Naujoms krašto apsaugos technologijoms sukurti gauta 10 idėjų

Data

2019 01 04

Įvertinimas
3
LT kariuomene 1000.jpg

2019 m. sausio 2 d. baigėsi paraiškų teikimas konkursui dėl naujų krašto apsaugos technologijų sukūrimo. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) paskelbto konkurso metu buvo laukiama idėjų dviejose technologijų srityse – elektriniam motociklui ir universaliam jutiklių blokui sukurti. 

Elektrinis motociklas turėtų įveikti didelį atstumą skleisdamas mažą garsą, būtų mobilus, didelio pravažumo ir sunkiai aptinkamas. Universalus jutiklių blokas turėtų nustatyti judančio objekto vietą, jo ir aplinkos parametrus, būtų naudojamas įvairiais stebėjimo ir apsaugos tikslais.

Elektriniam motociklui vystyti gautos 6 paraiškos. Jas pateikė UAB „4 Motus“, UAB „Elektrociklas“, UAB „Ginva“, UAB „Kauno motocentras“, Kauno technologijos universitetas, UAB „Tetriukas“. Bendra projektų vertė siekia 1,2 mln. eurų.

Universaliam jutiklių blokui sukurti gautos 4 paraiškos. Jas pateikė Kauno technologijos universitetas, Fizinių ir technologijos mokslų centras, UAB „Vaizduotė“ ir Vilniaus universitetas kartu su UAB „Elmika“. Bendra projektų vertė viršija 800 tūkst. eurų.

Perspektyviausias idėjas MITA planuoja atrinkti vasario mėn. Jas išvystyti planuojama iki 2020 m. vidurio.

Konkursas įgyvendinamas Krašto apsaugos ministerijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir MITA iniciatyva.

Foto: KAM archyvas