BDAR
Close

Lietuvos mokslas prisistato tarptautinėje Kinijos prekybos ir paslaugų parodoje CIFTIS

Data

2018 05 28

Įvertinimas
0
CIFTIS bendra_1000.jpg

Gegužės 28 – birželio 1 d. Lietuvos mokslas dalyvauja tarptautinėje prekybos ir paslaugų parodoje CIFTIS Kinijoje, Pekino mieste. Nuo šiandien jungtiniame Lietuvos stende galima sutikti ir mūsų šalies atstovus. Išmaniosios pakuotės, sveikatos technologijos ir produktai, išmanusis maistas, integruoti sprendimai išmaniųjų miestų srityje, lazerinės technologijos ir daugelis kitų inovacijų bei išradimų, kuriamų mūsų šalyje, stebina ne vieną šios parodos lankytoją.

„Lietuvoje kuriamos technologijos domina tiek Kinijos, tiek kitų pasaulio valstybių verslo partnerius, o dalyvaudami tokiose parodose mūsų šalies mokslininkai dažnai sulaukia išskirtinio dėmesio. Labai džiugu, kad mūsų šalis turi ką pasiūlyti didžiausiai Azijos ekonomikai“, - sako MITA direktorius Kęstutis Šetkus.

Lietuvos mokslas, vienijamas tinklo „Open R&D Lietuva“, kurį kuruoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), jau ne pirmą kartą dalyvauja šioje parodoje bei pristato teikiamas mokslinių tyrimų paslaugas.

Jungtiniame stende informacija apie Lietuvos mokslo paslaugas dalinasi Fizinių ir technologijos mokslų centras, Kauno technologijos universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas ir MITA.

Lietuvos mokslininkai dalyvaus ne tik parodoje, bet ir konferencijoje. Gegužės 30 d. kartu su Kinijos mokslo ir technologijų parku („Zhongguancun Haidian“) bus organizuojama tarptautinė konferencija „Open R&D Lithuania – Scientific Solutions for China Industry“, kurioje ketinama susitikti su 30 kompanijų ir joms pristatyti naujausius Lietuvos mokslo siūlomus MTEP sprendimus bei technologijas.

CIFTIS yra tarptautinė paroda, besispecializuojanti pasaulio prekybos ir paslaugų sektoriuose, kuri kasmet nuo 2012 metų vyksta Kinijos sostinėje Penkine. Ją organizuoja Kinijos Respublikos Komercijos ministerija kartu su Pekino savivaldybe. Šios konferencijos rėmėjai: Pasaulio prekybos organizacija, Jungtinių tautų prekybos ir plėtros konferencija,  Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija. Paroda apima net 12 skirtingų sektorių.