„InvestHorizon“ – galimybė įmonėms pritraukti investicijas

Data

2020 07 23

Įvertinimas
0
financial-2860753_1280.jpg

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) mažas ir vidutines įmones bei startuolius kviečia teikti paraiškas ir dalyvauti tarptautinėje programoje „InvestHorizon“, o visus besidominčius programos suteikiamomis galimybėmis ir turinčius klausimų dėl atrankos sąlygų ar paraiškos teikimo, šiandien – liepos 23 d. – dalyvauti virtualiame informaciniame seminare.

Mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ), o ypač startuoliai, dažnai susiduria su iššūkiu parengti kokybišką verslo planą, pasirinkti tinkamą verslo modelį, suformuoti strateginę viziją. Joms trūksta valdymo kompetencijų, kurios reikalingos pritraukti investuotojams, augti tarptautiniu mastu ir tapti stipriomis, konkurencingomis bendrovėmis. 

Nauja Europos Komisijos (EK) finansuojama programa – „InvestHorizon“, vykdoma kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros administruojama priemone „Eureka“, skirta mažoms ir vidutinėms giliųjų technologijų (angl. deep tech) įmonėms padėti pritraukti privačias investicijas ir optimizuoti santykius su privačiais investuotojais.Giliosios technologijos apima bet kokias technologijų srityje veikiančias įmones, turinčias ilgą inovacijų ciklą, didelę patekimo į rinką riziką ir su tuo susijusias išlaidas bei reikalaujančias ilgalaikių investicijų. „InvestHorizon“ siūlo nemokamą prieigą prie internetinių seminarų ir internetinių kursų. Juose pateikiamos pirminės rekomendacijos, kaip įmonę padaryti patrauklesnę investuotojams ir sulaukti investicijų.

Viena iš programos veiklų – „InvestHorizon Accelerator“. Įmonės atrankos procesas į akceleratorių trunka tik dvi savaites nuo paraiškos pateikimo termino pabaigos. Paraiškos nepertraukiamai teikiamos keliais atrankos laikotarpiais. Kiekvienai atrankos etapą įveikusiai įmonei skiriamas ekspertas mentorius bei parengiamas veiksmų planas, kurį, pagal įmonės pobūdį ir poreikius, gali sudaryti 3 dienų seminarų stovykla, 7 teminę sritį arba įmonės plėtros etapą atitinkančios pasitikėjimo grupių sesijos su mentoriais bei koučingo akademija, kurios metu tobulinami pristatymo (angl. pitching) įgūdžiai. 

Be to, „InvestHorizon Accelerator“ dalyvaujančios įmonės gali dalyvauti ir kitose „Eureka“ veiklose (pavyzdžiui, tarptautinėse misijose ir tematiniuose renginiuose), padedančiose užmegzti ryšius ir skatinančiomis partnerystę su rizikos kapitalistais bei rizikos kapitalo įmonėmis už Europos ribų. Plačiau apie programą:  https://mita.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/programos-priemones/investhorizon-ir-pasirengimo-investicijoms-programa.

Artimiausi paraiškų teikimai į „InvestHorizon Accelerator“: 2020 m. liepos 30 d. ir 2020 m. lapkričio 2 d.

Artimiausias virtualus seansas, kurio metu galėsite užduoti klausimus apie „InvestHorizon Accelerator“, vyks liepos 23 d. 17 val. šiuo adresu.

Dominančius klausimus galite užduoti čia. Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie investicijas įmonių veiklos plėtrą rasite „InvestHorizon“ svetainėje

Kontaktai pasiteirauti: Birutė Bukauskaitė, MITA vyriausioji patarėja, tel. (+370) 685 48898, birute.bukauskaite@mita.lt