BDAR
gdpr

Startuolis „Biomatter Designs“ pritraukė 500 tūkst. eurų investiciją

Data

2021 01 11

Įvertinimas
3
t7_back (1).png

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) klientas, baltymų inžinerijos startuolis „Biomatter Designs“ iš rizikos kapitalo fondų valdytojos „Practica Capital“, „70V“ ir verslo angelų pritraukė 500 000 eurų investiciją. Jos dėka įmonė toliau vystys pačių sukurtą dirbtinio intelekto platformą, skirtą kompiuteriniam naujų baltymų molekulių kūrimui. „Remdami mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą bei inovacijas, padedame mažinti atotrūkį tarp rinkos poreikių ir mokslo bei verslo galimybių“, – tvirtina Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vadovas Gintas Kimtys.  

Baltymai – didelės ir sudėtingos molekulės. Jos atlieka įvairias itin reikšmingas biologines funkcijas: katalizuoja chemines reakcijas, perneša medžiagas ląstelių viduje, perduoda signalus bei yra gyvų organizmų statybinė medžiaga. Naujų baltymų kūrimas gali padėti spręsti didžiausius žmonijos iššūkius sveikatos apsaugos srityje bei maisto, žemės ūkio ir kitose pramonės šakose.

Siekdami patobulinti itin sudėtingą ir daug išteklių reikalaujantį naujų baltymų kūrimo procesą, „Biomatter Designs“ sukūrė dirbtinio intelekto platformą, skirtą naujos kartos kompiuteriniam baltymų dizainui. Taikant šią platformą kuriamos naujos baltymų molekulės: efektyviai ir ekologiškai cheminių junginių sintezei skirti fermentai, terapiniai ir DNR kodo redagavimui skirti baltymai. Kompiuterinio dizaino platforma padeda kurti baltymų molekules, kurias atrasti klasikiniais metodais būtų labai sudėtinga ar net neįmanoma.

Judėdamas link šiandieninio rezultato,  startuolis „Biomatter Designs“ įgyvendino net tris technologinės plėtros ir MTEP rezultatų komercinimo projektus pagal agentūros administruojamas priemones. Vienas iš jų – MITA konkurse „Life-saving innovations: stop COVID-19“ įvertintas ir ką tik baigtas šios, pirmosios pasaulyje, funkcionalių baltymų generavimui skirtos dirbtinio intelekto (DI) platformos tobulinimas pagal priemonę „Inostartas“.

„Siekiame pakeisti baltymų inžinerijos paradigmą – katalizuoti perėjimą nuo klasikinio baltymų atradimo proceso prie gerai nuspėjamo kompiuterinio baltymų dizaino. Klasikiniai metodai dažnai primena adatos paiešką šieno kupetoje ieškant norimo baltymo tarp egzistuojančių ar itin panašių molekulių. Atliekant brangius ir ilgai trunkančius eksperimentus, sugaištama labai daug laiko, o kai kalbame apie sveikatos sektoriaus ar aplinkosaugos sprendimus, laikas tampa itin svarbiu veiksniu. Mūsų technologija geba generuoti norimą baltymo struktūrą nuo pirmojo jo atomo“, – sako „Biomatter Designs“ direktorius Laurynas Karpus.

„Džiaugiamės, jog galime paremti šią drąsią ir ilgalaikę „Biomatter Designs“ viziją. Tarpdisciplininis požiūris, kai apjungiama tvirta ir patikrinta Lietuvos akademinė patirtis baltymų inžinerijos srityje bei dirbtinio intelekto galimybės, gali sukurti precedento neturinčius rezultatus“, – sako Lietuvos rizikos kapitalo fondų valdymo įmonės „Practica Capital“ partneris Donatas Keras.

Anot vadovaujančio partnerio Per Moller, rizikos kapitalo fondas ir akseleratorius „70V“ džiaugiasi galimybe investuoti į tokius ambicingus talentus kaip Laurynas ir jo komanda: „Matome didžiulį „Biomatter Designs“ potencialą“.

 

„Practica Capital“ yra Lietuvos rizikos kapitalo fondų valdymo įmonė, kurios pagrindinė investavimo kryptis – Baltijos regiono ar su Baltijos šalimis susiję inovacijomis ir technologijomis paremti verslai pradinėje, ankstyvoje ir augimo stadijose. Įmonė valdo tris rizikos kapitalo fondus, kurių bendras dydis viršija 50 mln. EUR, ir iš kurių vėlesnysis „Practica Venture Capital II“ fondas įsteigtas įgyvendinant Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijų ministerijos finansinę priemonę „Plėtros fondas I“, finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo (ERPF), o valdytoja yra „Invega“. Šiai dienai „Practica Capital“ yra atlikusi daugiau nei 55 investicijas, kurių tarpe yra tokios ryškiausios Lietuvos startuolių ekosistemos įmonės kaip „TransferGo“, „Trafi“, „CGtrader“, „NanoAvionics“, „Interactio“, „Ziticity“, „PVcase“ ir kitos. 

„70V“ yra rizikos kapitalo fondas ir akseleratorius, investuojantis į didelį plėtros potencialą turinčias B2B (verslas verslui) įmones. Individualia akseleravimo programa bei investicijomis, siekiančiomis iki 300 000 EUR, „70V“ padeda startuolių steigėjams sudaryti specializuotą pardavimų komandą bei rasti potencialių klientų. „70V“ akseleratorius įsteigtas įgyvendinant Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos finansinę priemonę „Akseleravimo fondas“, finansuojamą iš „Invega“ valdomo Europos regioninės plėtros fondo (ERPF). Šiai dienai „70V“ investavo ir padėjo akseleruoti daugiau nei 30 įmonių.