„Inovacijų savaitė 2018” kviečia praplėsti realybės suvokimo ribas

Data

2018 09 20

Įvertinimas
0
Inovacijų savaitė 2018x 1000.jpg

Norite sužinoti apie daiktų internetą? O gal svajojate įsirengti išmaniuosius namus? Trečiuosius metus skaičiuosiančio miesto festivalio „Inovacijų savaitė 2018“ metu išgirsite viską apie naujausias technologijas Lietuvoje ir užsienyje. Šiemet renginiai vyks rugsėjo 24–30 dienomis dviejuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje ir Kaune.

„Inovacijų savaitės 2018“ dalyviai kviečiami ne tik dalyvauti diskusijose, klausytis pranešimų, keliauti autobusu po inovatyvias įmones, verslo organizacijas, Integruotus studijų, mokslo ir verslo centrus (slėnius), mokslo ir technologijų parkus ir universitetus, bet ir įsitraukti į kitas interaktyvias veiklas – dronų lenktynes, protmūšį, robotikos dirbtuves, diskusijas su verslininkais, inovatoriais ir mokslininkais.

Paliečiant kiekvieną iš trijų pagrindinių festivalio temų – technologijų inovacijas, inovacijas versle ir kasdieniame gyvenime – siekiama atskleisti, kaip šiuolaikinėje aplinkoje keičiasi mūsų pasaulio suvokimo ribos.

Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius teigia: „Apie inovacijas dažniausia kalbama mokslo ir verslo kontekste, tačiau inovacijos yra kasdienybė. „Inovacijų savaitės“ tikslas yra sujungti šiuos kontekstus ir parodyti, kad galimybė inovacijai gali atsirasti netikėčiausiose kasdienėse situacijoje, o gebėjimas tą galimybę pastebėti gali tapti naujo išradimo ir sėkmingo startuolio pradžia.“

Vilniaus centre – trys interaktyvios inovacijų palapinės

„Įženk į pokyčių pasaulį!“ – taip vadinasi  miesto festivalio renginys. Visą savaitę truksiančio festivalio esminis akcentas – 3 interaktyvios inovacijų palapinės, įsikursiančios rugsėjo 25–27 d. Vilniaus miesto centre.

Norintys daugiau sužinoti apie technologijų inovacijas bus kviečiami apsilankyti Europos aikštėje. Čia kiekvienas nemokamai galės išmėginti virtualios realybės žaidimus ir kitas pramogas, o vakarais nuo 17 val. paklausyti pranešimų apie ateities technologijas, mokslo ir verslo partnerystę.

Besidomintys inovacijomis kasdieniame gyvenime laukiami V. Kudirkos aikštėje, kur Robotikos akademija kvies dalyvauti robotų dirbtuvėse ir žaidimuose. Vakarais nuo 17 val. visuomenininkai ir verslininkai apžvelgs mūsų vartojimo įpročių kaitą, socialinių medijų ir dirbtinio intelekto įtaką bendravimui ir pasirinkimams.

Sukančius galvą, ar ateityje kiekvienas namuose galėsime 3D spausdintuvu atsispausdinti, pavyzdžiui, maistą, kviesime apsilankyti Lukiškių aikštėje. Verslo inovacijų palapinėje bus demonstruojamas 3D spausdintuvas, svečiai galės atsispausdinti „Inovacijų savaitės“ raktų pakabuką ir išbandyti dronų pilotavimą. Nuo 17 val. verslo atstovai ir visuomenininkai dalysis žiniomis apie modernius išradimus, keičiančius ne tik rinką, bet ir mūsų kasdienybę.

Inovacijų palapinėse pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus žurnalistas Andrius Tapinas, rašytojas Giedrius Drukteinis, TV prodiuseris Laurynas Šeškus, NASA stažuotojas Narūnas Kapočius, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė, trimatės spaudos entuziastas Eimantas Auglys, SEB banko inovacijų vadovas Andrius Bolšaitis, Lietuvos banko valdybos nario patarėja Jekaterina Govina, profesorius Gediminas Navaitis, maisto tinklaraštininkė Nida Degutienė ir kiti pranešėjai.

