BDAR
gdpr

Gyvybės mokslų sesija LOGIN konferencijoje

Pradžia

2022-06-02

Pabaiga

2022-06-03

Data: Birželio 2-3 d.
Vieta: LITEXPO, LOGIN konferencija

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) šeštus metus iš eilės yra technologijų ir inovacijų festivalio LOGIN partnerė.  Šiemet LOGIN renginys vyks birželio 2-3 dienomis, jo metu projektas „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ (GMI) kvies dalyvauti net trijuose šios srities mokslininkų pranešimuose. 

Šiais metais apie gyvybės mokslų srities inovacijas ir iššūkius papasakoti pakviesti trys pranešėjai:

  • Vilniaus universiteto (VU) gyvybės mokslų centro neuromokslininkė, biochemikė dr. Urtė Neniškytė. Jos moksliniai interesai ir darbai yra susiję su neuronų ir imuninių ląstelių sąveika smegenyse. Mokslininkė tyrinėjo Alzhaimerio ligos ląstelinius mechanizmus ir yra pirmųjų straipsnių apie ląstelių žūtį, įvykdomą per fagocitozės procesą, bendraautorė. U. Neniškytė dabar tyrinėja molekulinius smegenų tinklų genėjimo mechanizmus, kurių metu smegenų imuninės ląstelės iš bręstančio neuronų tinklo pašalina nereikalingas jungtis ir taip sudaro sąlygas susiformuoti struktūriškai ir funkciškai brandžiam tinklui.
  • „NRD Cyber Security“ direktorius dr. Vilius Benetis. V. Benetis specializuojasi reagavimo į kibernetinius incidentus gebėjimų stiprinime, viešojo sektoriaus informacijos saugoje, e-nusikaltimų valdymo optimizavime teisėsaugos organizacijoms, IT saugumo automatizacijoje. Jis turi sukaupęs daugiau nei 20-ies metų patirtį IT sektoriuje valdant IT projektus, atliekant auditą ir teikiant įvairias su IT sektoriumi susijusias konsultacijas. V. Benetis konferencijos metu dalinsis įžvalgomis apie sveikatos duomenims kylančius kiberntetinio saugumo iššūkius. Ekspertas papasakos apie išmaniuosius įrenginius bei kur keliauja ir kam naudojami jūsų sveikatos duomenys, duomenų vagystes bei kodėl jie gali būti aktualūs net priešiškoms valstybėms. Taip pat išgirsite patarimų, kaip elgtis su išmaniais įrenginiais, kad būtume saugesni, bet tuo pačiu ir džiaugtumėmės jų atnešamais patogumais.
  • „Surfshark“ tyrimų projektų vadovas Povilas Junas. P. Junas turi daugiau nei 10 metų patirtį vykdant ir vadovaujant įvairiems tyrimams turizmo, aviacijos, nuovargio rizikos valdymo, duomenų analizės, kiekybinių tyrimų, ES politikos analizės ir antropologijos srityse. Konferencijos metu P. Junas papasakos su kokiomis rizikomis susiduriame internete, kas yra duomenų nutekinimas bei kaip jis įvyksta. Ekspertas taip pat pristatys duomenų jautrumo termometrą bei papasakos apie pačius jautriausius – medicininius duomenis. Konferencijos metu sužinosite, kokie pavojai jiems gresia, išgirsite apie įdomiausius nusikaltimus internete sveikatos srityje bei netiesioginius būdus, leidžiančius sužinoti žmogaus sveikatos istoriją. 

Daugiau informacijos apie programą – netrukus. 

Registracija

Dalyvių skaičius ribotas. 
Kvietimai dalyviams bus išsiųsti registracijoje nurodytu el. paštu likus savaitei iki renginio.