BDAR
gdpr

MITA kviečia teikti paraiškas ir vystyti Lietuvos gynybos pramonę

Data

2022 04 07

Įvertinimas
0
thumbnail.jpg

Nuotr. aut. Arnas Glazauskas 
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su LR Krašto apsaugos ministerija kviečia įmones bei mokslo ir studijų institucijas teikti paraiškas gynybos technologijų vystymui Lietuvoje, taip skatinant gynybos pramonę priimti inovatyvius ir ekonomiškus sprendimus. Didžiausias galimas finansavimas projektui – 300 tūkst. eurų, o paraiškų laukiama iki gegužės 16 dienos.

Dabartinių konvencinių ir nekonvencinių karo konfliktų patirtis rodo, kad kariuomenių padalinių veiksmams vis didesnę įtaką daro įvairių tipų skraidantysis šaudmuo – skraidančiojo šaudmens sistemos atlieka ne tik kinetinius veiksmus, bet ir žvalgybos funkcijas. Taktinio lygmens skraidantysis šaudmuo yra ganėtinai naujas kovos pajėgumas, iki šiol naudotas kitų šalių kariuomenėse ir sudominęs Lietuvos kariuomenę. 

Įmonės bei mokslo ir studijų institucijos kviečiamos teikti paraiškas ir tobulinti kovinių dronų technologijas su galimybe ateityje dalyvauti tiekimo grandinėse, siekiant maksimaliai sumažinti Lietuvos kariuomenės aprūpinimo skraidančiojo šaudmens sąnaudas ir įvertinti serijinės gamybos galimybes Lietuvoje. Pareiškėjai turi sukurti taktinio lygmens skraidančiojo šaudmens, kurio paskirtis – naikinti nešarvuotąją techniką ir gyvąją jėgą, prototipą, pasiūlyti novatoriškus ir ekonomiškus skraidančiojo šaudmens modelio variantus, atitinkančius pagrindinius reikalavimus, įvardintus paskelbtame kvietime

Finansavimas bus skiriamas Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) projektų veikloms, atitinkančioms 2-7 MTEP etapus. Projektai turi būti įgyvendinami per 27 mėnesius, įgyvendinimas vyks trimis etapais. Kiekvienam iš jų pasibaigus bus įvertinti pasiekti rezultatai ir sprendžiama dėl tolimesnio projekto finansavimo. 

Daugiau informacijos apie paskelbtą kvietimą.

Daugiau informacijos apie priemonę.