Lietuvos ir Latvijos technologijų skautai dalinosi gerąja praktika

Data

2018 08 28

Įvertinimas
2
1500.jpg

Rugpjūčio 23-24 d. Lietuvoje lankėsi delegacija iš Latvijos investicijų ir plėtros agentūros (LIAA). Šio vizito tikslas buvo pasidalinti abiejų šalių patirtimi vykdant technologijų paieškos paslaugas bei pasitelkiant technologijų skautus (agentus).

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros atstovai svečiams iš Latvijos pristatė Lietuvos inovacijų ekosistemą ir MITA teikiamas paslaugas per iniciatyvą „InoSpurtas“.  Šios iniciatyvos dalyviai pasidalino gerąja praktika, pristatė savo surastas ir perduotas technologijas, aptarė sėkmingos skauto veiklos kriterijus.

„Technologijų paieškos paslaugas Lietuvoje pradėjo vykdyti pirmieji įdarbinti technologijų skautai, kurie periodiškai atlieka naujų technologijų paiešką versle“, - pasakojo MITA direktoriaus pavaduotojas Gintas Kimtys.

Anot Ginto Kimčio, technologijų skautams  keliama užduotis ne tik surasti iš anksto numatytus kriterijus atitinkančią naują technologiją ar technologinį sprendimą, bet ir surasti realias galimybes jų realizavimui (pardavimas, perdavimas, investicijos ar pan.).

Latvijos delegacija turėjo galimybę  ne tik išgirsti įdomių pranešimų, bet ir apsilankyti mokslo įstaigose bei parkuose.

VGTU Žinių ir technologijų perdavimo centre Civilinės inžinerijos mokslo centro direktorius ir technologijų skautas Šarūnas Skuodis delegacijai iš Latvijos pristatė centro vykdomus tyrimus, galimybių studijas ir kuriamus inovatyvius sprendimus verslui. Jis pademonstravo išskirtinę Gelžbetonių ir mūrinių konstrukcijų modelių laboratorijos įrangą.

Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parke inovacijų konsultantas bei technologijų skautas Laurynas Braškus pristatė parko paslaugas inovatyvioms įmonėms ir MTEP aplinkos nariams, siekiantiems komercializuoti žinias, steigti ir vystyti verslus bei plėtoti inovatyvią veiklą.

Fizikos instituto mokslo ir technologijų parke konsultantas Kęstutis Naudžius pristatė centro veiklas, sėkmės istorijas, inovacijų paramos paslaugas nuo idėjos formavimo iki įgyvendinimo, taip pat parko siūlomus mokslinius pramoninius ir taikomuosius tyrimus.

Apie „Inospurtas“ projekto paslaugas

MITA kartu su Lietuvos inovacijų centru bei mokslo ir technologijų parkais vykdoma iniciatyva „InoSpurtas“ teikia naujas Lietuvoje technologijų paieškos (žvalgybos) paslaugas. Šios paslaugos apima sistemingą ir koordinuotą žinių ir technologijų paiešką bei technologijų potencialo analizę, siekiant surasti realias galimybes naujų mokslo  žinių ir technologijų realizavimui versle.

Technologijų skautai atlieka šias 4 pagrindines veiklas: technologijos identifikavimas, technologijos komercinimo potencialo įvertinimas,  technologinio pasiūlymo/užklausos aprašymo parengimas, technologijos komercinimo įgalinimas.

Tikimasi, kad pasibaigus projekto „InoSpurtas“ technologijų paieškos (žvalgybos) veiklai, ženkliai išaugs sudarytų  technologijų perdavimo sutarčių skaičius, bus sudarytos sąlygos kurtis naujiems gaminių, paslaugų ar procesų prototipams.