BDAR
Close

Lietuvos įmonėms– unikali galimybė gauti tarptautinių ekspertų konsultacijas ir pasiruošti priemonės „EIC Accelerator“ kvietimams

Data

2022 09 19

Įvertinimas
0
kvalifik-5Q07sS54D0Q-unsplash.jpg

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia Lietuvos įmones pristatyti savo idėjas, kuriamus produktus bei paslaugas tarptautiniu lygiu ir pretenduoti į finansavimą, kuris su investicijomis į kapitalą siekia iki 15 mln. Eur. 

Šią galimybę suteikia mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros programos „Horizon Europe“ priemonė „EIC Accelerator“, kuri padeda mažoms ir vidutinėms įmonėms plėtoti proveržio technologijas (TRL 5/6-8) ir diegti rinkoje (TRL 9) inovacijas (nuo demonstravimo, vartotojų testavimo, ikiprekybinės gamybos, įskaitant veiklos plėtimą). Pagal priemonę teikiamas mišrusis finansavimas - dotacijos nuo 0,5 iki 2,5 mln. Eur TRL 5/6-8 veikloms su 70 % finansavimo intensyvumu ir/ar investicija į nuosavą kapitalą nuo 0,5 iki 15 mln. Eur.

„Nors EIC Accelerator“ yra populiari priemonė tarp įmonių, tačiau jos kvietimams reikia itin gerai pasiruošti, kadangi tenka įveikti kelis atrankos etapus ir konkuruoti su visos Europos inovatoriais. MITA kartu 15 konsorciumo narių iš įvairių valstybių įgyvendina projektą „GO-SME“ ir siūlo įmonėms šios srities nemokamas tarptautinių ekspertų paslaugas bei konsultacijas“, - teigia MITA MTEPI programų ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja dr. Lina Kisielė.

Įmonės, susidomėjusios šiuo pasiūlymu, yra kviečiamos iki š. m. spalio 2 d. pateikti paraišką ir pretenduoti patekti tarp 8 (aštuonių) geriausiai įvertintų, kurios dalyvaus Lietuvoje hibridiniu būdu vyksiančiuose mokymuose, asmeninėse konsultacijos su „EIC Accelerator“ ir startuolių brandinimo ekspertais iš mūsų ir užsienio šalių.

Paraiškos teikiamos užpildytos pagal „EIC Accelerator“ priemonės mokymų dalyvių atrankos tvarkos aprašo“ (toliau – Aprašas) 1 priede nustatytą formą kartu su 3.1-3.3 dalių vertimu į anglų kalbą ir dalyvio gyvenimo aprašymu (CV) el. paštu [email protected] iki spalio 2 d. 23:59 val.

Dalyviai šios „GO-SME“ projekto ir MITA koordinuojamos iniciatyvos metu sužinos esmines priemonės „EIC Accelerator“ sąlygas ir reikalavimus, gaus praktinių patarimų, kaip tinkamai pasiruošti skirtingiems atrankos etapams, išgirs įžvalgų ir pasiūlymų, kurie padėtų auginti ir brandinti įmonę. 

Be to, mokymų pabaigoje įmonės turės galimybę pritaikys teorines ir praktines žinias bei pristatyti savo kuriamas inovacijas (angl. pitch), o 6 (šešios) iš jų bus atrinktos dalyvauti „GO-SME“ projekto organizuojamame nuotoliniame tarptautiniame renginyje, kurio metu „EIC Accelerator“ ekspertai interviu forma vertins pasiruošimą priemonei ir kvietimams, pateiks komentarus, kaip patobulinti paraišką ir bendrai - veiklą ir/ar rekomenduos skirti pagrindinį prizą – papildomas 3 (trijų) dienų paslaugas, kurias suteiks IESE Business School /University of Navarra.

Pirmasis etapas Lietuvoje planuojamas įgyvendinti 2022 m. spalio mėn., tarptautinė ekspertų panelė vyks 2022 m. lapkričio 8-10 d., papildomos mokymų paslaugos – iki metų pabaigos. 

Kvietimo dokumentai:

Kontaktinė informacija pasiteirauti: Deividas Petrulevičius, el. p. [email protected], tel. +370 645 89 138.