BDAR
Close

Europos kosmoso agentūra siūlo unikalias galimybes studentams ir absolventams

Data

2022 02 28

Įvertinimas
0
YGT_2022_article.jpg

Lietuvai tapus asocijuota Europos kosmoso agentūros (EKA) nare, atsivėrė neribotos galimybės ne tik įmonėms, bet ir jaunajai kartai siekti karjeros Europos kosmoso sektoriuje. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje (MITA) įsikūręs Lietuvos kosmoso biuras kviečia studentus ir absolventus jomis pasinaudoti ir įgauti unikalią patirtį prisijungiant prie mokslininkų, inžinierių ir verslo profesionalų komandos iš visos Europos  įgyvendinant kosmoso srities projektus ir įkvepiančias misijas Europos kosmoso srityje. 

Galimybės absolventams 

EKA vykdo jaunųjų absolventų praktikantų (angl. Young Graduate Trainees – YGT) programą, skirtą paskutinio kurso studentams ar jau turintiems magistro laipsnį, dirbti su perspektyviomis kosmoso misijomis Europos kosmoso veiklos centre. Šios programos misija – taikus erdvės tyrinėjimas ir žinių panaudojimas visuomenės labui. 

Jaunųjų absolventų praktikantų programos dalyviai turės galimybę pasirašyti vienerių metų darbo sutartį su  galimybe ją pratęsti dar vieniems metams. Programa siūlo puikias darbo sąlygas, įskaitant mėnesinį atlyginimą, nemokant pajamų mokesčio. Dalyviams bus kompensuojamos kelionės išlaidos sutarties pradžioje ir pabaigoje, suteikiant lėšų įsikūrimui atvykus bei visapusišką sveikatos apsaugą. 

Programoje kviečiami dalyvauti paskutinio kurso studentai arba neseniai baigę studijas inžinerijos, gamtos mokslų, informacinių technologijų ar verslo srityse. Studentai gali rinktis iš beveik 100 atvirų programos pozicijų įvairiose Europos valstybėse, kurias galite rasti čia

Galimybės studentams

EKA kviečia 2-4 kurso bakalauro, taip pat magistro ar doktorantūros studijų studentus, besimokančius inžinerijos ar fizikos srityse bei turinčius kosmoso srities ir technologijų žinių pagrindus, dalyvauti vasaros mokykloje. Studentai, norintys pradėti CubeSat (miniatiūrinio kosmoso tyrimams skirto palydovo) projektą arba dalyvauti jau vykstančiame CubeSat projekte savo universitete, raginami teikti paraiškas. Vasaros mokyklos veiklos bus vykdomos rugpjūčio 8-rugsėjo 2 dienomis Europos kosmoso saugumo ir švietimo centre Belgijoje. Atranka vykdoma iki kovo 21 dienos. 

Vasaros mokyklos metu EKA ir išorės ekspertai pristatys platų paskaitų ir praktinės veiklos spektrą, apimantį visą palydovinės misijos projekto gyvavimo ciklą – nuo projektavimo iki patikros, paleidimo ir operacijų, įskaitant gairių peržiūras ir naujas metodikas. Studentai bus supažindinti su geriausia projektų valdymo praktika, teisiniais, kibernetinio saugumo ir ekonominiais kosmoso srities projektų aspektais. Vasaros mokykloje bus mokoma verslumo įgūdžių kosmoso srityje, padėsiančių CubeSat paversti perspektyvia ir pelninga verslo galimybe.  

EKA akademija vertins tik studentų, neturinčių arba turinčių ribotą profesinę patirtį atitinkamomis mokslo, inžinerijos ar kitomis su kosmosu susijusiomis temomis, paraiškas. Vasaros mokykloje raginami dalyvauti ir studentai su negalia, kuriems bus suteikta pagalba visos vasaros mokyklos metu.

Baigę CubeSat vasaros mokyklą studentai įgis žinių ir įgūdžių, reikalingų CubeSat ar kitiems su kosmosu susijusiems projektams vykdyti, bus supažindinti su inžinerijos ir projektų valdymo standartais, todėl bus geriau pasirengę prisijungti prie Europos kosmoso sektoriaus ateityje.

Daugiau informacijos apie EKA vasaros mokyklą.

Daugiau informacijos apie Lietuvos kosmoso biurą