BDAR
Close

Lietuvos įmonės ir mokslo institucijos kurs skraidantį šaudmenį krašto apsaugai

Data

2022 06 01

Įvertinimas
1
thumbnail.jpg

Nuotr. aut. Arnas Glazauskas 
Skatindami inovatyvius, efektyvius ir ekonomiškus sprendimus  Lietuvos gynybos sektoriuje, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija ir Gynybos resursų agentūra prie KAM skelbė kvietimą, skirtą kovinių dronų technologijų tobulinimui ir skraidančio šaudmens prototipo sukūrimui bei išbandymui. Paraiškas pateikė 18 įmonių bei mokslo ir studijų institucijų, bendras projektų biudžetas – 6,09 mln. eurų, iš jų prašoma finansuoti daugiau nei 4,21 mln. eurų.

Pareiškėjai, atsižvelgdami į Krašto apsaugos sistemos organizacijų suformuotą techninę užduotį turi sukurti taktinio lygmens skraidančiojo šaudmens, kurio paskirtis – naikinti nešarvuotąją techniką ir gyvąją jėgą – prototipą, pasiūlyti novatoriškus ir ekonomiškus skraidančiojo šaudmens modelio variantus.,

Finansavimas bus skiriamas Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) projektų veikloms, atitinkančioms 2-7 MTEP etapus. Projektai turi būti įgyvendinami per 27 mėnesius, įgyvendinimas vyks trimis etapais. Kiekvienam iš jų pasibaigus bus įvertinti pasiekti rezultatai ir sprendžiama dėl tolimesnio projekto finansavimo. I etape planuojama finansuoti iki 4 paraiškų, II etape – iki 3, III etape – iki 2 paraiškų, vienam projektui skiriant iki 300 tūkst. eurų.

Šiuo metu MITA vertina pateiktų paraiškų atitiktį tinkamumo ir ekspertiniams kriterinams. Projektų konkursai organizuojami įgyvendinant Krašto apsaugos ministerijos Gynybos technologijų vystymo Lietuvoje 2021-2023 m. programą.

Daugiau informacijos apie priemonę.