Mokslininkams atviras kelias į tarptautinius renginius ir stažuotes užsienyje
Data
2017 09 13
Įvertinimas
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia mokslininkus ir tyrėjus vykti į tarptautinius renginius ir stažuotes užsienyje. Numatoma padengti komandiruočių ir stažuočių išlaidas. MITA primena, kad kvietimas yra atviras, todėl paraiškas konkursui galima teikti bet kuriuo metu.
Pagrindinis šių MITA finansuojamų komandiruočių tikslas – reprezentuoti Lietuvos mokslą, tinkamai pristatyti Lietuvos universitetų, tyrimų institutų teikiamas paslaugas ir atliekamus tyrimus užsienyje, skatinti mokslo komercinimą, užmegzti naudingų kontaktų ateities projektams ar ilgalaikiams užsakymams. Stažuočių metu dalyviai skatinami įgyti žinių apie mokslo komercinimą, pritaikyti jas tolimesniems tikslams: naujiems projektams, verslo ir mokslo partnerystei, licencijavimui.Konkurso dalyviai gali siūlyti tikslinius tarptautinius renginius, į kuriuos nori vykti, bei stažuočių vietas užsienyje.
Rekomenduojamos šalys tiksliniams vizitams yra Švedija, Vokietija, Norvegija, Jungtinė Karalystė, Ukraina, Prancūzija, JAV, Kinija, Izraelis, Japonija, Latvija, Estija, Lenkija, Baltarusija, taip pat valstybės, kurių atstovai gali dalyvauti „Horizontas 2020“ ir kitose tarptautinėse programose kaip tinkamas finansavimą gauti dalyvis.Stažuotojai gali teikti paraišką stažuotei ne trumpesniam kaip 28 ir ne ilgesniam kaip 100 dienų laikotarpiui Europos Sąjungos valstybėse narėse esančiose mokslo ir studijų institucijose, tyrimų centruose ir (arba) kitose tyrimus vykdančiose institucijose ar įmonėse kelti su MTEPI paslaugų teikimu bei jų rezultatų komercinimu susijusią kvalifikaciją.Mokslininkai ir tyrėjai, vykstantys į renginius turėtų pristatyti savo atliekamus tyrimus ne tik siaurai tam tikros mokslo srities auditorijai, tačiau daug platesniu mastu, todėl labai skatinamas dalyvavimas pasaulinėse technologijų parodose, tarptautinėse konferencijose, suvažiavimuose, partnerių paieškos renginiuose, kurie pritraukia didelį skaičių įmonių vadovų, investuotojų, ekspertų, įvairių sričių specialistų iš skirtingų pasaulio šalių.Konkurso dalyvių prašoma renginių metu pristatyti ir didžiausią Lietuvoje mokslo ir inovacijų tinklą „Open R&D Lietuva“.Ši veikla finansuojama pagal MITA vykdomą ES projektą „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga (MITAP II)“. Šio projekto tikslas – skatinti atvirą prieigą prie tyrimams reikalingų paslaugų ir MTEP rezultatų mokslo ir studijų institucijose. Projektas skatina tinklo „Open R&D Lietuva“ viešinimą užsienyje.
Kontaktinis asmuo konsultacijoms: Gintarė Narakienė, tel. 8 (610) 39339 El. p. [email protected]