Infografikas apie „Inočekius“ – tiek pradedantiesiems, tiek brandiesiems inovatoriams

Data

2019 07 15

Įvertinimas
2
success-2081167_1000.jpg

 

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) administruojama ES investicijų priemonė „Inočekiai“ – viena populiariausių verslo ir mokslo bendradarbiavimą skatinančių priemonių, ją dažniausiai renkasi investicijų ieškantys inovatoriai. Pagal šią priemonę MITA jau sulaukė 209 paraiškų.

„Ši priemonė skatina verslą ir mokslą užmegzti pirminius kontaktus bei tęsti jau pradėtas vykdyti mokslinių tyrimų ir (ar) eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas. Tendencijos yra išties geros, nes įmonės yra linkusios užsakyti mokslinius tyrimus, technines galimybių studijas, noriai kuria ar testuoja naujus prototipus, išbando naujas technologijas. Užmegztos partnerystės su mokslu tęsiamos ir tarptautiniuose projektuose“, – teigia Mantas Biekša, MITA Visuotinės dotacijos skyriaus vedėjas.

Projektams įgyvendinti numatoma skirti daugiau nei 4 mln. eurų Europos regioninės plėtros fondo lėšų. Šiuo metu yra paskelbti 3 kvietimai teikti paraiškas: pradedantiesiems inovatoriams, brandiesiems inovatoriams ir pareiškėjams, turintiems Europos Komisijos suteiktą Kokybės ženklo sertifikatą pagal programos „Horizontas 2020“ priemonę „MVĮ instrumentas“ – teikti paraiškas naujiems „Inočekių“ projektams.

„Ši priemonė tinka daugeliui įmonių. Joje gali dalyvauti tiek neseniai veiklą pradėję startuoliai, tiek brandžios įmonės. Tačiau tarpusavyje dėl investicijų jaunos ir brandžios įmonės nekonkuruoja“, –  sako M. Biekša.

Priemonės nauda džiaugiasi ir joje dalyvavusios įmonės. Dalis jų neapsiriboja tik vienu „Inočekių“ projektu. Baigusios vieną –  veiklą tęsia dalyvaudamos antrajame ar net trečiajame projekte.

Projektų pobūdis taip pat labai įvairus nuo techninių galimybių studijų iki prototipų kūrimo.

Pavyzdžiui, įmonės „Interaktyvūs procesų sprendimai“ sukurta WORKSOBER.EU sistema teikia automatizuotą alkoholio testavimo paslaugą, kuri eliminuoja žmogiškąjį veiksnį ir visiškai automatizuoja alkoholio testavimo procesą, taip didindama testavimo patikimumą ir mažindama testavimo išlaidas. Naudodamasi priemonės investicijomis įmonė atliko inovatyvaus produkto tarptautinio komercinio potencialo analizę bei naujo verslo modelio gyvybingumo analizę. 

„Labai džiaugiamės atlikta analize, ji mums padėjo tikslingai suplanuoti įmonės tolimesnius veiksmus siekiant eksportuoti produktą į kitas Europos šalis. Dabar turime planą ir šalių sąrašą, kurioms pirmosioms pristatysime savo inovatyvų sprendimą. Jeigu būtume bandę aklai rinktis šalis, būtume patyrę bereikalingų išlaidų. Tad priemonės pagalba greičiau ir efektyviau išsiaiškinome eksporto galimybes“, – džiaugiasi įmonės atstovė Jolanta Didžgalvienė.

Kita įmonė „Energus Power Solutions“ naudodamasi priemonės investicijomis kūrė modernų trifazių motorų valdiklį lengvoms elektrinėms transporto priemonėms, tokioms kaip paspirtukai ar dviračiai. Pastarieji šiuo metu yra gana brangūs dėl savo sudedamųjų komponentų. Inovatoriai naudodami modernius valdymo algoritmus siekia elektrines transporto priemones padaryti pigesnes ir kokybiškesnes.

„Mes ir toliau vystome bei tobuliname produktą. Šiuo metu matome jį kaip vieną iš strateginių krypčių įmonės veikloje. Tačiau jeigu ne gautos investicijos, vargu ar būtume išdrįsę naudodami savo resursus kurti naują produktą“, – tvirtina įmonės vadovas Šarūnas Šutėnas.

Kvietimas teikti priemonės „Inočekiai“ paraiškas yra tęstinis, t. y. paraiškas galima teikti iki 2020 m. rugsėjo 30 d.

Taigi trumpai, ką reiktų žinoti apie priemonę „Inočekiai“ verslo atstovams ir verslo kūrimu suinteresuotai visuomenei – MITA sukurtame infografike.

Infografikas paruoštas projektui „Technologijų ir inovacijų populiarinimas“, kuris yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projekto tikslas – populiarinti technologijų pažangą ir inovacijas, informuojant verslą ir verslui imlią visuomenę apie mokslinių tyrimų vykdymo ir inovacijų diegimo naudą. Projektą vykdo MITA.