BDAR
gdpr

Vilniuje renkasi „FinTech“ rinkos lyderiai iš viso pasaulio

Data

2019 11 27

Įvertinimas
1
Bendra_1000.jpg

Vilniuje prasidėjo didžiausia Baltijos ir Šiaurės Europos šalyse finansinių technologijų (FinTech) konferencija „FinTech Inn“, ji šiemet bus rekordinė – laukiama daugiau kaip 3 000 dalyvių, atstovausiančių daugiau kaip 500 įmonių iš viso pasaulio. Konferencijos organizatoriai teigia, kad šie skaičiai rodo, jog Lietuva yra matoma ir žinoma pasaulio FinTech žemėlapyje, kad pasirinkta finansinių technologijų kryptis yra aktuali ir reikalinga.

„Man labai džiugu, kad per tokį trumpą laiką Lietuva tapo FinTech centru, apie kurį kalba visas pasaulis. Mūsų sėkmės istorijos raktas – bendras strateginis ir progresyvus požiūris bei veiksmai visuose FinTech ekosistemos lygiuose. Ši, dešimtis kartų per keletą metų išaugusi konferencija, rekordinis dalyvių skaičius ne tik iliustruoja, kad pasirinkome teisingą kelią, bet ir leidžia auginti mūsų šalies konkurencinį pranašumą FinTech žemėlapyje“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Pasak ekonomikos ir inovacijų viceministro Mariaus Skuodžio, FinTech sektoriaus nauda valstybei yra akivaizdi – aktyvus FinTech sektorius leidžia pritraukti žinomas kompanijas, kurios kuria naujas darbo vietas šalyje.

„FinTech sektorius pradėtas formuoti tik prieš trejus metus ir kasmet auga apie 40 proc. Šiandien šis sektorius jau yra viena iš Lietuvos vizitinių kortelių užsienyje – didelė dalis finansinių technologijų įmonių pasirenka Lietuvą dėl palankaus reguliavimo, puikios infrastruktūros ir talentingų specialistų“, – teigia M. Skuodis.

FinTech leidžia didinti konkurenciją finansinių paslaugų rinkoje ir suteikia platesnį pasirinkimą vartotojui. Naujausių tyrimų duomenys atskleidžia, kad gyventojai remia finansinių technologijų inovacijas ir jų plėtrą. „Net 81 proc. gyventojų momentinių mokėjimų galimybę vertina kaip labai arba greičiau patrauklią ir reikalingą, o prieš metus taip vertinančiųjų buvo 61 proc. Dešimtadalis apklaustųjų teigia atsiskaitantys mobiliuoju telefonu. Taigi einame teisinga kryptimi. Rinka ir toliau turi siūlyti inovacijas, o mes – institucijos – jas skatinti. Nenustebčiau, jeigu kitais metais kalbėsime apie miestų valiutas ar žaliąsias investicijas ir kaip tai prisideda prie socialiai atsakingų finansų“, – teigia Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.

Neatsitiktinai besikeičiantys vartotojų poreikiai finansinių paslaugų srityje, paslaugų skaitmenizacija šiemet bus ir „FinTech Inn“ konferencijos dominuojančios temos. Atsižvelgiant į tai, kad sparčiai gausėjant FinTech įmonių, neišvengiamai atsiranda ir naujų iššūkių, nuošalyje neliks ir pinigų plovimo prevencijos bei kibernetinio saugumo temos. Daug dėmesio bus skiriama blokų grandinės technologijų (angl. blockchain) keliamiems iššūkiams bei plėtojimo patirtims aptarti.

Konferencijos dalyviai turės galimybę ne tik klausytis aukščiausio lygio pranešimų, bet ir susipažinti su FinTech įmonių siūlomomis unikaliomis mokėjimo ir investavimo inovacijomis esančioje ekspozicijų erdvėje, jau suplanuota daugiau nei 1 000 verslas–verslui (B2B) susitikimų sesijų. FinTech sektoriuje svarbu ne tik domėtis technologijomis, jų galimybėmis, jas įvaldyti, bet ir dalytis patirtimi, mokytis vieniems iš kitų. „Pasaulis tampa globalus, todėl daugiau pasieksime tik bendradarbiaudami“, – apie konferencijos svarbą kalbėjo „FinTech Inn“ pranešėja, MarketOrders.net tinklo įkūrėja ir trijų knygų apie blockchain autorė Sukhi Jutla.

Į konferenciją šiemet atvyksta tokie FinTech rinkos lyderiai, kaip draudimo technologijų (InsurTech) žvaigždė italas Matteo Carbone; „nanopay Corporation“, į kurią vienas iš garsiausių Volstrito bankų „Goldman Sachs“ investavo daugiau kaip 10 mln. JAV dolerių, vadovas kanadietis Laurence Cooke; FinTech startuolio „Raisin“ įkūrėjas vokietis Tamaz Georgadze, pirmaujančios mobiliųjų kasos terminalų įmonės „SumUp“ Europoje viceprezidentas Alexander von Schirmeister. 

Konferenciją „FinTech Inn“ organizuoja Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos bankas, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“. Visos šios institucijos suvienijo savo jėgas paversti Lietuvą FinTech lydere Europoje.

Lietuva jau plačiai pripažįstama kaip viena patraukliausių šalių Europos Sąjungoje FinTech verslo startuoliams. Pagal išduotų elektroninių pinigų įstaigų licencijų skaičių Lietuva pernai nusileido tik Jungtinei Karalystei, kuri 2018 m. išdalijo 146 tokias licencijas. Šalyje veikiančių licencijuotų FinTech įmonių skaičius 2018 m., palyginti su 2017 m., paaugo net 69 proc. (nuo 87 iki 113). Tokią situaciją lėmė tai, kad Lietuvos reglamentavimo aplinka yra palanki startuolių klestėjimui – itin palankus įstatymų leidėjų ir reguliatoriaus požiūris apie naujas finansines technologijas. Lietuvos bankas pripažintas vienu pažangiausių reguliavimo institucijų ne tik ES, bet ir visame pasaulyje, o pagal investicinio patrauklumo reitingą (angl. Ease of Doing Business) 2019 m. Lietuva iš 190 valstybių užėmė vienuolika vietą.