Stiprinama inovacijų ekosistema – skelbiama kandidatų atranka į Europos skaitmeninių inovacijų centrus (atnaujinta: kvietimas pratęstas iki rugsėjo 28 d.)

Data

2020 09 18

Įvertinimas
2
ryo-tanaka-U8xSH9q_wUM-unsplash-3.jpg

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (toliau – MITA) pratęsia kandidatų į Europos skaitmeninių inovacijų centrus (toliau – ESIC) atranką. Paskutinį šių metų ketvirtį Europos Komisija numato skelbti uždarą kvietimą finansavimui gauti – Lietuvos ESIC‘ams yra numatyta skirti 14,043 mln. Eur. Lietuva Europos Komisijai iki šių metų spalio mėnesio vidurio pateiks atrinktus kandidatus į ESIC, geografiškai išdėstytus visoje šalies teritorijoje, atliepiant privataus ir viešojo sektoriaus poreikius ir atsižvelgiant į esamus šalies pranašumus. 

ESIC vaidins pagrindinį vaidmenį Skaitmeninės Europos programoje, skatindami prioritetinių sričių, t.y. dirbtinio intelekto, didelio našumo kompiuterių ir kibernetinio saugumo technologijų, taikymą, taip pat spartindami kitų skaitmeninių technologijų diegimą privačiame ir viešajame sektoriuose. Numatoma, kad ESIC teiks inovacijų paramos ir konsultavimo paslaugas, tokias kaip konsultacijos, mokymai ir įgūdžių tobulinimas, kurios reikalingos sėkmingai skaitmeninei transformacijai. 

„Lietuva turi išnaudoti galimybes, kurias atveria skaitmeninė transformacija. Yra būtini pokyčiai ne tik versle, bet ir verslą palaikančioje ekosistemoje bei viešajame sektoriuje. Tik naudodami naujausias skaitmenines technologijas ir turėdami tinkamus skaitmeninius įgūdžius, galime užtikrinti ilgalaikį Lietuvos ir Europos konkurencingumą“,- teigia MITA l. e. p. direktorius Gintas Kimtys.

Kvietimas teikti paraiškas
Atrankos aprašas