BDAR
gdpr

Europos apdovanojimuose pripažinta Lietuvos iniciatyva „GovTech Lab“

Data

2019 12 05

Įvertinimas
2
GovTech pav _1000.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir „Kurk Lietuvai" iniciatyva „GovTech Lab“, prie kurios įgyvendinimo prisideda ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), apdovanota Europos Politikos inovacijų apdovanojimuose (angl. The Innovation In Politics Awards 2019).

„Pavadinimas „GovTech“ tik atrodo vienas žodis. Akivaizdu, kad jis sudarytas iš dviejų dalių – „gov“ ir „tech“ – jos reiškia, kad reikia dirbti visiems kartu, siekiant technologijų kuriamos vertės mūsų visuomenei. Technologijos teikia galimybių turėti geresnį viešąjį sektorių, tarnaujantį visuomenei“, – atsiimdamas apdovanojimą Berlyne sakė ekonomikos ir inovacijų viceministras Elijus Čivilis.

Kategorijoje „Gerovė“ apdovanotos iniciatyvos „GovTech Lab“ tikslas yra skatinti viešąjį sektorių ieškoti inovatyvių technologinių sprendimų esamoms problemoms spręsti. Tai ne tik suteiks galimybę startuoliams išbandyti savo technologiją viešajame sektoriuje, bet ir padės ją komercializuoti.

„GovTech Lab“ iniciatyva Lietuvai leidžia kitu būdu pasižiūrėti į viešojo sektoriaus problemas – inovacijas kuriančios komandos, kurios niekada nedirbo viešajame sektoriuje, gali siūlyti naujus sprendimus, kaip efektyvinti įmonių veiklą ir užtikrinti didžiausią naudą visuomenei.

Planuojama, kad „GovTech Lab“ du kartus per metus inicijuos „Iššūkių seriją“, kuomet viešojo sektoriaus institucija paskelbs jai aktualią problemą, o startuoliai, verslas ir visuomenė galės siūlyti inovatyvius technologinius jos sprendimo būdus. Pasinaudodamos „Iššūkių serijos“ galimybėmis institucijos galės greitai rasti inovatyvų technologinį sprendimą, kurio nėra rinkoje, ir tą padaryti greičiau, nei naudojant tradicinius viešųjų pirkimų būdus. Vienos serijos įgyvendinimo metu būtų sprendžiamos bent 3 institucijų problemos.

„GovTech“ – tai sparčiai besivystanti inovacijų ekosistema, leidžianti verslui kurti inovatyvius, dažniausia naujausiomis technologijomis grįstus sprendimus viešojo sektoriaus iššūkiams spręsti.   Skaičiuojama, kad pasauliniu mastu „GovTech“ – tai net 400 mlrd. dolerių pasaulinė rinka, kurią galėtų išnaudoti startuoliai ir valstybės. Vien Europoje esama daugiau kaip 2000 „GovTech“ startuolių.

Politikos inovacijų instituto organizuojamų apdovanojimų tikslas – pastebėti, pristatyti ir pagerbti politikus bei bendruomenes, turinčias drąsos kūrybingai diegti naujoves ir gebančias pasiekti realių rezultatų, pagerinti žmonių gyvenimą, sustiprinti valstybę. Apdovanojamos aštuonių sričių politikos inovacijos: gyvenimo kokybės gerinimo, gerovės kūrimo, darbo vietų tobulinimo, gyvenamosios aplinkos gerinimo, kultūros (meno, švietimo ir mokslo), demokratijos stiprinimo, žmogaus teisių gynimo, bendruomenių ugdymo. Šiais metais iš visos Europos buvo pateikta daugiau kaip 400 projektų, kuriuos vertino daugiau kaip 1000 Europos ekspertų ir išrinko finalistus 8 kategorijose.

Apie MITA ir GovTech

2019 m. lapkričio mėn. MITA pradėjo įgyvendinti ES finansuojamą projektą „GovTech ir dirbtinio intelekto technologijų skatinimas ir populiarinimas Lietuvoje (GovTech laboratorija)“. Projekto tikslas – didinti inovacijų ir įmonių GovTech ir dirbtinio intelekto srityse skaičių, skatinti įmones kurti ir diegti tokius sprendimus, sukurti palankią ekosistemą GovTech ir dirbtinio intelekto startuoliams skatinti, pasitelkiant GovTech ir dirbtinio intelekto technologijų ir inovacijų populiarinimo veiklas bei užtikrinant prieinamas konsultacijas norintiems kurti GovTech ir dirbtinį intelektą. Šios iniciatyvos metu bus teikiamos konsultacijos įmonėms, organizuojami inovacijų populiarinimo renginiai tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Parengta pagal Eimin ir MITA informaciją