„Fintech Inn“ konferencijoje: apie augantį įmonių skaičių, kokybę ir naujų verslų pritraukimą

Data

2018 11 09

Įvertinimas
0
1 FVG_1368_resize.jpg

Ketvirtadienį įvyko didžiausia Baltijos šalyse finansinių technologijų konferencija „Fintech Inn“. Joje su daugiau nei 1300 dalyvių įžvalgomis dalinasi ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniai aukščiausio lygio finansų ekspertai, verslo atstovai ir finansų rinkų politikos formuotojai

Finansų ministras Vilius Šapoka atkreipia dėmesį, kad Lietuva pasauliniu mastu išsiskiria pagal tai, kaip sparčiai prisitaiko prie besikeičiančių finansinių technologijų ir pasiūlo joms palankų teisinį reguliavimą.

„Tik prieš porą metų Lietuva nusprendė siekti lyderystės finansinių technologijų srityje ir per tokį trumpą laikotarpį ji tapo viena iš sparčiausiai augančių „fintech“ ekosistemų. Nežinau valstybės, kurioje būtų lengviau pradėti inovatyvų „fintech“ verslą: startuoliams galioja „atostogos“ nuo mokesčių, veikia Lietuvos banko reguliacinė „smėlio dėžė“, labai greitas licencijavimo procesas ir „Newcomer“ konsultacijų programa svarstantiems ateiti į Lietuvos rinką“, – atidarydamas „Fintech Inn“ konferenciją kalbėjo ministras.

Pasiruošę judėti dar greičiau

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas renginyje kalbėjo, kad Lietuvoje besidominčių finansinių technologijų bendrovių skaičius toliau stabiliai auga.

„Praėjusiais metais pasiekėme proveržio finansinių technologijų srityje, išduodami 3 kartus daugiau elektroninių pinigų ir mokėjimų įstaigų licencijų nei ankstesniais metais. Matome didelį susidomėjimą ir tikimės, kad spartus išduodamų licencijų skaičiaus augimas bus matomas ne tik šiais, bet ir kitais metais.Tai parodo, kad ne tik darome kažką naujo ir modernaus, bet ir tai, kad einame teisingu keliu“, – komentuoja V. Vasiliauskas.

šiuo metu šalyje veikia daugiau nei 100 finansinių technologijų įmonių. V. Vasiliausko teigimu, prielaidas tolimesniam augimui sudaro pasauliniu mastu palankumu inovatyviam verslui išsiskiriantis teisinis reguliavimas ir prieiga prie visos Europos Sąjungos rinkos.

„Siekiame didesnės konkurencijos bei geresnių paslaugų ir kokybės santykio vartotojams. Ar esame patenkinti dabartiniais rezultatais? Ir taip, ir ne. Taip, nes finansinės technologijos ištrūko iš stagnacijos. Pažvelkimė į tai, kaip startuoliai pakeitė mobiliuosius mokėjimus, kaip sparčiai auga nebankinių atsiskaitymų dalis. Vartotojai tokias paslaugas renkasi dėl patogumo ir prisitaikymo prie speficinių poreikių, – konferencijoje kalba Lietuvos banko valdybos pirmininkas. – Tačiau galimybės dar nėra pilnai išnaudotos, konkurencijos lygis išlieka nepakankamas, vartotojai Lietuvoje susiduria, kad dalis paslaugų nėra tokios patrauklios, kaip kai kuriose užsienio valstybėse. Taigi, fintech bendrovės turi potencialo didinti rinkos dalį, o Lietuvos bankas toliau kurs palankią aplinką ir skatins ne tik įmonių skaičiaus augimą, bet ir kokybės kilimą.“

Kartu su tarptautiniais ekspertais

Aukščiausio lygio finansų ekspertai, verslo atstovai ir finansų rinkų politikos formuotojai konferencijoje diskutuoja apie finansinių technologijų ateitį,  valstybių pastangas skatinant inovacijas, reuguliacinę aplinką, saugumą ir vartotojams suteikiamą naudą.

Tarp pranešėjų yra ir tokie ekspertai kaip prestižinės JAV verslo naujienų ir duomenų kompanijos „Bloomberg“ finansinių priemonių vyriausiasis ekonomistas Michaelas McDonoughas, vienos iš žinomiausių Lietuvos Fintech kompanijų – TransferGo – vadovas Daumantas Dvilinskas, vienos geriausiai vertinamų pasaulio aukštųjų mokyklų – Londono universiteto koledžo – mokslininkas Paolo Tasca ir kiti.

„FinTech Inn“ konferenciją organizuoja, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) Finansų ministerija, Lietuvos bankas, ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“.

Renginys organizuojamas pagal projektą „Technologijų ir inovacijų populiarinimas“, kuris yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projekto tikslas – populiarinti technologijų pažangą ir inovacijas, informuojant verslą ir verslui imlią visuomenę apie mokslinių tyrimų vykdymo ir inovacijų diegimo naudą. Projektą vykdo MITA.