BDAR
gdpr

Paskelbtas EUREKA programos kvietimas – galimybė tapti matomais bei konkurencingais tarptautiniu mastu

Data

2020 12 18

Įvertinimas
0
businessman-2682712_1280.jpg

Nuo gruodžio 18 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) mokslininkus ir tyrėjus, bendradarbiaujančius su verslu, kviečia teikti tarptautinės programos EUREKA paraiškas pagal atnaujintą ES priemonės „MTEP rezultatų komercinimo ir tarpautiškumo skatinimas“ kvietimą. Bendra naujo kvietimo finansavimo suma siekia 1 109 442 Eur, o didžiausia galima finansavimo lėšų suma vienam projektui – 300 tūkst. eurų. 

Finansavimu siekiama stiprinti mokslininkų ir kitų tyrėjų gebėjimus įsijungti į Europos mokslinių tyrimų erdvę, remiant į rinką ateityje orientuotus tarptautinio lygio taikomuosius mokslo-verslo projektus.

„Džiugu, kad mokslininkai vis dažniau imasi iniciatyvos, buria komandas ir įgyvendina savo idėjas. Itin svarbu skatinti visų tipų įmonių mokslo ir studijų institucijose sukurtų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) rezultatų pagrindu kuriamų inovatyvių produktų plėtojimą, ypatingai tarptautiniu mastu. Tai sfera, kurioje turime daug neišnaudoto potencialo, tad būtina sudaryti sąlygas mokslininkams ir verslui progresyviai dirbti kartu, skatinti juos imtis bendrų projektų su užsienio partneriais ir taip tapti konkurencingais tarptautinėje erdvėje “,- teigia MITA vadovas Gintas Kimtys.

Paraiškas pagal vykstantį kvietimą gali teikti mokslo ir studijų institucijos, bendradarbiaudamos su privačiomis įmonėmis ir bent 1 tarptautiniu partneriu, kuris priklauso EUREKA programos valstybių narių MTEP bendradarbiavimo tinklui. Juo gali būti ir užsienio įmonė, ir užsienio mokslo ir studijų institucija. 

Priemone jau sėkmingai pasinaudojo ir savo produktus – maisto technologijų srities inovaciją, sauso (liofilizuoto) jogurto kąsnelius – kuria Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos mokslininkai, jėgas sutelkę kartu su inovatyvių projektų vystymo įmone „PPM Consulting“ bei užsienio partneriais iš Olandijos. 

Kvietimo dalyvių projektai turi būti inicijuojami pagal 7 Sumanios specializacijos sritis: energetika ir tvari aplinka, sveikatos technologijos ir biotechnologijos, agroinovacijos ir maisto technologijos, nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos, išmanusis, netaršus ir susietas transportas, informacinės ir ryšių technologijos, įtrauki ir kūrybinga visuomenė.

Konkursas organizuojamas dviem etapais: paraiškos teikiamos iki 2021 m. sausio 18 d., o atrinkti pareiškėjai bus kviečiami dalyvauti antrajame etape, kuris vyks iki 2021 m. kovo 18 d.

Daugiau informacijos apie kvietimą galite rasti čia

Iškilus klausimams dėl priemonės „MTEP rezultatų komercinimas ir tarptautiškumo skatinimas“, kviečiame kreiptis į Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) Visuotinės dotacijos skyriaus vyr. specialistę Ingą Masilionytę-Larionovą (tel. +370 664 22923, el. p. [email protected]).