BDAR

Įmonės kviečiamos konsultuotis ir pasinaudoti paskutine galimybe finansavimui gauti pagal vienas populiariausių ES priemonių

Data

2021 01 22

Įvertinimas
0
kaitlyn-baker-vZJdYl5JVXY-unsplash.jpg

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ragina startuolius ir įmones, vykdančias inovacines veiklas, suskubti pasinaudoti paskutine galimybe teikti paraiškas vienoms populiariausių ES priemonių „Inostartas“ ir „Inočekiai“. Paraiškas teikti galima iki kovo 31 d., o susidomėję kviečiami konsultuotis su MITA ekspertais. 

„Šios priemonės – puiki galimybė pasinaudoti verslo ir mokslo bendradarbiavimo teikiamomis galimybėmis. Šiandien mokslininkų laboratorijose įgyvendinami projektai jau rytoj gali tapti paklausiais produktais didžiosiose pasaulio rinkose, tereikia tikėjimo turima idėja, savalaikės profesionalų pagalbos ir finansavimo – tą jums ir siūlome. Abi ES struktūrinių fondų priemonės, vos startavusios, susilaukė milžiniško susidomėjimo ir kasmet didėjančio paraiškų skaičiaus – jų gausu ir dabar, todėl norime pabrėžti, kad, nors oficialus paraiškų teikimo terminas yra kovo 31 d., tačiau kvietimai gali būti stabdomi anksčiau – kai paskirstyta ir prašoma skirti finansavimo lėšų suma sudaro galimybę paskirstyti visas kvietimui skirtas lėšas“,- teigia MITA vadovas Gintas Kimtys. 

Priemonė „Inostartas“ skirta naujoms, inovatyvioms įmonėms, pagal kurią smulkiojo ar vidutinio verslo subjektai (SVV) gali gauti paramą idėjos, produkto vystymui ar tyrėjų ir mokslininkų įdarbinimui. Priemone pasinaudojo ir finansavimą veiklai vykdyti jau gavo 169 įmonės. 2020 m. pagal šią priemonę pasirašyta 90 sutarčių ir baigti įgyvendinti 42 projektai.

„Inostartas” skatina inovacijų kūrimą ne tik Lietuvos miestuose, bet ir regionuose. Šiuo metu yra paskelbti 2 kvietimai: inovatoriams, veiklą vykdantiems Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestuose ir rajonuose bei inovatoriams, vystantiems inovatyvias idėjas visuose kituose Lietuvos miestuose ir rajonuose.

Priemonė „Inočekiai“ skirta pirminių kontaktų užmegzimui bei jau pradėtų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklų tęsimui, paslaugų iš mokslo ir studijų institucijų įsigijimui, techninių galimybių studijų parengimui, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbams, Europos Komisijos Kokybės ženklą („Seal of Excellence“) turinčių projektų vykdymui. Priemone pasinaudojo ir finansavimą veiklai vykdyti jau gavo daugiau nei 200 įmonių, o 2020 m. pagal šią priemonę pasirašytos 93 sutartys, baigti įgyvendinti 53 projektai.

Tiek jaunos, tiek brandžios įmonės, pradedančios ar jau vykdančios inovacinę veiklą, turinčios klausimų dėl paraiškų pateikimo ir finansavimo galimybių, kviečiamos kreiptis nemokamoms konsultacijoms į MITA projekto „InoSpurtas“ vadovę Jolitą Razumienę  el. p. jolita.razumiene@mita.lt arba telefonu +370 604 78790.