BDAR
Close

Paskelbtas naujas tarptautinės „Eurostars 3“ programos kvietimas – MITA kviečia teikti paraiškas

Data

2022 07 18

Įvertinimas
1
delfi-de-la-rua-vfzfavUZmfc-unsplash.jpg

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia labai mažas, mažas ir vidutines įmones (MVĮ), vykdančias mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas dalyvauti tarptautinės „Eurostars 3“ programos kvietime ir teikti paraiškas inovatyvių projektų įgyvendinimui. Įmonės tai padaryti gali iki rugsėjo 15 dienos. 

Šis kvietimas – jau trečiasis „Eurostars 3“ programoje. Pirmuosiuose dviejuose kvietimuose finansavimą gavo 8 Lietuvos įmonės: UAB „CasZyme“ , UAB „Gruppo FOS Lithuania“, UAB „Dts Solutions“ kartu su partneriu Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, UAB „SynHet“, UAB „Metis baltic“, UAB „Indeform“, MB „Taikomasis dirbtinis intelektas“ ir MB „Adscensus“. Projektus su tarptautiniais partneriais šios įmonės vykdys iki 2025-ųjų. 

„Eurostars 3“ programos tikslas – skatinti MVĮ kurti inovatyvius produktus, paslaugas ir technologijas bei tapti savo srities lyderėmis tarptautinėje erdvėje. Vienas didžiausių programos privalumų – paraiškas teikiančios įmonės pačios gali nuspręsti, kokios tematikos projektus įgyvendins kartu su tarptautiniais partneriais iš trisdešimt septynių programoje dalyvaujančių valstybių. Partneriais projektuose gali būti mokslo studijų institucijos, įmonės bei tyrimų institutai. 

Įmonės, planuojančios dalyvauti kvietime ir norinčios susipažinti su „Eurostars 3“ programos dalyvavimo taisyklėmis, projektų tinkamumo ir vertinimo kriterijais, reikalingą informaciją gali rasti MITA pranešime ir internetiniame puslapyje, o paraiškas turi teikti tiesiogiai Eureka sekretoriatui. 

Tarptautiniuose projektuose Lietuvos dalyvius finansuoja MITA iš LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skiriamų asignavimų. Didžiausia galima finansavimo suma Lietuvos dalyviams vienam projektui – 300 tūkst. eurų. Projektuose finansuojamos veiklos – taikomieji moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra. Užsienio partnerių – įmonių ir mokslo įstaigų – dalyvavimą projektuose remia jų nacionalinės inovacijų agentūros. 

Kontaktai pasiteirauti:   

Eigirdas Sarkanas, tel. Nr. +370 60476995, el. p. [email protected]