„Inovacijų ekspresas“ įsivažiuoja: prasideda 4 nauji projektai ir kviečiama kreiptis dėl finansavimo

Data

2018 01 08

Įvertinimas
0
2018-01-08.jpg

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) gavo žinių iš Baltijos jūros regiono programos „BSR Stars“ biuro, kad  5-ajame priemonės  „Inovacijų ekspresas“ konkurse patvirtinti 4 nauji Lietuvos projektai, kurie bus vykdomi kartu su tarptautiniais partneriais iš Baltijos jūros regiono. Naujų ir tęstinių projektų vykdytojai kviečiami teikti finansines paraiškas 2018 metams.

Priemonės „Inovacijų ekspresas“ projektai – tai nedidelės apimties projektai, dažniausiai skirti tarpusavio klasterių ar įmonių tinklų bendradarbiavimui skatinti, žinioms pasidalinti, naujiems inovaciniams projektams inicijuoti.

Naujus projektus vykdys Užupio kūrybinis klasteris kartu su norvegais, Lietuvos spaustuvininkų asociacija ir SMART FOOD klasteris kartu su partneriais iš Švedijos, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas kartu su danais ir Lietuvos autodalių gamintojų ir eksportuotojų asociacija (LauGea) kartu su Latvijos partneriais.

„Inovacijų ekspreso“ priemonė skatina verslo tarptautiškumą per klasterių ir įmonių tinklų veiklas. Ji padeda užmegzti tarptautinius ryšius, vystyti bendradarbiavimą, kartu su partneriais ieškoti galimybių bendrai dalyvauti kitose tarptautinėse MTEPI programose.

Projektai finansuojami Ūkio ministerijos ir Šiaurės ministrų tarybos lėšomis.

Naujų ir tęstinių projektų vykdytojus MITA kviečia teikti finansines paraiškas 2018 metams. Paraiškas galima teikti iki š.m. sausio 26 d. 15 val.

Patvirtinti nauji projektai

  • Brindging Nordics/Baltics/USA (projekto vykdytojas – Užupis kūrybinis klasteris UCC), partneris Norvegijos įmonių tinklas “IKT Telemark“
  • Food and packaging clusters collaboration through innovation development (projekto vykdytojai - Lietuvos spaustuvininkų asociacija ir SMART FOOD klasteris), partneriai Švedijos Skane Maisto inovacijų tinklas ir Paper province cluster, Latvijos Food Products Quality Cluster
  • Match LNG (projekto vykdytojas – VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“), partneris Danijos Transporto inovacijų tinklas, jūrų plėtros centras)
  • New Experiences and Unique Solutions for Automotive Aftermarket (projekto vykdytojas - Lietuvos autodalių gamintojų ir eksportuotojų asociacija (LauGea), partneris Latvian Electrical Engineering and Electronics Industry Association.

Vykdomi projektai

  • Inernational Network Gates to Germany (projekto vykdytojas - UAB „De Futuro“)
  • European Clime Adaptation Network (projekto vykdytojas – Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA)
  • Cross-border and Cross-sectorial Collaboration between Danish and Lithuanian Clusters Brinding Bordics/Baltics/USA (projekto vykdytojas – Užupio kūrybinis klasteris UCC)