BDAR
Close

Lietuvos įmonės sėkmingai startavo „Eurostars 3“ pirmajame kvietime

Data

2022 03 04

Įvertinimas
0
delfi-de-la-rua-vfzfavUZmfc-unsplash.jpg

Inovacijas kuriančios ir mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) projektus tarptautinei rinkai vykdančios įmonės sėkmingai startavo naujoje „Eurostars 3” programoje. Iš 436 programos pirmojo kvietimo pateiktų paraiškų, 14  pateikė lietuvių įmonės kartu su užsienio partneriais, iš kurių 4 bus finansuojamos Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA). Bendras visų Lietuvos dalyvių biudžetas projektuose siekia daugiau nei 1,5 mln. eurų.  Didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui – 300 tūkst. eurų.

„Eurostars 3“ programos tikslas – skatinti mažas ir vidutines įmones (MVĮ) kurti inovatyvius produktus, paslaugas ir technologijas bei tapti savo srities lyderėmis tarptautinėje erdvėje. Net 3 finansavimui atrinktus projektus koordinuoja įmonės iš Lietuvos: MB „Adscensus“, kartu su partneriais iš Ispanijos ir Nyderlandų vykdys oro transporto technologijų projektą, UAB „Metis Baltic“ koordinuoja kartu su Šveicarija ir Graikija planuojamą vykdyti jutiklių technologijų projektą, o UAB „SynHet“ su Nyderlandų įmone įgyvendins molekulinės biologijos / genų inžinerijos projektą. MB „Taikomasis dirbtinis intelektas“ prisijungė prie Pietų Korėjos ir kartu įgyvendins transporto ir logistikos projektą. 

Įmonės, siekančios bendradarbiauti su tarptautiniais partneriais MTEP ir inovacijų srityje, kurti naujus produktus, procesus ir paslaugas Europos ir pasaulio rinkoms vis dar gali dalyvauti antrajame „Eurostars 3“ programos kvietime. Paraiškas tiesiogiai Eureka sekretoriatui jos gali teikti iki kovo 24 dienos. Vienas didžiausių programos privalumų – įmonės pačios gali nuspręsti, kokios tematikos projektus įgyvendins kartu su tarptautiniais partneriais iš trisdešimt septynių programoje dalyvaujančių valstybių. Partneriais projektuose gali būti mokslo studijų institucijos, įmonės bei tyrimų institutai.

Tarptautiniuose projektuose Lietuvos dalyvius finansuoja MITA iš LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skiriamų asignavimų. Projektuose finansuojamos veiklos – taikomieji moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra. Užsienio partnerių – įmonių ir mokslo įstaigų – dalyvavimą projektuose remia jų nacionalinės inovacijų agentūros.

Daugiau informacijos apie priemonę.  

Kontaktai pasiteirauti:   
Eigirdas Sarkanas, tel. Nr. +370 60476995, el. p. [email protected]