Patirtis Singapūre FinTech startuoliams atvėrė naujus horizontus

Data

2018 07 04

Įvertinimas
1
Singapuras_1000.jpg

Singapūras – viena turtingiausių pasaulio valstybių, turinčių itin gerus ekonominius rodiklius ir yra priskiriama prie sparčiausiai augančių Pietryčių Azijos regionų. Pagal Pasaulio banko verslo sąlygas vertinantį „Doing Business 2018“ reitingą Singapūras užima 2-ąją vietą iš 190 valstybių (Lietuva – 16 vietą), o taip pat jam tenka 2 vieta ir pagal Ekonominės laisvės indeksą 2018 (Lietuvai – 19 vieta).

Gegužės mėnesio pabaigoje Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) organizavo startuolių akceleravimo programą Singapūre kartu su vienu įtakingiausių pasaulyje finansinių technologijų centru LATTICE80. Programos rezultatus, liepos 4 d. aptarė į MITA atvykęs Andy Lim, Singapūro garbės konsulas.

„Abi šalys – Lietuva ir Singapūras yra jaunos valstybės, kuriose ekonomika auga labai sparčiai, todėl galimybių bendradarbiauti verslui yra tikrai daug. Ši abiem pusėms naudinga partnerystė atveria vartus į Azijos ir Europos rinkas. Džiaugiuosi pirmosios akceleravimo programos rezultatais, kuri atskleidė stiprų Lietuvos potencialą finansinių technologijų srityje“, - sako Andy Lim, Singapūro garbės konsulas.

Akceleravimo programoje dalyvavo konkurso būdu atrinkti startuoliai, kurie vysto veiklą perspektyviausiose srityse: finansinių technologijų, kibernetinio saugumo, dirbtinio intelekto ir decentralizuotų viešojo transakcijų saugojimo sistemų („blockchain“) srityse. Programoje dalyvavo šios devynios kompanijos iš Lietuvos: Accurro (Monetha), Kilo grupė, Elektromobilių sprendimų centras, Legal Balance (Mark ID), Dealoyal, MIFX Asset Management (Welltrado), Scorify, Safein Management, DealLink.

 „Singapūras yra atvira šalis technologijoms ir naujovėms, joje itin laukiamos inovatyvios įmonės.  Tuo įsitikino ir šalies startuoliai, vystantys veiklą finansinių technologijų srityje. Užmegzti kontaktai jiems atvėrė kelius į naujus horizontus. Sugrįžusios į Lietuvą įmonės tęsia bendradarbiavimą ir jau aktyviai domisi, kaip įsteigti ten atstovybes, kokias paslaugas ir produktus pasiūlyti“, –  sako MITA direktorius Kęstutis Šetkus.

Programos metu Lietuvos inovatyvių verslų atstovai turėjo galimybę susipažinti su Singapūro startuolių ekosistemos ypatumais, reguliacine sistema, pagrindiniais dalyviais ir įgyti žinių apie vietinės rinkos ypatumus.

Kompanijos „Dealoyal“ generalinė direktorė  Odeta Isevičiūtė pabrėžė, kad MITA organizuota akceleravimo programa Singapūre pranoko visus lūkesčius. „Susipažinome su rinkos specifika, užmezgėme kokybiškus kontaktus su vietiniais rinkos dalyviais ir potencialiais investuotojais ir netgi pasirašėme susitarimo memorandumą su potencialiais partneriais plėtrai regione. Sulaukėme daug pagyrimų, nes jie nesitikėjo tokio aukšto lygio produktų iš visų programos dalyvių. Esame be galo dėkingi MITA už atsivėrusias galimybes.“

Visą savaitę vyko susitikimai su Singapūro įvairių kompanijų atstovais, aplankytos pasaulinės kompanijos „PayPal“, „Amazon“.  Lietuvos startuoliai buvo konsultuojami apie verslo plėtros galimybes regione, turėjo galimybę užmegzti naudingų kontaktų.

Programoje dalyvavęs finansinių technologijų įmonės Accurro (Monetha) atstovas Vygandas Masilionis pasakojo, kad akceleravimo programa Singapūre buvo labai įdomi ir naudinga tiek asmeniškai, tiek kompanijos atžvilgiu. „Turėjome labai įdomių apsilankymų tokiose įmonėse kaip Amazon Web Services ar PayPal Innovation Lab, kur su ekspertais diskutavome apie šiuolaikines tendencijas technologijų rinkose.“

Kompanijos „Deallink“ atstovas Aivaras Burneika mano, kad akceleratorius buvo labai intensyvus ir naudingas. „DealLink pirkimų sistema ne tik buvo pristatyta įtakingiems Azijos rinkos investuotojams, tačiau ir sulaukė jų susidomėjimo. Džiugu, kad labai greitai pavyko suderinti ir susitikimą Vilniuje. Akceleratorius aukščiausia pavara kuria pridėtinę vertę mūsų verslui“, - pasakojo jis.

Programos pabaigą vainikavo intriguojantis „Demo vakaras“, kurio metu vyko idėjų ir produktų pristatymai („pitch‘ai“) potencialiems investuotojams ir verslo partneriams.

Ateityje planuojama ir toliau plėsti Lietuvos-Singapūro ryšius, organizuoti virtualius Lietuvos įmonių pristatymus Singapūro investuotojams, konsultacinius seminarus.

Apie LATTICE80 ir MITA bendradarbiavimą

LATTICE80 yra vienas įtakingiausių pasaulyje finansinių technologijų centrų, įkurtas 2016 m. Singapūre. Jis padeda vystyti inovacijas, bendradarbiauja su įvairiomis finansų sektoriaus institucijomis, skatina viešojo ir privataus sektoriaus partnerystę. LATTICE80 turi didelį narių ir partnerių tinklą, padedantį telkti tarptautinę bendruomenę kuriant pažangius finansinių technologijų sprendimus.

MITA susitarimas su Singapūro akceleratoriumi LATTICE80 pasirašytas po 2017 metais lapkričio mėn. vykusio Lietuvos oficialios delegacijos vizito į Singapūrą, kurį organizavo Užsienio reikalų ministerija. Juo abu partneriai susitarė bendradarbiauti organizuojant Lietuvos startuolių akceleravimą Singapūre.