BDAR
gdpr

Atrinktos perspektyviausios gyvybės mokslų inovatorių idėjos

Data

2022 04 15

Įvertinimas
0
cdc-rHCNMH9Vlmw-unsplash.jpg

Pasibaigė trečius metus iš eilės Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) organizuojamo konkurso „Wanted: Life Sciences Innovator“ kvietimas teikti paraiškas. Konkursu siekiama skatinti gyvybės mokslų industrijos įmonių plėtrą, o ypač – naujų inovatyvių gyvybės mokslų įmonių kūrimąsi ir augimą. Įvertinę gautas paraiškas ekspertai atrinko 6 perspektyviausias idėjas, kurios kviečiamos su projekto ekspertų pagalba toliau eiti komercinimo keliu.

„Inovatorių konkursą „Wanted: Life Sciences Innovator“ rengiame jau trečią kartą. Manome, kad tai puiki galimybė gyvybės mokslų srities tyrėjams, studentams ar visiškai jauno verslo atstovams įsivertinti savo idėjos komercializavimo potencialą, įgauti jos vystymui būtinų įgūdžių bei sulaukti vertingų patarimų iš ekspertų. Sėkmės istorijomis po šio konkurso jau gali pasidalinti ne vienas startuolis“, – sako projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ vadovas Tomas Vitkauskas. 

Ekspertai vertino idėjos inovatyvumą ir išskirtinumą, komercializavimo potencialą, vartotojų poreikių tenkinimą, technologijos konkurencinį pranašumą, mokslinių rezultatų naudojimą ir kitus kriterijus. Šešios konkurse dalyvauti atrinktos idėjos yra koncepcijos arba prototipo lygmenyje, dauguma jų kuria inovacijas medicinos inžinerijos (MedTech), taip pat farmacijos, sveikatos informatikos ir bioinformatikos srityse. 

Konkurse atrinktos dalyvauti idėjos:

  • Ema Lomsargytė. Mokslininkai atlieka tyrimus, kaip pagerinti dantų implantų prigijimą periodontito atveju.
  • MB Innosensus. Įmonė, pasiruošusi sukurti mobilų prietaisą, kuris padėtų celiakija sergantiems asmenims nustatyti glitumo kiekį patiekaluose.
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU). Mokslininkai specializuojasi ankstyvoje Parkinsono ligos detekcijoje, panaudojant miRNA. Sukūrus diagnostinį rinkinį, būtų galima greičiau identifikuoti prasidedančią ligą bei paskirti tinkamas priemones ligos padarinių sumažinimui.
  • In Genes. Kuriamas personalizuotas genetinis tyrimas, skirtas iš paprasčiausio seilių mėginio nustatyti įgimtus fizinius pranašumus arba riziką sirgti tokiomis ligomis, kaip Parkinsono ar Alzheimerio liga.
  • Innovative Care for Dementia. Kuriamas sprendimas, kurio paskirtis – pagerinti dimensija sergančiojo bei jo artimųjų gyvenimo kokybę, slaugytojo darbą, atitolinti ligos progresą stimuliuojant pažintines ir kognityvines funkcijas.
  • Karolis Jaruševičius. Kuria sistemą, kaip palengvinti dalijimąsi medicininių tyrimų duomenimis ir supaprastinti jų pirkimo/pardavimo procedūras.

Konkurso nugalėtojų lauks vertingi prizai. Pirmos-trečios vietos laimėtojai dalyvaus „Ekspertų rate“, gaus MITA ekspertų konsultacijas bei projekto partnerių TRINITI JUREX advokatų profesinės bendrijos nemokamas konsultacijas. Pirmosios vietos nugalėtojas taip pat laimės kelialapį į užsienyje vykstančią konferenciją, vakarienę su gyvybės mokslų srities investuotoju. 

„Su idėjų autoriais tikimės užmegzti ilgalaikius santykius, kurie neapsiribotų vien pirmine teisine konsultacija – pačioje pradžioje visiems inovatoriams svarbu gauti teisingą patarimą, padėsiantį nuspręsti dėl būsimos įmonės teisinės formos, ar priimant sprendimus dėl įsipareigojimų investuotojams. Ne paslaptis, kad pirminėje verslo vystymo stadijoje finansinis aspektas yra ypač aktualus, todėl tikimės, kad TRINITI JUREX įsteigtas prizinis fondas bus atspirties taškas lengvam startui“,- sako TRINITI JUREX vyresnioji teisininkė Igneta Kontutienė.

Daugelis veiklų vyks vasarą-rudenį. Su komandomis projekto ekspertai susisieks asmeniškai. Kitus, turinčius gyvybės mokslų idėją ir norinčius ją pasitikrinti ar pasikonsultuoti dėl tolesnio vystymo ir finansavimo galimybių, GMI kviečia susisiekti el. paštu [email protected] arba tel. +370 (645) 89175 – projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ komanda būtinai patars ir pasiūlys sprendimą.

Projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ tikslas – gyvybės mokslų industrijos populiarinimas, žinių perdavimo, technologijų pažangos, inovacijų, komercializavimo bei naujų įmonių kūrimosi skatinimas ir tarptautinio Lietuvos, kaip GMI šalies, įvaizdžio kūrimas. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.