretai pasienio zonoje gyvūnus gąsdina sklindantys garsai. Hakatono „INNOVATION HACK. SOCIETY GOES GREEN!“ dalyviai ieškos sprendimo, kuris leistų ne tik užtikrinti pasienio ruožo saugumą, bet ir sudarytų galimybę pasienio ruožo gyvūnams gyventi saugiai ir komfortiškai.

Dar viena aktuali aplinkosaugos tema, kuri bus nagrinėjama trijų dienų inovacijų kūrėjams skiriame maratone – taršos mažinimas miestuose. Siekiant transporto eismą miestuose padaryti kuo efektyvesnį ir tuo pačiu sumažinti transporto priemonių daromą taršą, maratone daug dėmesio bus skiriama surasti idėjoms, kaip pakeisti miestų infrastruktūrą ir surasti naujų energijos šaltinių.

Hakatone taip pat bus sprendžiama atliekų rūšiavimo ir perdirbimo problema. Buityje susidaro daugybė įvairiausių atliekų, kurios nerūšiuojamos pakliūva į sąvartynus, todėl gyventojai nuolat skatinami rūšiuoti atliekas ir atiduoti jas perdirbimui. Renginio dalyviai mėgins surasti būdą, kuris, panaudojant technologines naujoves, paskatintų rūšiuoti kuo daugiau žmonių, o įsitraukimui skatinti bus bandoma pritaikyti kompiuterinių žaidimų metodus. Taip pat bus svarstomos galimybės į atliekų rūšiavimo konteinerius įdiegti išmaniąsias technologijas. 

Hakatone per tris dienas taip pat norima surasti būdą mažinti toksiškų žaliavų naudojimą bei sugalvoti technologiškai pažangią priemonę taršos pažeidimų fiksavimui iš oro. Taip tikimasi nustatyti aplinkos teršėjus naudojant kuo mažiau įprastų ir taršių priemonių. 

Vertingi prizai

Hakatone dalyvaujančios komandos už geriausius sprendimus bus apdovanotos vertinais piniginiais ir kitais prizais. Pirmosios vietos nugalėtojai gaus pakvietimą dalyvauti „TechHub“ startuolių pre-akceleratoriuje bei 1500 Eur piniginį prizą, antrosios vietos – 1000 Eur, trečiosios – 500 Eur prizus. Laimėtojus renginio metu išrinks patyrusi inovacijų ekspertų komisija, o vystyti idėjas padės mentorių komanda, sukaupusi didelę patirtį ekologijos, tvarumo, atsakingo vartojimo ir kitose srityse.

Į šį idėjų kūrimo maratoną nuo penktadienio iki sekmadienio siekiama sukviesti aplinkosaugos ir naujų technologijų entuziastus, paskatinti juos ieškoti modernių sprendimų, kurie galėtų būti sėkmingai pritaikomi sprendžiant ekologines problemas. Registruotis į hakatoną gali tiek susiformavusios komandos, tiek pavieniai dalyviai, kurie bus prijungti prie komandų renginio metu. Iššūkius hakatono metu spręs suformuotos komandos nuo 4 iki 6 žmonių. 

 

TechHub – tai Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinamas projektas, skirtas ankstyvos stadijos inovatyvių verslo idėjų kūrimui, intensyviam startuolių augimui bei verslumo ekosistemos tvariai plėtrai vystyti. Projekto tikslas – paskatinti tyrėjus, mokslininkus, studentus ir verslo atstovus vystyti inovatyvias verslo idėjas, suteikti jų komandoms įvairiapusę inovacijų ir verslo paramos pagalbą ir sudaryti galimybes intensyviam aukštos pridėtinės vertės žiniomis grįsto verslo segmento augimui Lietuvos ekonomikoje. Kviečiame visas su projektu susijusias naujienas sekti Facebook, ir LinkedIn platformose, taip pat internetiniame puslapyje

Projektas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. Veiksmų programos priemonės numeris ir pavadinimas: 01.2.1-LVPA-V-842 „Inogeb LT“