Lietuvoje susirinks pasaulio finansinių technologijų žvaigždės

Data

2018 10 25

Įvertinimas
0
rcupWC1Q.jpeg

Lietuva didina apsukas siekdama dar labiau įtvirtinti savo lyderystę regione finansinių technologijų srityje. Šalyje susiburs aukščiausio lygio tarptautiniai ekspertai, verslininkai ir finansų rinkų politikos formuotojai, kurie ieškos recepto Lietuvos patrauklumui didinti. 

Lapkričio 8 d. vyksiančioje „FinTechInn“ konferencijoje lankysis daugiau nei 240 mln. Eur rizikos kapitalo investicijų pritraukusios paskolų bendrovės „Kreditech“ vadovas Alexanderis Graubneris Mulleris. Ši bendrovė skelbia nuo įsikūrimo 2012 m. suteikusi paslaugas daugiau nei 2 mln. žmonių ir yra vienas stambiausių Europos startuolių. Taip pat „FinTechInn“ savo įžvalgomis dalinsis vienos geriausiai vertinamų pasaulio aukštųjų mokyklų – Londono universiteto koledžo – mokslininkas Paolo Tasca. Jis pristatys savo požiūrį, kaip kriptovaliutos keičia pasaulinę ekonomiką ir kaip valstybėms prisitaikyti prie šių pokyčių. 

Kartu su jais diskutuos dešimtys kitų Lietuvos ir pasaulio ekspertų, tarp kurių, gerai žinomas elektroninių pinigų ekonomistas Jon Matonis, buvęs Europos Komisijos Kapitalo rinkų sąjungos vadovas Jungas Lichtenbergeras, didžiausio Lietuvos „FinTech“ startuolio „TransferGo“ vadovas Daumantas Dvilinskas, Finansų ministerijos, Lietuvos banko ir kitų institucijų bei bendrovių atstovai. 

Judame dideliais žingsniais

Vilius Šapoka, finansų ministras, kalba, kad Lietuvos siekis tapti finansinių technologijų lydere Baltijos ir Šiaurės šalyse garsiai girdimas, o naujai dedami žingsniai padės dar labiau įtvirtinti savo poziciją regione. 

„Jau sukūrėme palankią teisinę aplinką finansinių technologijų plėtrai Lietuvoje ir tai atsispindi augančiame šios srities įmonių skaičiuje. Mes tapome regiono lydere ir pavyzdžiu kitoms šalims, bet galime pasiekti dar daugiau. Tikiu, kad „FinTechInn“ konferencijos metu kartu su tarptautiniais ekspertais ir vietine bendruomene galime sukurti naujų receptų, kaip sukurti dar geresnę aplinką finansinių technologijų plėtrai ir užtikrinti kokybiškas paslaugas Lietuvos gyventojams“, –  sako finansų ministras.

Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas pastebi, kad į rinkos reguliuotoją besikreipiančių bendrovių skaičius ir toliau auga. Beje, tai yra ne tik vietinės įmonės, bet ir verslai iš Jungtinės Karalystės, kitų Europos šalių bei Azijos. 

„Vyriausybės ir Lietuvos banko pastangas tarptautiniai rinkos dalyviai priėmė teigiamai ir jau antrus metus matomas gerokai didesnis „fintech“ įmonių susidomėjimas bei paraiškų gauti elektroninių pinigų įstaigos licenciją skaičius. Turime daug talentingų laisvai angliškai kalbančių žmonių, kurie yra pasiruošę įgyvendinti sudėtingus technologinius sumanymus. Su tokiais ištekliais galime dar svariau prisidėti prie pasaulinės finansinių technologijų plėtros“, – dėsto Lietuvos banko atstovas. 

M. Jurgilo teigimu, pasaulinio lygio ekspertų susitikimas su vietine bendruomene „FinTechInn“ konferencijoje yra ir gera proga įvertinti šalies pažangą, ir galimybė peržiūrėti bei patobulinti dabartinę finansinių technologijų plėtros strategiją. 

Lapkričio 8 d. vyksiančią „FinTechInn“ konferenciją organizuoja Finansų ministerija, Lietuvos bankas, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ – komanda, kuri apjungė savo jėgas paversti Lietuvą „fintech“ lydere Baltijos ir Šiaurės šalių regione. Daugiau informacijos: fintechinn.lt