BDAR
gdpr

Atrinkti perspektyvūs startuoliai į JAV akceleravimo programą

Data

2020 06 01

Įvertinimas
3
boston-1000.jpg

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) konkurso būdu atrinko 13 Lietuvos inovatyvių įmonių ir startuolių dalyvauti tolimesniuose 2020 metų akceleravimo programos į JAV (Bostoną) konkurso etapuose.

Jau antrą kartą organizuojame MITA ir JAV konsultacinės kompanijos „MassGlobal Partners“ konkurse paraiškas pateikė dalyvauti net 27 inovatyvios įmonės, besidominčios verslo plėtros ir investicijų galimybėmis Šiaurės Amerikoje. Tolimesniuose atrankos etapuose pakviestos dalyvauti 13 įmonių: UAB „Billo.app“, UAB „Bangis“, UAB „Saulės grąža“, UAB „Armintus“, UAB „Aciety“, UAB „Nanoenergija“  , UAB „Proit“, UAB „Altechna R&D“, UAB „Experimentica“, MB „Šeši partneriai“, UAB „Ondato“, UAB „Juodosios gulbės technologijos“ ir UAB „Zivė“.

Numatoma, kad atrinkti dalyviai antrojo etapo metu dalyvaus JAV akceleratoriaus „MassGlobal Partners“ organizuojamose nuotoliniuose  mokymuose ir konsultacijose Lietuvoje, kurie vyks jau birželio mėn.

Individualiuose susitikimuose programos dalyviai bus konsultuojami dėl produkto vertės pasiūlymo formulavimo, plėtros JAV rinkoje strategijos, verslo partnerių ir investuotojų paieškos JAV. Jie bus mokomi tobulinti produktų ir paslaugų pristatymų („pitch“) įgūdžius investuotojams ir turės praktinę užduotį įrodyti, kad jie yra verti būti atrinktais į galutinį programos etapą bei vykti į JAV akceleratorių Bostone.

Priklausomai nuo COVID-19 pandemijos suvaldymo aplinkybių tarptautiniu mastu, MITA planuoja organizuoti atrinktų laimėtojų išvyką į prestižinę akceleravimo programą JAV 2020 m. antroje pusėje (III ketv. pabaigoje - IV ketv. pradžioje).

Šią programą MITA įgyvendina su Bostone įsikūrusia konsultacine kompanija „MassGlobal Partners“, kuri teikia verslo plėtros paslaugas, padeda klientams vystyti įėjimo į JAV rinką strategijas, vykdo individualizuotas verslumo vystymo programas. „MassGlobal Partners“ sudaro ekspertų komanda, turinti vidutinę 25 metų patirtį įvairiose srityse. Dauguma ekspertų yra turėję savo verslus, dalyvavę įmonių valdyme, dirbę mentoriais įvairiuose projektuose. Bendradarbiaudama su įvairių valstybių valdžios institucijomis ir regioninėmis verslo skatinimo organizacijomis kompanija įgyvendina iniciatyvas, skatinančias pažangių įmonių augimą ir tarptautiškumą.