BDAR
gdpr

Intelektinės nuosavybės reikšmė verslui: patarimai iš ekspertų lūpų MITA renginyje

Data

2022 04 14

Įvertinimas
0
Balandzio_26.jpg

Balandžio 26-ąją visame pasaulyje minima intelektinės nuosavybės (PIN) diena. Siekdamas paskatinti intelektinės nuosavybės produktų kūrimą bei didinti žinias apie jų apsaugą, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) projektas „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ (GMI) kviečia į renginį „Intelektinės nuosavybės svarba verslui“, kurio metu teisininkai, mokslininkai ir gyvybės mokslų srities ekspertai pasidalins įžvalgomis apie patentų naudą, dažniausiai kylančius ginčus intelektinės nuosavybės srityje, paramą verslui ir išradėjams bei kitas aktualijas. 

„Praktiškai kiekvienas verslas nuo veikimo pradžios sukuria daugiau ar mažiau intelektinės nuosavybės objektų. Deja, jie gali būti įdomūs ne tik klientams, bet ir konkurentams. Šio nematerialaus turto apsauga ypač aktuali gyvybės mokslų srityje siekiant apsaugoti išradimus, kad pasinaudodami turima apsauga išradėjai galėtų sėkmingai plėtoti verslą. Tam neabejotinai reikia išmanyti intelektinės nuosavybės apsaugos būdus, susipažinti su patentavimo procedūromis, kriterijais“,– pasakoja projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ vadovas Tomas Vitkauskas. 

Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos ir Europos patentų tarnybos tyrimo duomenimis, smulkus ir vidutinis verslas, kuris turi bent vieną apsaugotą intelektinės nuosavybės objektą, turi 21% didesnę tikimybę augti. Tai vis labiau vertina ir patys kūrėjai - Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) duomenimis, 2020 m. patentinių paraiškų kiekis augo 4 proc. ir pasiekė 275 900 paraiškų – tai didžiausias kada nors fiksuotas skaičius. 

Renginio metu apie intelektinės nuosavybės svarbą ir potencialą papasakos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) projektų koordinatorė Sonata Szonn, taip pat Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius Renaldas Raišutis pristatys patentavimo aktualumą taikomuosiuose moksliniuose tyrimuose. Patentavimo strategijas ir derinimo su komercinėmis paslaptimis klausimus aptars „Thermo Fisher Scientific“ atstovė Indrė Jackūnė, o apie startuolių intelektinės nuosavybės kelią išgirsite iš UAB „Diabetis“ / „Feetsee“ bendraįkūrėjos Urtės Steikūnienės ir „RamaZottius Lab“ direktorės Nijolės Savickienės.

Apie teisinius intelektinės nuosavybės kūrimo aspektus taip pat papasakos teisininkai: TRINITI JUREX vyresnioji teisininkė Greta Obadauskaitė pasidalins įžvalgomis apie intelektinės nuosavybės svarbą startuolių pasaulyje, kodėl svarbu registruoti prekės ženklą. AAA LAW patentinis konsultantas Karolis Šileika aptars aktualiausius šioje srityje kylančius ginčus. Valstybinio patentų biuro Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus specialistė Liūnė Storoženkaitė taip pat pristatys paramos mažoms ir vidutinėms įmonėms galimybes.

Intelektinės nuosavybės dienos ištakos siekia 1970 m. balandžio 26 dieną, kai įsigaliojo Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) konvencija. Šią dieną PINO nariai nusprendė paskelbti pasauline intelektinės nuosavybės diena. Lietuvoje ji pradėta minėti 2000 metais. 

Programą ir registracijos anketą rasite čia.

MITA iniciatyvos „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ tikslas – teikti inovacijų konsultacines ir inovacijų paramos paslaugas gyvybės mokslų industrijos subjektams, vykdyti šios industrijos populiarinimą, skatinti naujų įmonių kūrimą, žinių perdavimą, komercializavimą, technologijų pažangą ir inovacijas bei kurti tarptautinį Lietuvos, kaip gyvybės mokslų industrijos šalies, įvaizdį.

Kontaktai:
GMI projekto vadovas Tomas Vitkauskas, [email protected], +37060045982
GMI projekto komunikacijos specialistė Milda Vilčinskaitė, [email protected], +37067990633