BDAR
Close

MITA toliau skatina Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus tarptautinę plėtrą ir kviečia į informacinį renginį

Data

2022 03 02

Įvertinimas
0
852 × 536.jpg

Lapkričio mėnesį Šveicarijos mieste Bazelyje 20 Lietuvos gyvybės mokslų industrijos įmonių prisistatė Šveicarijos gyvybės mokslų sektoriaus lyderėms. Nuo misijos praėjus ketvirčiui renkant dalyvių grįžtamąjį ryšį paaiškėjo, kad Lietuva pelnytai pretenduoja į gyvybės mokslų sektoriaus lyderės regione titulą – dauguma dalyvių tęsia komunikaciją ir noriai dalyvautų panašiuose renginiuose ateityje. Siekdama ir toliau skatinti Lietuvos startuolių ir įmonių žinomumą tarptautiniuose vandenyse bei padėti susirasti partnerių tarptautinėms priemonėms, MITA kviečia į renginį „Horizontas pasiekiamas ranka: tarptautinių projektų pristatymas Lietuvos GMI sektoriui“.

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos įmonės į Bazelį vyko prisistatyti  potencialiems verslo partneriams, dalintis patirtimi ir megzti verslo ryšius. Misijoje dalyvavo tokios įmonės kaip „SynHet“, „Baltymas“ ir „Diabetis“. Ypač pasiteisino asmeninių susitikimų formatas. Daugiausiai – net 12 asmeninių susitikimų dalyvavo UAB „Fitodenta“.

2020 m. įsikūrusi įmonė dirba su natūralios kilmės biologinėmis medžiagomis, kurios plačiai naudojamos asmens higienoje, maiste, taip pat ir sveikatos priežiūroje. Įmonė po metų planuoja pristatyti odontologinio po-operacinio gydymo sistemos prototipą ir siekia produktų komercializavimo. Šveicarija – viena iš jos tikslinių šalių. 

Tuo tarpu tarpdisciplininis startuolis „Delta Biosciences“ sudalyvavo 8 susitikimuose.  Jo kuriama pasaulinio lygio inovacija integruoja skirtingas gyvybės mokslų technologijas į vieną mikroskysčiais ir DNR koduotomis bibliotekomis paremtą procesą. Naujos kartos vaistų-kandidatų atrankos platformą vystanti ir ambiciją optimizuoti kertinius vaistų kūrimo procesus turinti komanda po išvykos į Bazelį pradėjo naują partnerystę.

„Renginyje užmegzti ryšiai bei gautos dalyvių įžvalgos buvo kritiškai svarbios mūsų startuoliui pereidinėjant iš MTEPI į komercializacijos fazes. Didžiausi komplimentai visai komandai, ypač Deividui Petrulevičiui“, – iniciatyvos naudą vertina įmonės bendraįkūrėjas D. Milašius. 

MITA prašymu įmonės pasidalino joms aktualiais klausimais bei pasiūlymais būsimų misijų iniciatyvoms. Tarp jų nuskambėjo idėja į misijų dienotvarkę įtraukti vizitus į perspektyviausių kompanijų (korporacijų ar startuolių) būstines / laboratorijas, pakviesti kuo daugiau kuo įvairesnių sričių atstovų ir skirti dėmesio reguliatorikai. 

Tęsiant iniciatyvas bendradarbiavimui tarptautinėje arenoje skatinti, kovo 15 d. MITA projektas „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ organizuoja renginį „Horizontas pasiekiamas ranka: tarptautinių projektų pristatymas Lietuvos GMI sektoriui“. Renginio metu  Lietuvos mokslo tarybos (LMT) atstovai pristatys projekto „Europos horizontas“ kvietimus ir partnerysčių galimybes verslo plėtrai 2022 metais, taip pat „EIT Health“ regioninės inovacijų sistemos verslo skatinimo vadovas Tamás Békási papasakos apie „EIT Health Innostars Awards“ ir „Attract2invest“ programas.  Be to, sužinosite apie sėkmingų paraiškų rengimo subtilybes bei išgirsite startuolių sėkmės istorijas.

Daugiau informacijos ir registraciją rasite čia

MITA iniciatyvos „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ tikslas – teikti inovacijų konsultacines ir inovacijų paramos paslaugas gyvybės mokslų industrijos subjektams, vykdyti šios industrijos populiarinimą, skatinti naujų įmonių kūrimą, žinių perdavimą, komercializavimą, technologijų pažangą ir inovacijas bei kurti tarptautinį Lietuvos, kaip gyvybės mokslų industrijos šalies, įvaizdį.

Kontaktai:
GMI projekto vadovas Tomas Vitkauskas, [email protected], +37060045982
GMI projekto komunikacijos specialistė Milda Vilčinskaitė, [email protected], +37067990633