Baltijos jūros regionas ieško sprendimų kuriant išmaniuosius miestus

Data

2018 10 02

Įvertinimas
1
324_d8679cff268516f7a9f727e7aa0d5446.jpg

Rugsėjo 17-19  d. Estijoje daugiau nei 100 ekspertų iš Baltijos jūros regiono didžiųjų miestų, regioninės plėtros organizacijų, akademinės bendruomenės, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovų susirinko į Taline vykstančią inovacijų stovyklą. Stovyklos metu buvo ieškoma atsakymų į itin aktualius klausimus, kurie susiję su urbanizacija ir gyventojų senėjimu.

Europa vis labiau urbanizuojasi, o jos gyventojai ženkliai sensta. Tai reiškia, kad Europos šalys, regionai ir miestai, norėdami išlikti konkurencingi pasaulio mastu, vis labiau konkuruoja tarpusavyje dėl pasaulio talentų. Europos miestai taip pat gana dažnai susiduria su mažumų ir žemesnės socialinės ir ekonominės padėties žmonių atskirtimi, jų koncentracija apleistuose rajonuose, kur bendra gyvenimo aplinka dažnai ne tik nuniokota, bet ir pavojinga.

Ekspertai diskutavo, kaip miestai gali tapti išmanesniais, kaip  į pagalbą galima pasitelkti dirbtinio intelekto technologijas. Buvo paliesta talentų problema: kokios pasaulio vietos labiausiai traukia talentus ir kaip tapti tokia vieta. Buvo aptariama, kaip pagerinti viešąsias erdves ir sumažinti miestuose ryškėjančią atskirtį. Ne mažiau svarbus kausimas buvo piliečių įsitraukimas ir dalyvavimas, kaip skatinti juos tapti aktyviais bei prisidėti prie sveikos aplinkos ir gyvenimo kokybės kūrimo.

Inovacijų stovykloje priimtos rekomendacijos, geroji patirtis ir įvairūs siūlymai, kaip galima būtų efektyviai spręsti kylančius iššūkius bus perduoti kiekvienai šaliai, kuri pagal poreikį galės pritaikyti juos savo miestų plėtrai.

Tai jau trečioji inovacijų stovykla, organizuojama pagal Baltijos jūros regiono „Interreg Europe“  programos vykdomą projektą  „Smart up BSR“ .

Projektu siekiama padėti Baltijos jūros regiono šalims kuo efektyviau įgyvendinti regioninę mokslinių tyrimų ir inovacijų politiką, dalintis ES sumaniosios specializacijos ekspertų gerąja praktika ir bendrai kurti sumanios specializacijos strategijos įgyvendinimo koncepcijas.  

Baltijos regiono šalių specialistai iš 8 šalių šiame projekte dirba sveiko senėjimo, išmaniųjų miestų kūrimo, klimato kaitos bei žiedinės ekonomikos srityse.

Šio projekto įgyvendinimą Lietuvoje koordinuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Klaipėdos mokslo ir technologijų parku. 

Daugiau apie Inovacijų stovyklą Taline.

Plačiau apie Inovacijų stovyklų rezultatus ir „Smart up BSR“ projektą.