BDAR
gdpr

Lietuvos gamintojai kviečiami į partnerystės „Pagaminta Europoje“ suinteresuotųjų šalių susitikimus

Data

2021 12 06

Įvertinimas
0
Effra.png

Oficiali Europos Komisijos partnerė įgyvendinant programą „Pagaminta Europoje“ (angl. „Made in Europe“) Europos ateities tyrimų asociacija EFFRA metus baigia partnerystės suinteresuotųjų šalių susitikimais. 

„Pagaminta Europoje“ – viena iš 11 naujų Europos partnerystės iniciatyvų, tvarios gamybos bei dvigubo ekologinio ir skaitmeninio perėjimo varomoji jėga. Ji skatina Europos pramonės ekosistemas siekti pasaulinės lyderystės technologijų srityje ir žiediškumo pramonėje. 

Lapkričio 26 d. EFFRA organizavo pirmąjį „Pagaminta Europoje“ partnerystės suinteresuotųjų šalių susitikimą (angl. Made in Europe Stakeholders Meeting), kuriame pagrindinis dėmesys buvo skiriamas meistriškumui ir gamybos paslaugų temai (angl. Excellence & Services for Manufacturing). Jo metu buvo pristatyta partnerystės padėtis, rekomendacijos ir viešųjų konsultacijų rezultatai, taip pat kitų metų planai. Diskusiją paskatino įdomūs partnerystės dalyvių įgyvendintų ir įgyvendinamų projektų rezultatai ir poveikis. 

Renginyje nedalyvavę Lietuvos gamybininkai bei iniciatyvose „Interino LT“ ir „Smart InoTech pramonei“ dalyvaujančios įmonės dar turi galimybę perklausyti pranešimus ir atsisiųsti pristatymus

Be to, šiuo metu galima registruotis į antrąjį „Pagaminta Europoje“ suinteresuotųjų šalių susitikimą, kuris vyks gruodžio 9 d. Jame visas dėmesys bus skiriamas „Aplinkosaugos ir socialinio tvarumo gamyboje“  (angl. Environmental & Social Sustainability) temoms. Registracija vyksta čia

Apie EFFRA: Inovatyvios Europos pramonės įkurta pramonės interesų skatinama ne pelno siekianti asociacija vienija įmones bei mokslo ir technologijų centrus, kuriančius novatoriškas gamybos technologijas. Pagrindinis jos tikslas – skatinti ikikomercinius gamybos technologijų tyrimus Europos mokslinių tyrimų ir technologijų erdvėje, į šią veiklą per partnerystę įtraukiant Europos Komisiją, mokslo centrus bei inovatyvias pramonės įmones. Viena iš EFFRA narių – Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK).  

2022 metais inovatyvioms įmonėms skelbiama net 13 kvietimų. Besigilinantys  į „Europos horizontas“ partnerystės „Made in Europe (MiE) SRIA 2030“ kelrodį ir norintys sulaukti ekspertų pagalbos, kviečiami kreiptis į projekto „Lietuvos verslo integracija į tarptautines eksperimentinės plėtros ir inovacijų vertės grandines (InterInoLT)“ konsultantus. Jį kartu su LPK ir Lietuvos inovacijų centru (LIC) nuo 2019 m. įgyvendina Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Projekto ekspertai aukštąją ir vidutinę aukštąją pridėtinę vertę kuriančių Lietuvos pramonės sektorių įmonėms padeda dalyvauti „Horizon Europe“ konsorciumuose, įsilieti į Europos inovacijų tinklą bei pritraukti lėšų inovacijoms kurti.     

MITA taip pat primena, kad iki 2030 metų Lietuvos pramonę siekiama transformuoti į aukštųjų ir vidutinių aukštųjų technologijų pramonę. Jei norite įvertinti savo įmonės inovacinį potencialą ir suformuoti įmonės inovacijų kūrimo strategiją bei rasti tinkamas finansavimo programas, dėl ekspertų konsultacijų kreipkitės į projekto „Smart InoTech pramonei“ komandą.  

Parengta įgyvendinant iš Europos Sąjungos stuktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Smart Inotech pramonei“. Projekto  Nr. 01.2.1-LVPA-V-842-01-0004. Plačiau apie projektą skaitykite čia