Kviečiame sukurti inovatyvų produktą, skirtą visuomenės psichologinei gerovei stiprinti
Data
2019 01 07
Įvertinimas
Moksliniai tyrimai patvirtina, kad psichikos sveikatos problemų paplitimas visuomenėje didėja. Pastebima, kad auga sveikatos sutrikimų turinčių asmenų skaičius: kai kuriose pasaulio šalyse nei iki 10 kartų nuo 1998 metų. Tad skatinti visuomenės psichologinę gerovę yra svarbus tikslas, kuriam būtinos veiksmingos priemonės.
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Druskininkų savivaldybe kviečia dalyvauti ikiprekybiniame pirkime, kuriuo siekiama įsigyti inovatyvaus visuomenės psichologinės gerovės stiprinimo, pasitelkiant informacines technologijas ir pasinaudojant gamtiniais (kurortiniais) ištekliais, sukūrimo paslaugas.
Lietuvoje atlikti gyventojų psichologinės gerovės ir jos rizikos veiksnių tyrimai rodo, kad 67 proc. suaugusiųjų populiacijos dažnai jaučia nuovargį ir energijos stoką, 62 proc. – nepakankamai laimingi ir nepatenkinti savo gyvenimu, 77 proc. gyventojų per paskutinę savaitę dažnai ir stipriai patyrė stresą, 22 proc. teigia neturintys gyvenimo tikslų, 37 proc. mano, kad gyvenimas yra neprasmingas ir 30 proc. pasižymi teigiama nuostata į savižudybę. Kaip galima būtų efektyviai spręsti šias problemas ir užtikrinti prevenciją?
Ekspertai akcentuoja, kad sprendžiant visuomenės psichologinės gerovės stiprinimo problemą vis dažniau pasitelkiamos kompiuterinės technologijos, juo labiau, kad jų veiksmingumas įrodomas daugeliu tyrimų ir jos naudojamos daugiau kaip 40 įvairių tipų sutrikimų prevencijai, diagnostikai ir intervencijoms.
Todėl iškilo poreikis sukurti inovatyvų ir kokybiškai visiškai skirtingą nuo jau Lietuvoje įgyvendintų projektų produktą, skirtą visuomenės psichinei sveikatai stiprinti. Šį produktą sudaro trys dalys:
- psichologinės gerovės įvertinimo ir e-intervencijos metodika skirtingoms tikslinėms grupėms, įskaitant individualizuotus pasiūlymus dėl gamtinių (kurortinių) išteklių panaudojimo,
- psichologinės gerovės e- intervencijos mobili / internetinė programa, integruojanti informaciją apie gamtinių (kurortinių) išteklių panaudojimą,
- psichologinės gerovės stebėsena, įtraukiant sanatorijas ir kitas visuomenės sveikatos priežiūros įstaigas, proceso inovacijos techninius sprendimus (psichologinės gerovės / savijautos stebėsenos rezultatais paremta nukreipiančioji sanatorijų ir kitų visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų paslaugų duomenų bazė).
Kuriant tokį produktą labai svarbu prisidėti prie visuomenei aktualios problemos sprendimo – pagerinti psichologinę gyvenimo kokybę, būti laimingesniais, turėti konstruktyvesnį požiūrį į save, aplinkinius, gyvenimą.
Konkurso sąlygos paskelbtos MITA ir Druskininkų savivaldybės svetainėse.
Konkursui pasiūlymai teikiami el. paštu [email protected] iki 2019 m. vasario 11 d. 10 val. 00 min.