„Fintech Inn“: karščiausias sektoriaus naujienas pristatys rinkos lyderiai iš viso pasaulio

Data

2019 10 01

Įvertinimas
0
FinTech konferencija.jpg

Lapkričio 27-28 d. Europos ir pasaulio „fintech“ įmonių, investuotojų ir visų besidominčių naujausiomis finansinėmis technologijomis žvilgsnis kryps į Lietuvą. Čia ketvirtus metus iš eilės vyks didžiausia Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse finansinių technologijų konferencija „Fintech Inn“. Naujausias ir karščiausias „fintech“ tendencijas čia pristatys daugiau kaip 60 pranešėjų, o renginyje iš viso tikimasi sulaukti daugiau kaip 3000 dalyvių, atstovaujančių daugiau kaip 500 įmonių iš viso pasaulio.

„Šiemet pavyko suburti itin įspūdingą pranešėjų būrį iš viso pasaulio – nuo JAV, Kanados iki Vokietijos, Kinijos, Brazilijos. Tai puiki proga ne tik semtis žinių iš geriausių, bet ir atrasti naujų galimybių dvi dienas vyksiančiuose verslo susitikimuose“, – teigia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros vadovas Kęstutis Šetkus.

Į konferenciją laukiama atvykstant tokių „fintech“ rinkos lyderių, kaip draudimo technologijų („insurtech“) žvaigždės italo Matteo Carbone, „nanopay“, į kurią vienas iš garsiausių Volstrito bankų „Goldman  Sachs“ investavo daugiau kaip 10 mln. JAV dolerių, vadovo kanadiečio Laurence Cook, „fintech“ startuolio „Raisin“, įsigijusio „MHB Bank“ banką Vokietijoje, įkūrėjo vokiečio Tamaz Georgadze, trijuose žemynuose veikiančios „blockchain“ pagrindu sukurtos mokėjimų platformos „Wirex“ įkūrėjo Pavel Matveev bei Didžiojoje Britanijoje estų įkurto „fintech“ startuolio „TransferWise“ vadovo veiklai Europoje Arunan Tharmarajah.

Renginio organizatoriai visus konferencijos svečius kviečia klausytis ne tik aukščiausio lygio pranešėjų, bet ir dalyvauti B2B (verslas-verslui) susitikimuose, kuriuos bus galima susiplanuoti specialia susitikimų mobiliąja programėle „B2Match“. Atsisiuntus programėlę bus galima matyti visus užsiregistravusius dalyvius, su jais bendrauti tiesioginėmis žinutėmis ir skirti B2B susitikimus.

Suvieniję jėgas, pirmą kartą istorijoje pagrindiniai pasaulio uždaros grandinės technologijų („blockchain“) centrai – Vilniaus „Blockchain“ centras kartu su Melburno, Šanchajaus, Sidnėjaus ir Dubajaus „Blockchain“ centrais – dar prieš konferenciją organizuoja apskritojo stalo diskusiją „BCV Global Round Table“, į kurią atvyks ir visų minėtų centrų vadovai. Šių delegacijų atstovai aptars ateinančiais metais laukiančius iššūkius bei kaip kartu juos įveikti. Daugiausia dėmesio diskusijos metu planuojama skirti startuolių alternatyvaus skolinomis šaltiniams aptarti.

Kaip ir pernai, „fintech“ įmonės ir jas vienijančios asociacijos turės galimybę ekspozicijų salėje prisistatyti renginio dalyviams bei pristatyti savo teikiamas paslaugas bei unikalius vystomus produktus. Šiais metais konferencijoje didelis dėmesys bus skiriamas atvirajai bankininkystei, pinigų plovimo, kibernetinio saugumo temoms bei naujausiems techninės ir programinės įrangos sprendimams „fintech“ srityje.

Konferenciją „Fintech Inn“ organizuoja Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos bankas, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“. Visos šios institucijos suvienijo savo jėgas paversti Lietuvą „fintech“ lydere Europoje.