BDAR
Close

Biohakatonas I Sveikatos kodas 2021

Pradžia

2021-09-17 16:00

Pabaiga

2021-09-19 18:00

Data: 2021 m. rugsėjo 17 - 19 d.  
Vieta: VU Gyvybės mokslų centras (Saulėtekio al. 7, Vilnius)

Reaguodama į tai, kad Europos Sąjungoje visuomenė sparčiai sensta, o gyvenimo trukmė ilgėja, šį rudenį jau ketvirtą kartą Lietuvoje vykstančio biohakatono tema Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia sveiką senėjimą.

Visus, kurie turi idėjų, kaip pagerinti vyresnio amžiaus asmenų gyvenimą, t.y. sukurti efektyvią prevenciją, kad didžiausias sergamumas senatvinėmis ligomis pasislinktų į gyvenimo pabaigą, o ligos ir negalios netaptų trukdžiais sėkmingam senėjimui, MITA projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ komanda kviečia registruotis į rugsėjo 17-19 dienomis organizuojamą renginį „Biohakatonas I Sveikatos kodas 2021“. 

SPRENDŽIAMOS PROBLEMOS

Lauksime komandų, turinčių idėjų, kaip atverti kelią sveikam senėjimui. Tai gali būti jūsų siūlomi sprendimai, kaip pertvarkyti į senstančią populiaciją orientuotų sveikatos sistemą, kaip užtikrinti pagyvenusių žmonių gyvenimo kokybę ar kaip mažinti jų socialinę atskirtį ar pan.

Jūsų prendžiama problema turi atitikti vieną iš šių visuomenei ir mokslui aktualių temų:

 • skaitmeniniai sprendimai senatvinėms ligoms palengvinti;
 • ankstyva senatvinių ligų diagnostika, telemedicinos sprendimai, duomenų, padedančių nustatyti ligų tendencijas, apdorojimas;
 • senyvo amžiaus žmonių sveikatą lemiančių gyvenimo įpročių formavimas ir motyvacija pokyčiams;
 • individualizuoti sprendimai priežiūrai (asmens namuose, globos namuose ar slaugos ligoninėje ir kt.).

Taip pat registracijos metu galite pasiūlyti kitą su visuomenės senėjimu susijusią temą. Svarbu, kad jūsų idėja būtų nauja, dar nepristatyta hakatonuose, kūrybinėse dirbtuvėse ar panašiuose idėjos vystymui skirtuose renginiuose.

NAUDA DALYVIAMS

 • Indėlis sprendžiant vieną opiausių šio dešimtmečio problemų. 
 • Kūrybiškumo ir patirties įdarbinimas.
 • Naujos pažintys ir galimybė sudominti investuotojus.
 • Plataus mentorių-savo srities profesionalų rato konsultacijos.
 • Akiratį plečiančios Lietuvos ir užsienio mokslininkų paskaitos.
 • Geriausių sprendimų autoriai bus apdovanoti 2500 Eur, 1500 Eur ir 1000 Eur piniginiais prizais.

VERTINIMAS

Komandų sprendimus, kurie potencialiai galėtų būti komercializuojami ir spręstų visuomenei bei mokslui aktualias problemas vertins biohakatono komisija, sudaryta iš mentorių, investuotojų ir MITA atstovų. 

DALYVIAI

Biohakatone dalyvauti gali:

 • jau susiformavusios gyvybės mokslų ir informacinių technologijų entuziastų komandos (iki 5 asmenų);
 • tam tikros specializacijos narių dar ieškančios komandos;
 • prie kitų komandų norintys prisijungti gyvybės mokslų, informacinių technologijų mėgėjai ir profesionalai bei kitų sričių, pavyzdžiui, dizaino, specialistai.

REGISTRACIJA

Dalyvių skaičius labai ribotas, todėl būtina išankstinė registracija. Ji vyksta iki rugsėjo 16 d.  

Registracija komandoms

Registracija komandos neturintiems dalyviams

PROGRAMA

MENTORIAI IR LEKTORIAI

Biohakatono metu renginio dalyvius konsultuos savo srities profesionalų – mentorių komanda, o paskaitas sveikosenėjimo temomis skaitys lektoriai iš Lietuvos ir užsienio. Juos pristatysime netrukus. Renginio moderatorius - inovacijų entuziastas Lukas Keraitis. Detali programa jau netrukus.

KONTAKTAI PASITEIRAUTI

Projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ vadovas Tomas Vitkauskas, el. p. [email protected], tel. +370 600 45982.

Renginio naujienas sekite socialiniuose tinkluose Facebook ir LinkedIn.

Projektas „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ – iniciatyva, skatinanti gyvybės mokslų industrijos augimą Lietuvoje ir žinomumą tarptautiniu mastu. Ji apima visa spektrą MITA teikiamų paslaugų nuo konsultacijų dėl inovacijų paramos priemonių iki akceleravimo programų bei pagalbos pritraukiant investicijas.