Startavo nauja Europos inovatyvių pirkimų platforma

Data

2018 10 16

Įvertinimas
0
naujiena.jpg

Spalio 4 d. oficialiai startavo Europos strateginė inovatyvių pirkimų platforma „Procure2Innovate“, kuri finansuojama iš ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“.  Ji buvo pristatyta Olandijos mieste Nijmegene, konferencijos „EcoProcura“ metu. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) prisijungė prie šio projekto kaip asocijuota partnerė.

„Procure2Innovate“ – tai ambicingas Europos Komisijos finansuojamas ketverių metų projektas, kurio tikslas yra Europos lygiu sukurti ilgalaikį ekspertinį inovacijų skatinimo diegti viešuosiuose pirkimuose tinklą.

Šiuo metu „Procure2Innovate“ tinklą sudaro daugiau nei dešimtyje ES šalių veikiantys inovacijų skatinimo viešuosiuose pirkimuose kompetencijos centrai: jau įsteigti Austrijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Ispanijoje ir Švedijoje bei artimiausiu metu atsidarantys Estijoje, Graikijoje, Airijoje, Italijoje ir Portugalijoje. Taip pat numatyti planai, kaip galima būtų šį tinklą plėsti ir į kitas Europos valstybes.

Šių kompetencijos centrų esmė – paslaugų teikimas perkančiosioms organizacijoms, norinčioms įsigyti inovatyvių prekių ir paslaugų, pavyzdžiui tokiose srityse kaip informacijos ir ryšių technologijos ar sveikatos apsauga bei kitose.

Lietuvą,  BME vykdantysis direktorius dr. Silvius Grobosch taip pat mato potenciale šalimi, kurioje turėtų atsirasti kompetencijos tinklas. Būtent dėl jau daromo Lietuvos įdirbio, glaudžių ryšių palaikymo su Europos Komisija, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) buvo pakviesta prisijungti prie projekto kaip asocijuota partnerė.

Pasak MITA ekspertės Sigutės Stankevičiūtės, inovacijų skatinimas per viešuosius pirkimus yra ne nauja, bet vis aktyviau įgyvendinama ES politikos kryptis.  Inovacijų pirkimai yra naudingi ne vien perkančiosioms organizacijoms, bet ir verslui, todėl „Procure2Innovate“  tinklo koordinatorė Marlene Grauer tikisi, kad projekto veiklos bus aktualios ir ES verslo subjektams.

Viešieji pirkimai sudaro apie 14% BVP Europos Sąjungoje. Tai reiškia nepaprastai didelę rinką ir kartu investicijų į inovacijas galimybes būtent per viešuosius pirkimus. Per inovacijų skatinimą viešuosiuose pirkimuose ši, paprastai didelių įmonių užimta rinka, gali atsiverti mažoms ir vidutinėms įmonėms.

Daugiau informacijos: www.procure2innovate.eu

Projekto kontaktinis asmuo Lietuvoje: Sigutė Stankevičiūtė, sigute.stankeviciute@mita.lt, Tel. 8 5 2127438.