Nemokami renginiai pagal kiekvieno interesus

Rugsėjo 25 d. (antradienį) įmonių, universitetų ir organizacijų komandų lauksime protmūšyje „100-mečio inovacijos“ (muzikos klube „Paviljonas“, Vilniuje). Tą pačią dieną įmonės „Socialus marketingas“ kūrybos ir procesų vadovas Aidis Dalikas verslo pusryčių metu pristatys besikeičiančius reikalavimus, norintiems sėkmingai komunikuoti ir pasiekti savo klientus. Bus skaitomi interaktyvūs pranešimai medijų ir rinkodaros bei ateities technologijų, vartojimo įpročių temomis.

Tą pačią dieną vilniečiai ir miesto svečiai taip pat kviečiami į VGTU „LinkMenų fabrike“ vyksiantį renginį „Intelektinės nuosavybės svarba: perspektyvos ir konkurencingumas versle“. Jo metu išgirsite apie pagrindinius  intelektinės nuosavybės ir nematerialaus turto teisinius aspektus – kaip ir kodėl intelektinė nuosavybė svarbi verslui. Sužinosite, ko reikia saugotis ir į ką atkreipti dėmesį pradedant vystyti naują projektą ar verslą. Renginio svečias – daugiau kaip 18 metų patirtį intelektinės nuosavybės apsaugos, konkurencingumo valdymo srityse sukaupęs Norvegijos inovacijų intelektinės nuosavybės ekspertas Magnus Hakvag. Antradienį taip pat vyks inovacijų ekskursijos ir turai po inovatyvias įmones.

Rugsėjo 26 d. (trečiadienį) festivalio dalyviai kviečiami į lietuvių sukurtų inovacijų parodą, kuri vyks PC „Panorama“. Jos eksponatus bus galima net tik apžiūrėti, bet ir išbandyti. Tądien vilniečių ir miesto svečių laukia ir interaktyvūs pranešimai inovacijų bei technologijų, ateities technologijų versle temomis. Be to, „Litexpo“ parodų rūmuose duris atvers „Life Sciences Baltics 2018“ konferencija  – vienintelis tarptautinis forumas Baltijos šalyse, kuriame susitinka biotechnologijų, farmacijos produktų ir medicinos prietaisų ekspertai iš viso pasaulio. Tą pačią dieną SEB Inovacijų centre vyks konferencijos „Nordic Business Forum“ tiesioginė transliacija.

Rugsėjo 27 d. (ketvirtadienį) bus kupina interaktyvių pranešimų išmanių sprendimų, mokslo ir verslo partnerystės ir dirbtinio intelekto temomis, o „Totem“ dirbtuvėse mažieji festivalio dalyviai galės sukonstruoti pirmąjį savo robotuką.

Rugsėjo 28-ąją dieną (penktadienį) apie darnaus miesto ekosistemą ir naujausias būstų technologijas bus diskutuojama verslo pusryčiuose „Ateities būstas: išmanieji namai ir konstrukcijos“. Tą pačią dieną VGTU „LinkMenų fabrike“ vyks tyrėjų naktis – tai išskirtinis renginys, visoje Europoje kasmet kviečiantis susipažinti su įtraukiančiais ir intriguojančiais moksliniais tyrimais, inovacijomis ir išradimais. Tądien vyks ir nemokama „Code Academy Kids“ programavimo pamoka vaikams. O rugsėjo 29-ąją, šeštadienį, vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į „Inovacijų savaitė 2018“ uždarymo koncertą, kuriame pasirodys grupė „Baltasis kiras“, atlikėja Monique, netrūks pramogų ir vaikams, ir suaugusiems.

Kauno mieste rugsėjo 25 d. (antradienį) „ČIOP ČIOP“ studijoje įvyks mokslo ir verslo bendradarbiavimo skatinimui skirti verslo pusryčiai tema „Iš laboratorijos į virtuvę: maisto inovacijos verslui“, o rugsėjo 29 d. (šeštadienį) Žalgirio arenoje įvyks forumas „Kaip lietuviškas prekės ženklas gali tapti pasauliniu“.

Daugiau informacijos apie visą savaitę vyksiančius renginius: www.inovacijusavaite.lt ir Facebook „Inovacijų savaitė“.

„Inovacijų savaitės 2018“ renginius organizuoja Ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Visi renginiai  – nemokami.