Socialinės inovacijos – verslui ir visuomenei

Pradžia

2018-12-13 09:30

Pabaiga

2018-12-13 16:30

Vieta: KTU „Santakos“ slėnis  (K. Baršausko g. 59, Kaunas)

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia dalyvauti renginyje „Socialinės inovacijos – verslui ir visuomenei“, kuris vyks KTU „Santakos“ slėnyje (K. Baršausko g. 59, Kaunas) gruodžio 13 d.

Socialinės inovacijos Lietuvoje vis dar naujovė, nedaugelis imasi jas kurti ir plėtoti. Be to, vyrauja stereotipas, jog socialinės inovacijos rūpinasi visuomenės gerove, tačiau pelno neneša. Renginio metu socialinių inovacijų kūrėjai bandys šį mitą sugriauti, nes socialinės inovacijos geba ne tik rūpintis visuomene, bet ir generuoti pelną.  Renginio metu turėsite puikią galimybę daugiau sužinoti apie patį socialinį verslą bei išgirsti socialinių verslų sėkmės istorijų.

Renginyje plačiau bus apžvelgiamos visuomenei, miestui ir medicinos sektoriams skirtos socialinės inovacijos, kurias pristatys ne tik Lietuvos pranešėjai, bet ir svečias iš užsienio Fionn Dobbin. Šiuo metu Latvijoje gyvenantis airių kilmės žinomiausio socialinio verslo Baltijos šalyse „Mammu“ įkūrėjas pasidalins įžvalgomis bei patirtimi kaip kurti ir plėtoti socialinį verslą tarptautiniu mastu.
Renginio moderatorė Simona Šimulytė pristatys pirmąją tarptautinę socialinių inovacijų ir verslumo programą „ChangeMakers‘ON“. Ši programa vienija įvairių sričių specialistus, kurie suvienija jėgas kurdami ir vystydami socialines inovacijas.

Taip pat „Women Go Tech“ programos vadovė Diana Česonytė apžvelgs pirmąją mentorystės ir konsultacijų programą Lietuvoje, skirta merginoms ir moterims, siekiančioms karjeros technologijų sektoriuje.
Kitos taip pat visuomenei skirtos mokymo programos „Code academy“ atstovė papasakos kaip kilo mintis imti mokyti žmones programavimo ir padėti įsitvirtinti šio sektoriaus darbo rinkoje.
Miestui inovacijas kuriantis startuolis „Icybit“ pristatys sistemą, kuri padeda  realiuoju laiku nustatyti mieste esančių žmonių susibūrimo vietas bei stebėti jų kitimą laike.

Mobiliosios programėlės „Voice Screen“ kūrėjai papasakos kaip mobiliuoju telefonu įrašytas garsas padeda nustatyti balso sutrikimus ar net ligas.
Kad panašių socialinių inovacijų skaičius didėtų MITA ekspertas pristatys finansavimui gauti skirtą priemonę „Inostartas“.
Renginyje laukiami verslo atstovai, kurie kuria ar planuoja kurti socialines inovacijas  bei visi besidomintys socialinių inovacijų perspektyvomis. Renginyje turėsite galimybę ne tik išgirsti pranešėjų įžvalgas, bet ir užduoti rūpimus klausimus. Dalyvavimas renginyje yra nemokamas, tačiau registracija – būtina dėl riboto vietų skaičiaus.

Registracija į renginį: https://www.eventbrite.com/e/socialines-inovacijos-verslui-ir-visuomenei-tickets-53095036684

PROGRAMA

Moderatorė: Simona Šimulytė, „ChangeMakers‘ON“ programos kūrėja

09:30 – 10:00 val.

REGISTRACIJA, PASITIKIMO KAVA

10:00 – 10:30 val.

Socialinės vs Technologinės inovacijos. Iššūkiai ir galimybės
Simona ŠIMULYTĖ, „ChangeMakers‘ON“ programos kūrėja

10:30 – 11:00 val.

Inovacijų kūrimas mentorystės ir konsultacijų pagalba
Diana ČESONYTĖ “Woman go Tech” programos vadovė

10:00 – 11:30 val.

IT įgūdžiai - sprendimas technologinei visuomenei 
Monika SIMAŠKAITĖ „Code academy“ Švietimo plėtros vadovė

11:30– 12:00 val.

Socialinių inovacijų gidas visuomenei
Vlada MUSVYDAITĖ, #walk15,  „Motyvacija judėti“ projektų kūrėja.

12:00 – 13:00 val.

PIETŪS

13:00 - 13:30 val.

Brands  of the Future: From fringe movements to global business
Fionn DOBBIN „Mammu“, „Age5“ ir „Design Development and Production Ltd.“ įkūrėjas, kūrybos direktorius. 

13:30– 14:00 val.

Duomenų analitika miesto socialinių inovacijų kontekste
Giedrius SIREVIČIUS, UAB „ Icybit“ direktorius

14:00-14:30

Galimybės inovacijoms –  „Inostartas“
Mantas BIEKŠA,  Mokslo inovacijų ir technologijų agentūros visuotinės dotacijos skyriaus vedėjas

14:30 – 14:50 val.

KAVOS PERTRAUKĖLĖ

14:50 – 15:25 val.

Mobilioji programėlė - kelias į ankstyvąją gerklų ligų diagnostiką
prof. habil. dr.  Virgilijus ULOZAS, LSMU Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos vadovas, „Voice Screen“ aplikacijos kūrėjas

15:25 – 16:00 val.

Akies sekimo technologija, kelias link savarankiškumo

doc. dr. Vidas RAUDONIS, Kauno technologijos universitetas, UAB „Power of Eye“ direktorius

16:00 – 16:30 val.

DISKUSIJOS

Renginys organizuojamas pagal projektą „Technologijų ir inovacijų populiarinimas“, kuris yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projekto tikslas – populiarinti technologijų pažangą ir inovacijas, informuojant verslą ir verslui imlią visuomenę apie mokslinių tyrimų vykdymo ir inovacijų diegimo naudą. Projektą vykdo MITA.