BDAR
Close

Projekto „InoSpurtas” rezultatai: 10 inovatorių įsteigė startuolius

Data

2017 12 15

Įvertinimas
0
9.jpg

2018 metais inovatyvias idėjas ketina vystyti 10 ką tik įkurtų naujų startuolių. Elektra varomos vandens transporto priemonės, naujos kartos baterijos, funkcinis maistas, inovatyvios gelbėjimosi liemenės – tokiomis idėjomis kūrėjai pasitinka naujus metus.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su projekto „InoSpurtas“ partneriais – Lietuvos inovacijų centru bei mokslo ir technologijų parkais – organizavo konkursą „Ieškomas inovatorius!“ ir paskelbė rezultatus.

Ekspertų pagalba iš daugiau kaip 70 pateiktų atrinkta 10 geriausių idėjų, kurių kūrėjai buvo pakviesti įsteigti savo verslą.

„Idėjų mūsų konkursui sulaukėme itin daug, tad konkurencija buvo didelė. Atrinkome idėjas, kurios yra inovatyvios ir turi potencialo pateikti rinkai naują produktą. Tolimesnis etapas dar laukia: iš 10 startuolių tik trims bus suteikta galimybė vykti į žinomiausius Europos akceleratorius“, – sako Kęstutis Šetkus, MITA direktorius.

Įsteigti startuoliai idėjas vystys pagal Sumanios specializacijos kryptis ir  kurs inovatyvius aukštos pridėtinės vertės produktus.

Įmonės šiuo metu inkubuojamos projekto „InoSpurtas” partnerių mokslo ir technologijų parkuose, kurie padeda vystyti technologijas, kurti prototipus. Įmonėms profesionalias konsultacijas teikia Lietuvos inovacijų centro ir MITA ekspertai. Įmonės raginamos naudotis įvairiomis finansavimo priemonėmis, pavyzdžiui inovaciniais čekiais. 

Kitas konkurso „Aš inovatorius!“ kvietimas planuojamas skelbti 2018 metų sausio pab.

Į rinką veržiasi 10 naujų startuolių

Naujai įkurti verslai turi užduotį savo idėjas vystyti ateinančius metus ir parodyti aiškų rezultatą ateityje. Metų eigoje komisija vertins rezultatus ir tik 3 geriausieji bus atrinkti vyksti į užsienio akceleratorių, kuriame turės neįkainojamą galimybę įgyti tarptautinės patirties ir užmegzti kontaktų.

Bus vystomos įvairios idėjos:

  • MB „Ionicum“ vystys funkcinį maistą,
  • MB „SOS sistemos“ kurs naujoviškas gelbėjimosi liemenes,
  • MB „Kitas darbas“ kurs inovatyvią darbo paieškos platformą,
  • MB „Srautų valdymo sprendimai“ užsiims informacinių technologijų plėtojimu ir kurs sistemas darbuotojų ir darbo procesų valdymui, 
  • UAB „Namperus LT“ kurs naujos kartos elektros bateriją,
  • MB „Automobilių istorijų registras“  plėtos pasaulinio tinklo idėją transporto priemonių registrui,
  • UAB „Identifikaciniai projektai“ dirbs su žmogaus veidų atpažinimo sistemomis,
  • UAB „Opticus“  kurs lazerinę optikos apskaitą.
  • UAB „Popa LT“ vystys vandens transporto priemonių, varomų elektra, idėją, 
  • MB  „Elektros tiekimo sprendimai“ siūlys atsinaujinančios energetikos sprendimus.