BDAR

Mokslo ir verslo atstovai kviečiami susipažinti su EIT bendruomenių veikla

Data

2021 04 29

Įvertinimas
0
rodeo-project-management-software-ONe-snuCaqQ-unsplash.jpg

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir Europos inovacijų ir technologijų institutas (EIT) gegužės 6 d. organizuoja nuotolinę EIT bendruomenės ir Lietuvos suinteresuotųjų grupių apskritojo stalo diskusiją, kurioje kviečiami dalyvauti verslo ir mokslo bei viešojo sektoriaus atstovai, norintys plačiau susipažinti su EIT bendruomenių veikla. 

Renginio metu instituto atstovas Luke Incorvaja aptars strategines EIT veiklos kryptis ir veiklas, o aštuonių EIT bendruomenių atstovai pristatys vykdomas iniciatyvas ir bendradarbiavimo sritis, kurios aktualios Lietuvos suinteresuotoms grupėms. Lietuvos atstovai – LINPRA direktorius Darius Lasionis, ART21 direktorius Augustas Alešiūnas, EIT Digital Master School absolventė Indrė Taurosevičiūtė, LSMU Plėtros tarnybos vadovas Laurynas Jarukas ir KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro vadovas Mindaugas Bulota – su renginio dalyviais pasidalins savo bendradarbiavimo patirtimi bei įžvalgomis. Registracija į renginį vyksta iki gegužės 5 d.  

Diskusija yra MITA ir EIT Supratimo memorandumo, pasirašyto 2020 m., Veiksmų plano dalis. Supratimo memorandume EIT ir MITA pabrėžiama, kad moksliniai tyrimai ir inovacijos yra tvaraus augimo ir konkurencingumo pagrindas, o švietimo, mokslo ir verslo integracija bei didesnis sąveikumas su Europos mokslo erdve (angl. European Research Area) yra svarbios sąlygos didinant Europos Sąjungos (ES) ekonominį konkurencingumą pasaulyje ir piliečių gerovę. 

EIT yra ES institucija, įsteigta 2008 m. Budapešte (Vengrijoje), kuri visapusiškai skatina švietimo, mokslinių tyrimų ir verslo integraciją tam, kad būtų sprendžiami įvairūs visuomenės iššūkiai. Strateginius tikslus institucija įgyvendina per Žinių ir inovacijų bendruomenes, kurių šiuo metu veikia aštuonios: EIT InnoEnergy; EIT Raw Materials; EIT Manufacturing; EIT Digital; EIT Climate‐KIC; EIT Food; EIT Health; EIT Urban Mobility. EIT bendruomenę iš viso sudaro apie 1.000 partnerių ir tai yra vienas didžiausių pan-europinių tinklų, kurio tikslas – plėtoti ryšius tarp švietimo, mokslo ir verslo.