BDAR
gdpr

MITA kviečia įmones dalyvauti akceleravimo programoje JAV

Data

2021 09 16

Įvertinimas
2
nik-shuliahin-L4JWn8HHJ30-unsplash.jpg

Siekdama inovatyvias įmones paskatinti savo produktus sėkmingiau pristatyti užsienio rinkoms, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) jau trečią kartą organizuoja akceleravimo programą Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Skelbiami net 3 kvietimai: pirmasis skirtas inovatyvioms įmonėms, kurios pernai dalyvavo I programos etape, antrasis – naujai dalyvaujančioms, o trečiuoju laukiama išskirtinai gyvybės mokslų industrijos įmonių.

MITA akceleravimo programos užsienyje tikslas – skatinti įmonių augimą, inovatyvių gaminių, paslaugų ir technologijų vystymą, plėtrą į tarptautines rinkas, bendradarbiavimą su partneriais iš užsienio valstybių, dalyvavimą tarptautinėse MTEPTI (mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų) programose. 

Programos metu taikant pažangias priemones ir metodus įmonėms bus teikiamos konsultavimo, mokymo, partnerių paieškos paslaugos bei verslo vystymo pagalba.

Programos metu skelbiami 3 skirtingi kvietimai: 

  • Kvietimas įmonėms, jau dalyvavusioms 2020 m. JAV vykusios akceleravimo programos I etape.
  • Kvietimas naujai dalyvaujančioms įmonėms.
  • Kvietimas gyvybės mokslų industrijoje veiklą vykdančioms įmonėms.  

Akceleravimo programa bus vykdoma dviem etapais. Pirmasis etapas vyks š. m. spalio 18-22 dienomis. Jo metu bus organizuojami mokymai apie inovatyvaus verslo vystymą ir teikiamos individualios konsultacijos dėl verslo plėtros JAV. Programos dalyviai bus supažindinti su JAV inovacijų ekosistema ir konsultuojami dėl įmonės vertės pasiūlymo formulavimo, pristatymo įgūdžių (angl. pitch) tobulinimo, JAV verslo kultūros, įėjimo į JAV rinką strategijos, verslo partnerių ir investuotojų paieškos. 

Lapkričio 15-19 dienomis pirmąjį etapą sėkmingai įveikusios ir atrinktos įmonės dalyvaus antrajame etape. Jo metu bus organizuojami individualūs susitikimai su potencialiais partneriais, klientais ir investuotojais, užtikrinimas dalyvavimas ryšių mezgimo renginiuose, investuotojų ir verslininkų susirinkimuose (Venture Café ir pan.), suteikta darbo vieta Kembridže (Masačiusetsas, JAV). Antrasis etapas planuojamas gyvai, tačiau atsižvelgiant į galimus apribojimus vykimui į JAV dėl Covid-19 pandemijos, jis gali vykti nuotoliniu būdu. 

Gyvybės mokslų industrijos įmonių akceleravimo programa vyks nuotoliniu būdu ir bus sudaryta iš keturių teminių sesijų: teisinių, sveikatos apsaugos, veiklos JAV bei finansavimo ir verslo komunikacijos temų sesijų.

Akceleratoriaus programos dalyviams MITA teikia finansavimą kelionei į JAV ir iš jos, kelionėms JAV teritorijoje, kelionės draudimo išlaidoms, gyvenamojo ploto nuomai bei dalyvavimo akceleravimo programoje mokesčiui. 

Kvietimus dalyvavimui akceleravimo programoje JAV galima rasti čia. Paraiškas MITA priima iki rugsėjo 30 d.