BDAR
gdpr

Kosmoso srityje veiklas vykdančias įmones MITA kviečia į kosmoso pramonės dienas

Data

2021 10 21

Įvertinimas
0
nasa-NuE8Nu3otjo-unsplash.jpg

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Europos kosmoso agentūra (angl. European Space Agency – ESA) Lietuvos įmones bei aukštojo mokslo institucijas, vykdančias veiklas kosmoso srityje ir įmones, turinčias potencialo plėsti ir veikti šiose srityse, kviečia į tarptautinę konferenciją „ESA Industry Days on optics, photonics and optical communications“. Renginys vyks š. m. lapkričio 8-9 dienomis Vilniuje. 

Šiais metais Lietuva tapo asocijuota Europos kosmoso agentūros nare. Ši narystė mūsų šalies įmonėms ir mokslininkams suteikia naujas galimybes vystyti įvairias pažangias technologijas, kurios būtų naudingos Europos kosmoso rinkai ir kurios padėtų didinti tarptautinį konkurencingumą bei skatintų tarptautinį bendradarbiavimą. Narystė taip pat suteikia galimybes Lietuvai dalyvauti pasirinktoje ESA programoje (angl. Requesting Party Activities – RPA), suteikiant finansavimą pasirinktoms veikloms.

Lapkričio 8 dieną ESA atstovai dalyviams pristatys pirmąjį RPA kvietimą skirtą išimtinai tik Lietuvoje veikiančioms įmonėms ar aukštojo mokslo institucijoms. Pirmosios konferencijos dienos metu bus pristatytos konkrečios RPA kvietimo tematikos, techninių pasiūlymų rašymo gairės ir kitos sąlygos bei detalės, kurios padės parengti kokybiškas projektų paraiškas. Taip pat renginio metu ESA kvies įmones bei aukštojo mokslo institucijas į individualius susitikimus aptarti Europos bendradarbiavimo kosmoso pramonės srityje plėtrą.

Antrąją tarptautinės konferencijos dieną renginio dalyviams bus pristatomos TEC (angl. Technology, Engineering and Quality) veiklos apie optiką, optoelektroniką ir fotoniką, ARTES (angl. Advanced Research in Telecommunications Systems) veikla ir kosmoso saugos programa. Renginio dalyviai taip pat turės galimybę pristatyti savo įmones bei dalyvauti B2B (angl. business to business) susitikimuose. 

Renginyje dalyvaus svečiai iš Latvijos, Estijos ir Suomijos. „Optikos, fotonikos ir optinių ryšių pramonės diena suteiks išsamią Europos kosmoso agentūros šioje konkrečioje technologijų srityje įgyvendinamų programų ir veiklos apžvalgą. Įvairių susijusių sričių EKA ekspertai pristatys ir paaiškins savo veiklą ir galimybes Lietuvos įmonėms. Ši konferencija – labai gera proga susitikti su kitais šioje technologijų srityje dirbančiais žmonėmis (taip pat ir iš kitų šalių), atsižvelgiant į būsimą bendradarbiavimą ir partnerystę“,- teigia ESA atstovas.

„Dalyvavimas šioje tarptautinėje konferencijoje – puiki proga Lietuvos įmonėms, dirbančioms kosmoso srityje, pasinaudoti asocijuotos narystės ESA teikiamomis galimybėmis ir kurti reikšmingus projektus, padėsiančius mūsų šaliai įsitvirtinti tarptautinėje kosmoso pramonėje“,- dalyvauti ragina ir MITA, kurioje įsikūręs Lietuvos kosmoso biuras, vadovė Birutė Bukauskaitė. 

Tarptautinė konferencija „ESA Industry Days on optics, photonics and optical communications“ organizuojama gyvai ir vyks Vilniuje, viešbutyje Radisson Blu. Dalyvių registracija būtina. 

Daugiau informacijos apie renginį: Eigirdas Sarkanas, MITA MTEPI programų ir tarptautinio bendradarbiavimo vyr. specialistas +370 60476995, el. p. eigirdas.sarkanas@mita.lt