BDAR
Close

Startuoja Europos kosmoso agentūros verslo inkubavimo centro Lietuvoje steigimas

Data

2022 03 21

Įvertinimas
0
nasa-5JuLcub3dYg-unsplash.jpg

2021-ųjų pavasarį Lietuvai oficialiai tapus asocijuota Europos kosmoso agentūros (EKA) (angl. European Space Agency – ESA) nare, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) inicijavo EKA verslo inkubavimo centro (angl. ESA Business Incubation centre – ESA BIC) steigimą. Kovo 14 dieną startavo EKA kvietimas visoms suinteresuotoms šalims teikti paraiškas tapti ESA BIC konsorciumo nariais. ESA BIC konsorciumo veiklai Lietuvoje pirmųjų dvejų metų laikotarpiui iš viso yra numatyta skirti iki 360 tūkst. Eur. Šios lėšos bus skirtos užtikrinti sklandų ESA BIC darbą, informavimo veiklas, startuolių atranką ir, svarbiausia, tiesioginį finansavimą kosmoso startuoliams, siekiant vystyti jų iniciatyvas. Paraiškų pateikimo terminas – balandžio 25 d.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija EKA BIC įkūrimą Lietuvoje įvardino kaip esminį Lietuvos kosmoso pramonės plėtros plano aspektą – Lietuvos įmonės jau ne vienerius metus bendradarbiauja su EKA, o mūsų šalies potencialas kosmoso sektoriuje yra labai didelis. Pagrindinis įsteigto verslo inkubavimo centro tikslas – sukurti ir stiprinti sėkmingų kosmoso pramonės startuolių bendruomenę Lietuvoje. Vienas iš ESA BIC uždavinių atrinkti ir remti 25 startuolius per 2022-2027 metų laikotarpį. ESA BIC Lietuvoje kurs ir plės su kosmoso pramone susijusių įmonių ratą, prisidės prie nacionalinių inovacijų ir kosmoso strategijų įgyvendinimo, kurs naujas darbo vietas ir didins ekonomikos augimą, skatinant tolimesnį kosmoso paslaugų bei technologijų naudojimą.

Ateityje ESA BIC programoje dalyvausiantys kosmoso startuoliai nemokamai gaus techninę, teisinę ir verslo pagalbą bei prieigą prie biuro patalpų Verslo inkubaciniame centre geresnėms nei rinkos sąlygomis. Visą aktualią informaciją susijusią su kvietimo sąlygomis, reikalavimais, tikslais bei uždaviniais galima rasti „ESA STAR“ platformoje.

Šiuo metu 23 EKA verslo inkubavimo centrai veikia 18-oje EKA valstybių narių, o programoje atrinkta dalyvauti daugiau nei 1100 įvairių startuolių. 

Šių metų vasarį EKA kartu su MITA ir Ekonomikos ir inovacijų ministerija organizavo informacinį renginį, kurio metu Lietuvos verslo, aukštojo mokslo, viešosioms bei kitoms organizacijoms pristatė ESA BIC paskirtį bei jo teikiamas galimybes būsimiems kosmoso startuoliams. Renginys buvo skirtas pakviesti įvairias įmones, organizacijas ir kitoms suinteresuotas įstaigas svarstyti galimybę dalyvauti ESA BIC steigimo procese, teikiant paraišką prisijungti prie ESA BIC konsorciumo. Nedalyvavę renginyje ir norintys gauti daugiau informacijos gali atsisiųsti renginio pranešimą.

Finansuoja Europos Sąjunga NextGenerationEU